Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

UnThreat Antivirus + стандартната защитна стена

Акаунтът е администраторски.

В една папка имам филм /avi/ и субтитри към него. Искам да споделя папката за да може през рутера /TL-WR1043ND/ за е видима за другите устройства, но излиза съобщение, че тази папка не може да бъде споделена.

От центъра за споделяне всичко е разрешено. В нета прочетох доста неща, но при мен всичко е направено. Моля дайте идея ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Случайно ако има виртуална машина - дайте diable на адаптера и и пробвайте пак? Ако няма - пробвахте ли друга папка да шернете?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Случайно ако има виртуална машина - дайте diable на адаптера и и пробвайте пак? Ако няма - пробвахте ли друга папка да шернете?

Имах инсталиран VirtualBox, но го деинсталирах преди това. Друга папка също не мога да споделя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах инсталиран VirtualBox, но го деинсталирах преди това. Друга папка също не мога да споделя.

Вижте дали не е останало от virtualbox някакъв адаптер.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли малко по-подробно от къде шервате че не схванах ? Във virtualbox ли правите шерването или на друга машина ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вижте дали не е останало от virtualbox някакъв адаптер.

Бихте ли ми казали как ?

Може ли малко по-подробно от къде шервате че не схванах ? Във virtualbox ли правите шерването или на друга машина ?

Обикновенно шерване на папка през Windows 7 Pro.

Допълнение: когато пробвам през Advanced shering излиза това прозорче:

Публикувано изображение

Редактирано от 2249 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бихте ли ми казали как ?

Обикновенно шерване на папка през Windows 7 Pro.

Допълнение: когато пробвам през Advanced shering излиза това прозорче:

Публикувано изображение

Сори за късния отговор. Провери в сервизите на машината дали е пуснат Remote Procedure Call.

Run -> services.msc

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам два такива процеса:

- Remote Procedure Call (RPC) - Started - Automatic

- Remote Procedure Call (RPC) Locator - ......... - Manual

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спри временно антивирусната и firewall-a и опитай отново да споделиш папка, за да разберем дали проблема не идва именно от софтуера за защита.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сетих се за това. Спрях антивирусната, но когато тръгнах да спирам защитната стена се оказа, че ... нямам такава :no-no:

Гледах процесите, но такъв няма. Имам иконка, но когато реша да правя нещо по защитната стена /вкл. и зареждане на настройките по подразбиране/ излиза някакво съобщение, че нещо липсва и ... до там.

Моля не се ангажирайте повече с този проблем. И без това се двуомях дали да не инсталирам ОС наново. Ето, че решението идва само. Само дето /доколкото знам/ драйвъри под Win XP за Dell Inspiron N5030 няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сетих се за това. Спрях антивирусната, но когато тръгнах да спирам защитната стена се оказа, че ... нямам такава :no-no:

Гледах процесите, но такъв няма. Имам иконка, но когато реша да правя нещо по защитната стена /вкл. и зареждане на настройките по подразбиране/ излиза някакво съобщение, че нещо липсва и ... до там.

Моля не се ангажирайте повече с този проблем. И без това се двуомях дали да не инсталирам ОС наново. Ето, че решението идва само. Само дето /доколкото знам/ драйвъри под Win XP за Dell Inspiron N5030 няма.

Що да не пробваш едно сканиране в антивирусния раздел, нещо малко мирише за там, иначе със седмицата шерванията са къде по лесни и управляеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми ти си решаваш в крайна сметка, но мисля, че прибързваш с преинсталирането. Ако за всяко дребно нещо преинсталираш... но ти си знаеш как ти е по-удобно. Относно проблема ти - не ми е познат този антивирус, който ползваш, но да не би в него да има и активна стена, която ест. ще прави конфликт с вградената в windows и съответно е мн. вероятно да я е деактивирал. Поразгледай опциите на антивирусната.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разгледах антивирусната - няма активирана защитна стена.

Относно преинсталирането - планирано е отдавна, но а празници, а мързел след тях ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След доста ровене из машината наистина се оказа, че защитната стена поради някаква намеса е прецакана. Много неща прочетох в нета и намерих решение. Първо приложих ТОЗИ FIX а след това през cmd изпълних комендата sfc/scannow . Според мен командата оправи нещата. След рестарт на машината защитната стена заработи, а от там и получих възможност за споделяне на папки. Вече през рутера правя връзка с телевизора и гледам филми директно. :)

Благодаря на всички за положените усилия за решаването на проблема. Вашите мнения ме насочиха правилно.

ПРОБЛЕМ - РЕШЕН !!!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.