Премини към съдържанието
pavlinstoyanov

Защо ресивър 7.2 има 9 входа за колони?

Препоръчан отговор

Здравейте мисля в близките месеци да си направя доста добро аудио и като гледам ресивъри забелязвам, че 7.2 например имат 9 входа за "пасивни" колони защо са така и мога ли към всичките да свържа колони? И също видях, че новите колони от техно........ са със 4 входа за кабели, но не мога да разбера защо. Качил съм снимки на ресивър 7.2 и такава тонколона с 4 входа. Ако може някой да ми разясни по тези въпроси ще съм му благодарен :)

post-345475-0-25793200-1389026533_thumb.

post-345475-0-78414600-1389026533_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имат четири входа те 2+ и 2- защото имат среди и високи на отделни линии :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо, хубаво е да правиш разлика между входове и изходи :).

На гърба на рисивъра съвсем ясно си пише кой изход за какво е - Големите терминали са за Предна лява, Предна дясна, Център, Съраунд лява, Съраунд дясна, съраунд бек лява и съраунд бек дясна. Дотук 7 канала + 2 субуфера = 7.2

Двата малки изхода на щипки са за втора зона или за Presence колони. Втора зона е възможност на рисивъра да озвучава второ помещение, с независим източник и ниво спрямо основното помещение. Presence колоните са опция за поставяне на допълнителни 2 колони за височина или широчина на сцената.

Гърбът на колоната който си снимал е такъв, защото въпросните колони поддържат Biwitre свързване или Bi-Amp свързване.

Bi - witre (както личи от името) е възможност за ползване на различни кабели за високочестотната и мид/бас секцията на колоните. При този вариант свързване сигналът се подава от едно стъпало, но често с различни по вид кабели, като така може да се манипулира звученето на колоната - примерно сребърни кабели за високочестотните говорители и медни кабели с по-голямо сечение за нискочестотните.

Bi-Amp е възможността високочестотната и нискочестотната секция на Front колоните да се захранват с отделни стъпала. При този вариант, когато се ползва кино рисивър, за едните говорители - примерно високочестотнети се използват FR / FL изходите на рисивъра, а за другите говорители - нискочестотните, се ползват Surround Back изходите на рисивъра.

При такова връзване е необходимо да се направят и допълнителни настройки в менюто на рисивъра и системата от 7.2 става 5.2.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имат четири входа те 2+ и 2- защото имат среди и високи на отделни линии :wink12:

Какво ще рече това? Че се връзват към ресивъра все едно не са 2 а 4 колони ? Тоест на различни канали ?

На гърба на рисивъра съвсем ясно си пише кой изход за какво е - Големите терминали са за Предна лява, Предна дясна, Център, Съраунд лява, Съраунд дясна, съраунд бек лява и съраунд бек дясна. Дотук 7 канала + 2 субуфера = 7.2

Двата малки изхода на щипки са за втора зона или за Presence колони. Втора зона е възможност на рисивъра да озвучава второ помещение, с независим източник и ниво спрямо основното помещение. Presence колоните са опция за поставяне на допълнителни 2 колони за височина или широчина на сцената.

Само не разбрах 9 - те колони могат ли да си свирят едновременно и как се разпределя тази мощност 7 x 90 W примерно на 9 колкони ?

Гърбът на колоната който си снимал е такъв, защото въпросните колони поддържат Biwitre свързване или Bi-Amp свързване.

Bi - witre (както личи от името) е възможност за ползване на различни кабели за високочестотната и мид/бас секцията на колоните. При този вариант свързване сигналът се подава от едно стъпало, но често с различни по вид кабели, като така може да се манипулира звученето на колоната - примерно сребърни кабели за високочестотните говорители и медни кабели с по-голямо сечение за нискочестотните.

Bi-Amp е възможността високочестотната и нискочестотната секция на Front колоните да се захранват с отделни стъпала. При този вариант, когато се ползва кино рисивър, за едните говорители - примерно високочестотнети се използват FR / FL изходите на рисивъра, а за другите говорители - нискочестотните, се ползват Surround Back изходите на рисивъра.

При такова връзване е необходимо да се направят и допълнителни настройки в менюто на рисивъра и системата от 7.2 става 5.2.

Какво означава  Biwitre и Bi-Amp и ако може малко обяснения като за индианец  :D  С други думи към едните конектори се свързва за по хубав звук, а за другите за BASS ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не бъркам, посоченият от теб рисивър е Yamaha RX-V673.

Първият ми съвет е да се замислиш дали е разумно да взимаш вече остарял модел рисивър - актуалният е Yamaha RX-V675.

Освен ако цената на 673 не е силно намалена - не виждам смисъл.

Вторият ми съвет е - ако се интересуваш от този рисивър - дръпни си упътването на рисивъра и го прочети - така могат да ти се изяснят някои въпроси относно свързване, мощности и т.н.

Прмерно можеш да видиш, че посочените от теб 90W са при задвижени само 2 канала, не 7 :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Друг път не пиши нещо, което не ти е ясно. Прочети поста на колегата. В него отлично е обяснил всичко, което е за минимални знания от хората започшащи да се занимават с тази техника. Към питащият.  При положение, че този ресивър е на добра цена, можете да го купите. Но предложението на колегата "Ëvlampi"" е много по-разумно. И накрая! Само помисли колко е удачно да разполовиш 9 тонколони в едно помещение примерно 4х5 метра. А Вие къде ще седнете да ги слушате? До 5,1 канална уредба съм съгласен донякъде, но от там насетне няма смисъл. Аз Ви препоръчвам стандартна дву канална уредба, а не да вдигате "джангър" на съседите. Решавате, ВИЕ!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Друг път не пиши нещо, което не ти е ясно. Прочети поста на колегата. В него отлично е обяснил всичко, което е за минимални знания от хората започшащи да се занимават с тази техника. Към питащият.  При положение, че този ресивър е на добра цена, можете да го купите. Но предложението на колегата "Ëvlampi"" е много по-разумно. И накрая! Само помисли колко е удачно да разполовиш 9 тонколони в едно помещение примерно 4х5 метра. А Вие къде ще седнете да ги слушате? До 5,1 канална уредба съм съгласен донякъде, но от там насетне няма смисъл. Аз Ви препоръчвам стандартна дву канална уредба, а не да вдигате "джангър" на съседите. Решавате, ВИЕ!

п.п. Не говоря за ресивъра а за колоните от снимката

Виш ся кой разбира кой не имам такива колони изнам какво значи и какво пиша. Обоснови се добре :wink12:

Имам 2 колони с 2+ и 2-а ако свържа само единия канал свирят само високите, те съответно ако свържа другия свирят само средите трябва да се свържат и двата канала. (поне при моя харман карбон) е така иначе ниските са от пасивен буфер

Редактирано от Илхан (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

п.п. Не говоря за ресивъра а за колоните от снимката

Виш ся кой разбира кой не имам такива колони изнам какво значи и какво пиша. Обоснови се добре :wink12:

Имам 2 колони с 2+ и 2-а ако свържа само единия канал свирят само високите, те съответно ако свържа другия свирят само средите трябва да се свържат и двата канала. (поне при моя харман карбон) е така иначе ниските са от пасивен буфер

Не си написал правилно заглавието на тази фирма  "( поне при моя харман карбон)"

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

извинете ме за това.

то на снимката си пише:

long term power 150w

short term power 220w

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.