Премини към съдържанието
Последвайте Kaldata.com в Google Новини за да научавате първи най-интересните новини! ×
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

Моля за помощ за Конфигурация


Препоръчан отговор

Здравейте! Както виждате искам да си купя нова машина, но имам много скъсен бюджет(550-600 лева, но ако е много наложително за по-добри резултати може и малко над 600). Веднага трябва да напиша - Имам - Монитор, Хард диск и Видео карта

( http://www.powercolor.com/global/products_features.asp?id=413 ) . Имам предпочитания за най-разумен за цената си Intel i5 и се надявам от тази информация да е достатъчно да го измислите. Казаха ми че 1 платка рам е по-бавна от 2, даже да са същите GB, но ако не е проблем да карам засега с 1 платка 4gb и после да ъпгрейдна с още 1 такава, с това се запазват малко пари, а и мисля кутията да е 2в1 (в Никем има една за към 120 лева кутия+600W psu) какво мислите за тази кутия и дали ще е достатъчно добро захранването? Много се разписах, без да разбирам достатъчно :D , Благодаря за отговорите предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

 
Обща стойност - 599.00 лв. с ДДС
 
и нещо по-добро, но над бюджета:
 
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, искам да попитам тези кутии 2в1 които са 100-120 лева( с PSU) лоши ли са и колко голяма е разликата в сравнение с избора над бюджета?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, искам да попитам тези кутии 2в1 които са 100-120 лева( с PSU) лоши ли са и колко голяма е разликата в сравнение с избора над бюджета?

Принципно ще ти вършат работа, но ако искаш компютър, за който да нямаш притеснения си вземи отделни кутия и захранване. При второто ми предложение не само кутията и захранването са по-добри, но имаме и по-добро дъно и по-бърз процесор. Та ако бях на твое място щях да избера втория вариант. Нали знаеш, че винаги евтиното излиза скъпо!? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще го обмисля( ще потърся още 100 лева :D ) И все пак да разбирам, че има шанс да изпуши нещо("да нямам притеснения"), ако захранването е от тези 2в1 кутии.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знаем какво ти е видеото - дали влиза в кутията:

 

I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150 1 332.26 лв. 332.26 лв. ASROCK B85M LGA1150 1 105.96 лв. 105.96 лв. 4GB DDR3 1600 A-DATA 1 65.95 лв. 65.95 лв. PSU CM GX 450W APFC 1 88.31 лв. 88.31 лв. FD CORE 1000 MICRO ATX USB3 BL 1 62.30 лв. 62.30 лв. Междинна стойност: 654.78 лв. с ДДС, натрупани отстъпки: 16.09 лв.

Обща стойност: 638.69 лв. с ДДС

 

 

Или направо мушкаш това - на мястото на онова.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моля, ако ви се занимава давайте и по 2-ри вариант било то по-скъп, но който смятате че е доста по-удачен както XECUTIONER ми даде (bow) . Засега съм се спрял на 2-рия вариант на XECUTIONER (коментар #2 {695 лева}), иска ми се по-евтино, но ако повечето сте съгласни, че това е оптималния вариант (това ми е тавана,върха на парите) ще го взема него, а и 1 бърз въпрос - коя от двете кутии е по-добра 1- http://nikem-bg.net/computer-components/CM-N200-BLACK--USB3--NO-PSU или 2- http://nikem-bg.net/computer-components/CM-N300-BLACK--USB3--NO-PSU ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За двете кутии - въпрос на вкус. Аз предпочитам мини варианта N200. Единствения недостатък са малко шумните вентилатори ако се държи много на тишината. Има прилични възможности за кабелен мениджмънд и добър въздушен поток. По-компактна е, но е с възможностите на големите си събратя.

 

Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добро си му е предложението и ако ги имаш парите - струва си. Не че разликата между 4440 - 4570 е огромна, а ако става въпрос за игри, с твоята карта разликата ще е никаква. Аз като НЕиграещ игри винаги бих предпочел по-силния процесор.

 

Ето и още един вариант за 7 стотака (доставката е около 20 лева да имаш в предвид):

 

4GB DDR3 1600 A-DATA 1 65.95 лв. 65.95 лв. I5-4570 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150 1 357.19 лв. 357.19 лв. CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU 1 69.26 лв. 69.26 лв. PSU CM GX 450W APFC 1 88.31 лв. 88.31 лв. ASROCK H87 PRO4 /1150 1 137.06 лв. 137.06 лв. Междинна стойност: 717.77 лв. с ДДС, натрупани отстъпки: 17.88 лв.

Обща стойност: 699.89 лв. с ДДС

 

 

По-добрия процесор, голяма кутия и дъно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ясно ми е за видеото, че е доста слабо, но в момента, когато имам повече пари ще го сменя с нещо в пъти по-добро. И аз съм на мнение за по-скъпото и мощтно i5... най - вероятно ще е с CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU и като гледам препоръчвате PSU CM GX 450W APFC . Единственото нещо за което нямам ни бегла представа е дънната платка O_O - някои давате към 100 лева други към 120 лева, 3-ти към 140 лева (само парите гледам, защото другите неща са ми пълна нула :D ) Каква е разликата накратко(ако е възможно)?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разликата е в слотовете, конекторите, чипсета... 

И от гледна точка на парите Асрока е най-евтиното h87 atx дъно но и с 80 левово ще работи.

За коледа сглобих машинка с това  и i3 4130 - има си всичко каквото и трябва и бачка на 6.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пасва.

Можеш да минеш с по-евтиният I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150  .Няма да видиш съществена разлика.

Можеш да вземеш и малко по-евтиото и с по-малко слотове за памет ASROCK B85M LGA1150

И с разликата да вземеш две плочки рам например.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом казваш, може би е така, но незнам, реших да е I5-4570 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150 , за дъното те послушах - ASROCK B85M LGA1150 , за рам-та със сигурност но малко по-напред,а сега ще чакам само да звъннат... :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега като се загледах,дъното не е налично.Може би трябва да изчакаш.Или пък да вземеш Гигабайта.Рам-памет можеш да добавиш най-лесно от всички части.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еее, да прав си не е налично, запалих се че скоро ще я махам тази щайга и най - вероятно ще взема  GB B85M-D3H /1150 , че сега няма да мога да чакам дълго :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

  • Разглеждащи това в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Бюлетин

    Получавайте известие, когато има важна промяна или новина свързана с форума.
    Абонирайте се
×
×
  • Добави ново...