Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Купих си лаптоп HP Probook 450 и забелязвам странно припукване на звука при гледане на клипчета онлайн и играене на някоя игра. Може ли да ми помогнете да го оправя и въобще може ли да се оправи това ? :SKaто съм на слушалки пак има пукане .

Редактирано от kvobe (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еквалайзер използваш ли, ако да спри го.

Редактирано от VipKokata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да не е иснталиран коректно драйвера за звуковата карта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо си провери Power Plan ти да не е на Power Saver Второ влез в BIOS-а и изключи Hyper-threading. Това за плана не е толквоа важно, изключването на HT  при интелските процесори оправя много проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Снощи деинсталирах някакви драйвереи,които бяха теглени от сайта на НР май си останаха драйверите от Майкрософт.За сега уж няма проблеми,ако пак се появят ще пробвам съветите ви :))Сега обаче свири по-слабо :Х Няма оправия и две хубави хаха

Редактирано от kvobe (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От сайта на HP си се теглят само драйверите който са нужни за устройствата , никакви други безсмислици , а те са в огромно количество на страничката с драйверите . Автора на темата да направи следното - клик на иконката за звука -Миксер - System Sounds- Възпроизвеждане - клик върху Speakers - Свойства - Подобрения -  отметка на изравняване на силата на гръмкостта .

Това е при положение че драйвера за звука си е този който Уиндоус е конфигурирал .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Снощи деинсталирах някакви драйвереи,които бяха теглени от сайта на НР май си останаха драйверите от Майкрософт.За сега уж няма проблеми,ако пак се появят ще пробвам съветите ви :))Сега обаче свири по-слабо :Х Няма оправия и две хубави хаха

Пукане на звука , това много ме връща към моят проблем който беше с жака. Най - добре го закарай до някой майстор да го погледне и освен това понякога се получава от много натрупване. Виж си настройките на звуковата карта да не си натиснал нещо. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато човек няма какво да каже, по-добре да не пише нищо :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако звукът ти се струва слаб, вдигни всички честоти на еквалайзера и ще се чува мноого по-силно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С жак и без жак звука си пукаше,тоест беше от софтуерен проблем,не хардуер. Инсталирах други драйвери и се оправи :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато човек няма какво да каже, по-добре да не пише нищо :no-no:

ROFL , защо пък по дяволите да не знам какво да кажа,  заради жака точно на мен ми пукаше звука и даже бръждеше от време на време , ако не може да оправи по никакъв начин проблема да сменя картата не е трудно... 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ROFL , защо пък по дяволите да не знам какво да кажа,  заради жака точно на мен ми пукаше звука и даже бръждеше от време на време , ако не може да оправи по никакъв начин проблема да сменя картата не е трудно... 

Не знаеш по дяволите, защото говори ли ти нещо това, че му пука и през говорителите и през слушалките? И го прати веднага на майстор :no-no:  Пък за "натрупването" да не говорим... Изобщо, все умни съвети :yanim: 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знаеш по дяволите, защото говори ли ти нещо това, че му пука и през говорителите и през слушалките? И го прати веднага на майстор :no-no:  Пък за "натрупването" да не говорим... Изобщо, все умни съвети :yanim:

Кви говорители кви слушалки , на слушалките ми пукаше , а само едната колонка ми работеше и бръжди и пука абе напредстава си нямаш , кога пък съм казал да праща на майстор слушалки или говорители? Кажи ми къде съм го написал и ще ти дам нобелова награда + това идеята ми да го прати на майстор е много добра защото това може да бъде причина на някой вирус който да товари компютъра освен това възможно е и да е от дефект или да не са свързани правилно някои кабели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре :lol6:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва ли да гадаем каква е звуковата карта на лаптопа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И при мен преди пукаше звука и като разглобих лаптопа се оказа че беше се откачила крайната пластинка на радиатора и като свободен атом окъсяваше. :huh:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И при мен преди пукаше звука и като разглобих лаптопа се оказа че беше се откачила крайната пластинка на радиатора и като свободен атом окъсяваше. :huh:

Окъсявала е къде тази пластинка ???? По дъното някъде ?????? И след късите всичко останало си е наред ?????

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Окъсявала е къде тази пластинка ???? По дъното някъде ?????? И след късите всичко останало си е наред ?????

Окъсяваше по дъното и после си я сложих на вентилатора.Сега лаптопа си работи без проблем както и слушалките но единият ми вграден високоговорител вече не работи освен ако не увелича звука до края и то той повече стърже отколкото да свири.Ако им разменя местата на двата високоговорителя,този където стърже се оправя а пък здравият започва да стърже.Явно нещо от буксата до единият високоговорител се е прецакало след окъсяването.Със слушалките нямам проблем.Пробвах и почистване от вътре на буксата на слушалките да не би да не прехвърля към колонката но резултата беше нулев. :huh:

Редактирано от KGKulata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Окъсяваше по дъното и после си я сложих на вентилатора.Сега лаптопа си работи без проблем както и слушалките но единият ми вграден високоговорител вече не работи освен ако не увелича звука до края и то той повече стърже отколкото да свири.Ако им разменя местата на двата високоговорителя,този където стърже се оправя а пък здравият започва да стърже.Явно нещо от буксата до единият високоговорител се е прецакало след окъсяването.Със слушалките нямам проблем.Пробвах и почистване от вътре на буксата на слушалките да не би да не прехвърля към колонката но резултата беше нулев. :huh:

Резултатът е ясен.Има малко крайно стъпало за двата говорителя във вид на интегрална схема. Повредата е в един от каналите и за да го оправиш, схемата се подменя с нова! Това е положението при теб.Не търси повреди, там дето ги няма. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.