Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
techmaniac

Защо котарака ми се търка постояяно по мен

Препоръчан отговор

Имате ли логично обяснение защо го прави ? Едва ли се умилква постоянно за храна тъй като се храни редовно. Чел съм някъде в Интернет, че котките така си махали чуждата миризма от козината, но дали това е вярно ? Къде толкова попива чужда миризма не разбирам. :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имате ли логично обяснение защо го прави ? Едва ли се умилква постоянно за храна тъй като се храни редовно. Чел съм някъде в Интернет, че котките така си махали чуждата миризма от козината, но дали това е вярно ? Къде толкова попива чужда миризма не разбирам. :)

Да не е женски и да се е разгонил, бе джанъм? Пък може и да е мъжки, но с обратни наклонности... Де, да знаиш. Котешка му работа.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

чисти ти отрицателната енергия, тва прави

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има да, котарака те обича и за това се умилква да му се радваш, да го галиш т.н. а не е за храна. Ако е гладен ще мяучи и ако е домашен(гледан затворен в къщи) ще води до храната. А за премахване на миризмата си прав но само,че хищниците търсят силна миризма която няма да ги издаде на жертвата - обикновено са изпражнения или урина.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смесва миризмата си с твоята. Инстинкт.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имало е моменти в които съм държал до 17 котки.Котката ви се търка,щото вие сте нейна собственост.Така маркира 

територия и показва кое е нейно притежание :shock11: .Не се бойте,няма да ви убие

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По този начин котките показват обичта към стопанина си.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не гледаш ли "National Geographic" маркира си територията

бе, мани... на едни приятели котаракът си маркираше територията като им пишкаше в обувките. Пък моя кокер (вече покойник) като беше малък веднъж се изпишка на крака ми като се бях зазяпал.

Но и Хайди е права с това за отрицателната енергия...

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма бълхи и не е с обратни наклонности ! :D

Шегата настрана, но ми стана любопитно просто, а и не го прави от вчера или от днес. Още от малък си го прави. За миризмите и маркирането ми е ясно, ама чак толкова да ме "маркира". :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да има бълхи... :D

въпрос на гледна точка - бълхите може да си имат котка. :D

Няма бълхи и не е с обратни наклонности ! :D

Шегата настрана, но ми стана любопитно просто, а и не го прави от вчера или от днес. Още от малък си го прави. За миризмите и маркирането ми е ясно, ама чак толкова да ме "маркира". :D

Да не е самотен? Намери му някоя писана и ще те остави намира за известно време.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

въпрос на гледна точка - бълхите може да си имат котка. :D

Да не е самотен? Намери му някоя писана и ще те остави намира за известно време.

Ами самотен е, но го пускам навън, дано си намира женска. Мен не ми пречи че го прави, аз съм свикнал да го прави от мъничък. :)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами самотен е, но го пускам навън, дано си намира женска.

Това е грешка!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е грешка!

Защо да е грешка, не може да го държа постоянно на затворено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо да е грешка, не може да го държа постоянно на затворено.

Може да хване венерическа болест и/или бълхи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да хване венерическа болест и/или бълхи.

Мда, имаш право. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aми според мен просто търси внимание.Моя тулуб като се прибера и постоянно е покрай мен и ми се умилква.А легна-а се скочил отгоре ми.А тежи пустиняка и направо ми изкарва въздуха понякога-над 6 килограма е вече...

Редактирано от skalata_73 (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто те ревнува от женати, иска да я измести от трона.  :D

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aми според мен просто търси внимание.Моя тулуб като се прибера и постоянно е покрай мен и ми се умилква.А легна-а се скочил отгоре ми.А тежи пустиняка и направо ми изкарва въздуха понякога-над 6 килограма е вече...

Оо и моя тежи много. Стана един дебел, а е едва на 3 годинки. Наистина си търсят внимание явно, а и както казват колегите явно си ни маркират като тяхно притежание. :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оо и моя тежи много. Стана един дебел, а е едва на 3 годинки. Наистина си търсят внимание явно, а и както казват колегите явно си ни маркират като тяхно притежание. :)

Ами да...Съгласен съм донякъде и с горните коментари,но според мен най вече е до търсене на внимание! Иначе за енергията и подобни-ами наистина и аз съм забелязал,че например ляга там ,където ме боли!По принцип ляга на гърдите ми,но ако например ме боли някъде (глава,болки някъде по ставите вследствие на преумора например) той моменталически полягва точно там ,където имам някаква болка.Определено котките имат някакво ,,шесто чувство,, И да ти кажа честно  като си легне ,,там,, усещам някакво облекчение...Странна работа са наистина тия котки.Май не случайно в Египет са ги боготворяли...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Зимен период е. При котките, особено при мъжките това е периода за правене на "деца".Бъди уверен. А не че кой знае колко те обича. Котките от само себе си са своенравни животни и не знаеш ни ти, ни аз, колко ни обичат. Но все пак ни обичат. Особено, когато сме добри към тях. Аз гледам от 30 години и добре съм им свикнал на нравите и обичаите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Зимен период е. При котките, особено при мъжките това е периода за правене на "деца".Бъди уверен. ...

Това изобщо не им е,, сезона за правене на деца,,а най-вече пролетта,когато най много се разгонват :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Това е грешка!

Не е грешка, стига стопанинът му да иска после котаракът да се прибере в къщи.

Това изобщо не им е,, сезона за правене на деца,,а най-вече пролетта,когато най много се разгонват :)

С теб не споря другарю! Аз отговарям на колегата. А размножителният им период започва от зимата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С теб не споря другарю! Аз отговарям на колегата. А размножителният им период започва от зимата.

И аз не споря с теб другарю-явно твоя котарак е някакво изключение-като стопанина си :D

То на работа има една котка дето ги изтърсва през месец,ма не значи че постоянно и е период за правене на деца....

Редактирано от skalata_73 (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.