Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
Ludn1caTa

Препоръки за нови части (дъно, проц, РАМ, захранване - бюджет 350лв)

Препоръчан отговор

Здравейте,

Вкъщи имаме един стар компютър на около 12-13 години, който сме го дали на малкия да си гледа филмчета, за което няма проблем, но детето започна да гледа анимацийки в youtube и да играе flash игрички, с които компютъра не се справя. Затова бих искал да ми препоръчате някакви нови компоненти, с които всичко ще върви гладко :)

Както споменах, компютъра е доста стар и не си заслужава upgrade, затова мисля да сменим всичко, като от него ще използвам само кутията. В момента в кутията се помещава дъно АТХ ( ASRock 57VT4a+). Имам и един хард диск 120gb (SATA) от един мъртъв лаптоп, който мисля да се използва, поне в началото. За останалото (дъно, процесор, рам, захранване) ще се надявам да ми дадете съвет, като видео карта няма да е нужна, мисля че вградено видео ще е достатъчно.

Тази конфигурация ще се използва за филмчета от youtube, flash игри и сърфиране в интернет, като предполагам, че скоро детето ще иска и някоя друга игричка да играе (разбира се не е от новите :) )

Бюджета е 350лв. Благодаря предварително на отзовалите се !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо непретенциозно:

ASROCK FM2A55M-VG3 /FM2
AMD A8-5600K X4/3.6GHZ/FM2/BOX
4GB DDR3 1600 A-DATA
PSU FORTRON FSP300-60HCN

Обща стойност - 349.07 лв. с ДДС

Количка.

Видеокартата е вградена и е напълно достатъчна за филми, леки игри и т.н.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
BB код:

Обща стойност - 337.23 лв. с ДДС
С хард.
Редактирано от mrazqmakaroni (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако 23 лв. над бюджета не те затрудняват, предлагам това:

Обща стойност - 373.84 лв. с ДДС
Процесора е малко-по добър от този, който е предложил techmaniac. Паметта е хубаво да е 2 плочки и да работи в двуканален режим и така вграденото видео ще се представя по-добре. Захранването е сравнително качествено и след време може да боднеш някоя по-икономична външна видеокарта.
Редактирано от Нико_ (преглед на промените)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви много за предложенията. Ще помисля 30-40мин :) и ще поръчам предложението на Нико_ или на techmaniac. След като направя сглобката ще пиша :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.