Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте,това е поредната тема за конфигурация.Така,конфигурацията ще се използва за игри.От сегашната ще оставя видео картата GTS 450 1GB GDDR5 може и рам-та обаче мисля че е стара 2x1gb ddr2,1x2gb ddr2.Харда е Maxtor 250 гб 7200rpm sata-2 . който също може да остане,но е стар.Кутия имам и захранване ако може да се използва 400W.DVD имам.Оставям решенията на вас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да си запазиш кутията и харда,нищо че е стар.На първо време ще върши работа.Захранването е важно да знаем какво точно е,пък може и то да се окаже качествено.Хубаво е да знаем и какъв е мониторът ти.Видеокартата не е кой знае какво,даже е възможно някоя от вградените в процесорите на АМД карти да са по-силни.

Можеш да продадеш старите си части,които няма да са нужни.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напишете модела на кутията, за да видим дали става и съответно да се съобразим с размера на дънната платка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването е пушка,ще върши работа.Запази си го.

Ето какво ти предлагам аз.

Количка

Обща стойност - 683.11 лв. с ДДС

Хубав процесор на Интел,добро дъно.Пълноразмерна рам-памет.Добавил съм и един по-бърз и съвременен хард,с по-голям обем,с три години гаранция.
Ако ти идва много,можеш да спестиш от хард-а и да караш със старият.Има и вариант,вместо нов хард,да си вземеш едно ССД,за операционната система само.Въобще,има доста вариации.

Ако решиш да вземеш платформа АМД,съм сигурен,че и една по-силна видеокарта ще набутаме в този бюджет.

Обща стойност - 707.83 лв. с ДДС

Има само една плочка рам.При нужда,може да се добави допълнително след време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този процесор няма ли да идва силен за моята видео карта или ще са добре ?

За кутията не знам как се казва,никъде не пише само едно Xstyle и никъде не намирам такава кутия

Редактирано от Bogomil Atanasov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,силен идва за нея.Пак ви казвам,варианти имате много.Надявам се и други колеги да се включат с конкретни предложения.

Колкото до кутията,измерете нейните габарити и ни ги кажете.Направете и снимки и ги качете тук.Но да е отворена,като снимате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
BB код:

Обща стойност - 701.51 лв. с ДДС
Редактирано от mrazqmakaroni (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност,кажете какъв е сегашният ви процесор и дъно.Няма ли възможност малко да се клокне? И да си спестите тия средства.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

процесора ми е amd athlon 4600+  x2 64 2400 mhz,дъно jetway m2gt4-sog-pb

Редактирано от Bogomil Atanasov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оставяш си: HDD, DVD, GPU, PSU. Кутията, рамта, процесора и дъното ги продаваш. И взимаш това:

Крайна цена 711,12 лв.

След време можеш към това да прибавиш мощна видеокарта и да клокнеш процесора(+захранване) и ще си актуален доста време. Видеото ти не е лошо и засега ще ти върши работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този охладител за процесор защо ми е?Няма ли включен към процесора и процесора не идва ли много мощен за моето видео ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Другите стари компоненти ги обявяваш за продажба и по-късно купуваш още една пръчка рам.
Редактирано от ganio (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от NGbg
      Здравейте на всички! 
      Както забелязвате цените на видеокартите се повишиха сериозно в сравнение с цените на миналата година по това време. Компютърът ми е доста слаб, но за сметка на това съм хъврлила доста пари по ремонти и т.н. Именно заради това съм решила да си купя части и да си сглобя чисто нов. Избрала съм си вече дъно, процесор, рам, захранване, хард диск, кутия и охлаждане, но... ВИДЕОКАРТА - НЕ! ( Само съм се ориентирала към GTX 1060 3gb ) Според вас предстои ли спад в цените на видеокартите и като цяло заслужава ли си да дам парите сега или след около година?
    • от Пламен Р
      При всяка игра fps ми е 60 стабилни!!!а не са конкретни за играта и с мойта конфигурация!!!при всяка игра е така!!! искам да си ги променя да не са стабилни!!!
    • от OxLuVa
      Цел: Новите гейм заглавия да се играят на High настройки с резолюция FHD (например, Far Cry 5 на LOW и FHD, средните кадри са около 55 и в по-натоварени моменти играта засича доста неприятно, като сваля резолюцията перформънса се подобрява (но не кой знае колко) за сметка на картината, тъй като монитoра ми е 24'' FHD)
      В момента разполагам със:
      Видеокарта:
      Video Chipset: NVIDIA GeForce GTX 960
      Video Chipset Codename: GM206-300
      Video Memory: 4096 MBytes of GDDR5 SDRAM [Samsung]
      Video Card: GIGABYTE GeForce GTX 960 OC 4GB
      Video Bus: PCIe v3.0 x16 (8.0 GT/s) @ x16 (2.5 GT/s)
      Процесор:
      CPU Brand Name: Intel(R) Core(TM) i5-6400 CPU @ 2.70GHz
      CPU Platform:  Socket H4 (LGA1151)

