Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

schkeuditz

Моля за помощ за Конфигурация

Препоръчан отговор

Здравейте! Както виждате искам да си купя нова машина, но имам много скъсен бюджет(550-600 лева, но ако е много наложително за по-добри резултати може и малко над 600). Веднага трябва да напиша - Имам - Монитор, Хард диск и Видео карта

( http://www.powercolor.com/global/products_features.asp?id=413 ) . Имам предпочитания за най-разумен за цената си Intel i5 и се надявам от тази информация да е достатъчно да го измислите. Казаха ми че 1 платка рам е по-бавна от 2, даже да са същите GB, но ако не е проблем да карам засега с 1 платка 4gb и после да ъпгрейдна с още 1 такава, с това се запазват малко пари, а и мисля кутията да е 2в1 (в Никем има една за към 120 лева кутия+600W psu) какво мислите за тази кутия и дали ще е достатъчно добро захранването? Много се разписах, без да разбирам достатъчно :D , Благодаря за отговорите предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 599.00 лв. с ДДС

и нещо по-добро, но над бюджета:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, искам да попитам тези кутии 2в1 които са 100-120 лева( с PSU) лоши ли са и колко голяма е разликата в сравнение с избора над бюджета?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, искам да попитам тези кутии 2в1 които са 100-120 лева( с PSU) лоши ли са и колко голяма е разликата в сравнение с избора над бюджета?

Принципно ще ти вършат работа, но ако искаш компютър, за който да нямаш притеснения си вземи отделни кутия и захранване. При второто ми предложение не само кутията и захранването са по-добри, но имаме и по-добро дъно и по-бърз процесор. Та ако бях на твое място щях да избера втория вариант. Нали знаеш, че винаги евтиното излиза скъпо!? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще го обмисля( ще потърся още 100 лева :D ) И все пак да разбирам, че има шанс да изпуши нещо("да нямам притеснения"), ако захранването е от тези 2в1 кутии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В един или друг случай - да.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знаем какво ти е видеото - дали влиза в кутията:

I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150 1 332.26 лв. 332.26 лв. ASROCK B85M LGA1150 1 105.96 лв. 105.96 лв. 4GB DDR3 1600 A-DATA 1 65.95 лв. 65.95 лв. PSU CM GX 450W APFC 1 88.31 лв. 88.31 лв. FD CORE 1000 MICRO ATX USB3 BL 1 62.30 лв. 62.30 лв. Междинна стойност: 654.78 лв. с ДДС, натрупани отстъпки: 16.09 лв.

Обща стойност: 638.69 лв. с ДДС

Или направо мушкаш това - на мястото на онова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мое недоглеждане. Ще се събере и във фрактала, така че въпрос на твой избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля, ако ви се занимава давайте и по 2-ри вариант било то по-скъп, но който смятате че е доста по-удачен както XECUTIONER ми даде (bow) . Засега съм се спрял на 2-рия вариант на XECUTIONER (коментар #2 {695 лева}), иска ми се по-евтино, но ако повечето сте съгласни, че това е оптималния вариант (това ми е тавана,върха на парите) ще го взема него, а и 1 бърз въпрос - коя от двете кутии е по-добра 1- http://nikem-bg.net/computer-components/CM-N200-BLACK--USB3--NO-PSU или 2- http://nikem-bg.net/computer-components/CM-N300-BLACK--USB3--NO-PSU ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150 

CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU 

PSU CM GX 450W APFC 

4GB DDR3 1600 A-DATA PRO 

GB B85M-D3H /1150 

669 lv 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За двете кутии - въпрос на вкус. Аз предпочитам мини варианта N200. Единствения недостатък са малко шумните вентилатори ако се държи много на тишината. Има прилични възможности за кабелен мениджмънд и добър въздушен поток. По-компактна е, но е с възможностите на големите си събратя.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добро си му е предложението и ако ги имаш парите - струва си. Не че разликата между 4440 - 4570 е огромна, а ако става въпрос за игри, с твоята карта разликата ще е никаква. Аз като НЕиграещ игри винаги бих предпочел по-силния процесор.

Ето и още един вариант за 7 стотака (доставката е около 20 лева да имаш в предвид):

4GB DDR3 1600 A-DATA 1 65.95 лв. 65.95 лв. I5-4570 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150 1 357.19 лв. 357.19 лв. CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU 1 69.26 лв. 69.26 лв. PSU CM GX 450W APFC 1 88.31 лв. 88.31 лв. ASROCK H87 PRO4 /1150 1 137.06 лв. 137.06 лв. Междинна стойност: 717.77 лв. с ДДС, натрупани отстъпки: 17.88 лв.

Обща стойност: 699.89 лв. с ДДС

По-добрия процесор, голяма кутия и дъно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно ми е за видеото, че е доста слабо, но в момента, когато имам повече пари ще го сменя с нещо в пъти по-добро. И аз съм на мнение за по-скъпото и мощтно i5... най - вероятно ще е с CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU и като гледам препоръчвате PSU CM GX 450W APFC . Единственото нещо за което нямам ни бегла представа е дънната платка O_O - някои давате към 100 лева други към 120 лева, 3-ти към 140 лева (само парите гледам, защото другите неща са ми пълна нула :D ) Каква е разликата накратко(ако е възможно)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разликата е в слотовете, конекторите, чипсета... 

И от гледна точка на парите Асрока е най-евтиното h87 atx дъно но и с 80 левово ще работи.

За коледа сглобих машинка с това  и i3 4130 - има си всичко каквото и трябва и бачка на 6.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пасва.

Можеш да минеш с по-евтиният I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150  .Няма да видиш съществена разлика.

Можеш да вземеш и малко по-евтиото и с по-малко слотове за памет ASROCK B85M LGA1150

И с разликата да вземеш две плочки рам например.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом казваш, може би е така, но незнам, реших да е I5-4570 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150 , за дъното те послушах - ASROCK B85M LGA1150 , за рам-та със сигурност но малко по-напред,а сега ще чакам само да звъннат... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега като се загледах,дъното не е налично.Може би трябва да изчакаш.Или пък да вземеш Гигабайта.Рам-памет можеш да добавиш най-лесно от всички части.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еее, да прав си не е налично, запалих се че скоро ще я махам тази щайга и най - вероятно ще взема  GB B85M-D3H /1150 , че сега няма да мога да чакам дълго :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.