Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте нов съм тук, но ми трябва помощ за един нетбук, който трябва да го инсталирам с Windows XP. Имам си флашка с ОС и драйверите също, но когато започна да преинсталирам нетбука който е с Windows  7 starter, не ми показва целия хард диск, който е разделен на дялове а само около 200-300MB. Ако може да ми помогнете ще съм ви много благодарен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтегли си Windows XP SP3 X86 (X32) + вградени SATA драйвери. Ако не може да го намериш този Windows ми пиши на ЛС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С каква ОС е инсталиран сега няма никакво значение ако правилно почнеш да инсталираш новата ОС. Как така не ти показва целия диск?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Започнах да тегля Window-са и ще видя какво ще стане! Благодаря за бързия отговор! :)Здравейте отново пробвах и тази версия на операционната система със sata, но няма никакъв ефект! Единственият дял който ми показва е около 100 - 200MB, но той сигурно е системен, защото когато бащами си го взе беше с оригинален windows 7 Starter, но за такава машинка е най-добре според мен xp-то!

Редактирано от Станислав Стефанов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С каква ОС е инсталиран сега няма никакво значение ако правилно почнеш да инсталираш новата ОС. Как така не ти показва целия диск?

Просто исках да знаете с каква ОС е сега, а твърдият диск не ми го показва целия показва ми само около 100-200МБ. Правил ми го е същият проблем и на Asus k50Ij, но просто слагах диска на windows 7 и изтривах директорията в която е инсталирана ос и се оправяше. Сега се опитах да направя същото нещо, но когато се опитам да буутна от флашката и ми показва:"NTLDR is missing". Ако можете да помогнете ще е супер!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А самата OS която е в момента (до колкото разбирам е с 7-ца стартер) стартира ли се или не?

Питам защото съм срещал подобен проблем с компютъра на един колега, но там го оправих по бързата процедура с GParted, след което ХР-то видя целия хард, както е разцепен на дялове!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А самата OS която е в момента (до колкото разбирам е с 7-ца стартер) стартира ли се или не?

Питам защото съм срещал подобен проблем с компютъра на един колега, но там го оправих по бързата процедура с GParted, след което ХР-то видя целия хард, както е разцепен на дялове!

Стартира се но е много муден! За пример: "давам да се отвори Google Chrom и чакам 10 минути, а за нещо по-сложно около 30мин". 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш ли свободна флашка? Ако нямаш свободна флашка намери от някой приятел или си купи нова (ако не те затруднява)! Да не закачаме тази с ХР-то която имаш в момента - за това питам! Ако имаш я направи буутваща с 7-ца и я стартирай, за да видиш дали ще се виждат дяловете?! Ако се виждат ги изтриваш и правиш наново! Но ако не се виждат ще се наложи да ползваш GParted, за да направиш нова таблица с дялове (ако не знаеш как ще ти бъде обяснено)!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш ли свободна флашка? Ако нямаш свободна флашка намери от някой приятел или си купи нова (ако не те затруднява)! Да не закачаме тази с ХР-то която имаш в момента - за това питам! Ако имаш я направи буутваща с 7-ца и я стартирай, за да видиш дали ще се виждат дяловете?! Ако се виждат ги изтриваш и правиш наново! Но ако не се виждат ще се наложи да ползваш GParted, за да направиш нова таблица с дялове (ако не знаеш как ще ти бъде обяснено)!

Имам две флашки и се опитах да го направя, но когато сложа тази със седмицата ми изписва "NTLDR is missing". Ако имаш съвети давай.

ПП: Теглих и други Windows 7, но с всички ми показва това съобщение!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този надпис ти показва, че или флашката не е станала буутваща, или биос не вижда буут файла?! Пробвал ли си флашките на друг компютър (лаптоп, нетбук) дали стартират като буутващи? Опитай да напрвиш буутваща флашка с GParted Live USB (в сайта е описано как да го направиш)! След това стартирай нетбука с тази флашка и направи нова таблица с дялове! Създай си и самите дялове във файлова система по избор FAT32 или NTFS с форматирането им! След това рестартирай и пробвай отново флашката с ХР-то дали ще види новите дялове?!