Захранване: Thermaltake
      Model:  LTP-550AL2NK
      Total Power: 550w
      Отворен съм към предложения за нова видео карта и процесор (бюджет около 1000лв и за двете)
      За видеокарта обмислям нещо от сорта на GTX 1060, а за процесор нямам представа. Ако трябва още някаква допълнителна информация, ще добавя, няма проблем! И като цяло захранването дали ще се справи с новите компоненти.
      Поздрави!

• от El Shaarawy92
      Имам следната конфигурация - Pentium G2020, Nvidia GT9500, 4GB RAM, 500HDD, XFX TS 430W. Искам да си закупя по - добро видео. Компютърът  се използва за игри, като не е задължително най  - новите заглавия да се играят на най - високи изисквания, а просто искам добър FPS.Всъщност основно играя игри като LoL, CS:GO и Fifa, които не са толкова тежки. Въпросът ми е, какво трябва да е, защото процесорът е стар и изобщо има ли смисъл от ново видео. Може и втора ръка. Ако няма смисъл, то е време за смяна на дъното и процесора.
    • от Fa7al1ty
      Здравейте,
      Както предполагате, имайки предвид всички останали теми от този раздел на форума, реших да правя нова конфигурация. Въпреки, че съм доста запален "геймър", последните няколко години, студентският живот ме накара да се "мъча" малко на лаптоп, който както разбирате няма нищо общо с настолен, когато говорим за "гейминг". Преди следях, горе-долу, какво ново има на пазара, но последните няколко години доста се отделих от тази сфера. Единственото, което разбирам е, че в момента е доста лошо да се прави нова конфигурация - майнинг, високи цени на видео карти и памети и т.н. , лошото е , пак до колкото разбирам, че не се знае колко ще трае това и кога пазарът ще се нормализира, а лаптопът ми имам чувството, че не го чака още дълъг живот, пък и производителността му се влошава с всеки изминал ден.

Та, направо към въпроса:
      - Бюджет: около 3000лв (около разбирайте +/- 200, 300 лв. в зависимост от това дали има смисъл и си заслужава);
      - Ще се използва за гейминг, не гоня някакви определени настройки, естествено предпочитам да са колкото може по-високи, но няма да гоня ULTRA и т.н.;
      - Мониторът ми е най-обикновен FullHD 23' на AOC с HDMI, DVI, DisplayPort (предполагам, че в бъдеще ще го сменя на някой по-добър, но за момента ще е този);
      - Нямам нужда от допълнителна периферия;
      - Кутията няма нужда да свети, свири, пее и т.н. , а да е достатъчно голяма;
      - За охлаждане, нямам претенции стига да върши работа и да охлажда както трябва;
      - Видео картата предпочитам да е на nVidia;
      - За процесор, отворен съм към предложения и от AMD, тъй като гледам, че в последно време са доволни от тях;
      - Самото PC мисля от сега нататък да го ъпгрейдвам въможно най-често (естествено това не е константа, тъй като и бюджета ми не е);
      - Не смятам да клоквам каквото и да е било, тъй като не съм много наясно с тези неща, но ако заслужава може и да помисля върху клокване;
      - Мога и сам да го сглобя, освен ако не стане въпрос за водно охлаждане, така че не е задължително да са от едно място частите;
      - Шумът не ми е проблем;
      - Много ще съм благодарен ако ми предложите или посъветвате за вариант на изплащане на конфигурация (ако въобще някои предлага такава опция);
      - От старо PC нямам части, тъй като както споменах по-горе, в момента съм с лаптоп. Имам от едно време една 550Ti, но предполагам че няма да върши работа;

Ами това е , което се сещам до момента, за повече информация питайте. Благодаря предварително на всички отзовали се, за отделеното време. Ако достигнем до някакъв резултат и успея да сглобя машината ще пратя отзиви, впечатления и тестове ако трябва.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.