Edit: За предпочитане е да си направиш флашката с GParted по описания в сайта метод с Unetbootin!

Редактирано от plamen74 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бутваща флашка със Windows 7, се прави само с официалния инструмент: (Windows 7 USB/DVD Download Tool), за да нямате проблеми с инсталацията.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново, пробвах по повечето описани начини тук и в интернет, но нищо не стана и най-накрая го инсталирах отново с win 7 starter. Ще видя до кога ще се закрепи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Carlo Dimov
      Здравейте на всички , 

Имам следния въпрос , тъй като съвсем скоро ще си вземам стабилна конфигурация за игри главно, бих искал да знам коя версия на 10ката би била подходяща за инсталиране както и стабилна и с възможно най - малко бъгове ? Всякакви линкове от замунда/арена и т.н. биха било много т полза . Благодаря предварително на всички
    • от SAKATAR
      Здравейте, имах проблем с файла kernel32.dll. С Windows XP Professional Service Pack 3 съм, но нямам диск с ОС. Потърсих информация в интернет как да го поправя и попаднах на този клип:

Имам три прости въпроса:
      1. Ако изпълня стъпките в клипа има ли вероятност да изгубя някои файлове?
      2. Чрез този метод оправят ли се и други файлове на ОС, освен kernel32.dll?
      3. Този метод същият ли е като възстановяването и поправянето на файлове от операционната система, от диск, чрез командата sfc /scannow?

Благодаря предварително за отговорите! Поздрави!
    • от Soviet Soldier
      Интересно ми е коя ОС на Microsoft е най-предпочитана и защо? (По-стари ОС от ХР не смятам ,че някой все още използва и считам ,че не е нужно да добавям) 
    • от Soviet Soldier
      Здравейте! Реших да заменя windows 8.1 с по-нов windows 10 ,но се чудя ,коя версия да избера. Windows 10 Pro build 1429 ,който се води Insider previewer или Microsoft Windows 10 Pro v1511 Build 10586 Final ,който всъщност е финална платена версия. Посъветвайте ме ,коя версия си заслужава да инсталирам ,и по какви причини. 

rosoft Windows 10 Pro v1511 Build 10586 Final
    • от Недко
      Здравейте !

Възможно ли е свързване на повреден нетбук Asus EEE PC или лаптоп, 
      като външен монитор към друг, здрав лаптоп Toshiba L40 14F (от подписа ми) ?

Какви части (и евентуално софтуер) е достатъчно да има в импровизирания външен монитор освен матрицата и нейния кабел,
      ако ще се използва само за показване на снимки и нищо друго ?
      Нито филми, нито звук, нито интернет, нито камера, нито каквото и да било друго !!!
      Нужни ли са допълнителни преходни кабели, платки, устройства, драйвери ?

Непрозрачните слоеве от матрицата ще се махнат
      и подсветката ще става с LED-крушка или с ярки LED-ленти, наредени в правоъгълник + матово фолио. 

Целта е импровизираният външен монитор да се вкара в Епидиаскоп, 
      да се прожектират портретни и други снимки
      и да се очертават контурите на увеличеният образ с молив.
      После всичко се оцветява на светло и става портрет или друга картина.

Каква приблизително е идеята се вижда в този клип, но тук е с Шрайбпроектор :
      https://www.youtube.com/watch?v=V0bGcmWRHUk

Моят проектор е Епидиаскоп като този тук :
      http://img.photo-forum.net/bazar/entries/78493_big.jpg

Разглеждам разни обяви за здрави, за повредени нетбуци и за части от тази серия
      и ми е нужна помощ при избора.

Предварително ви благодаря !

P.S.  А някой може да развие идеята и да произвежда евтини мултимедийни проектори, като комбинира стари лаптопи + диапроектори за диапозитиви и ленти.
      .
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.