Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте от DANTE GROUP  ми препоръчаха следното като конфигурация за 1000 лвASROCK z87 PRO3/1150I5-4570/3.2G/6MB/BOX/LGA11502x4G DDR3 1600 GEIL EVO POTENZ PALIT  GTX650 OC 1gb D5 WOWCM 250 SERIES W/500W PSUИскам мнение относно тази конфигурация, тъй кат ми се струва пълен боклук. Частите струват 834.98А те ми ми я предлагат за 1002.00 лв с ддс.Съмнявам се да подкарам Assassin's Creed 4 Black Flag на максимум с около 30 фрамерате и с 2-3 изключени опции с тази конфигурация. Баща ми не иска да си купи конфигурация от препоръчаните от вас защото мисли, че сайта от където ги купуваме ще ни излъже и че вие не разбирате. Ще се надявам на всякаква информация и ако няма друг начин поне напишете нещо за да ви повярва. Ако трябва подкрепете конфигурацията и мнението си с някакви доказателства.А относно конфигурацията, мисля че видео-то е боклук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Частите идват към 900 лв., интересно ми е от къде си гледал цените, за да ти дойдат на 830 лв. Както и да е. Конфигурацията не е толкова зле, колкото сме виждали в други случаи, но първо дъно със Z87 чипсет не е подходящо за конфигурацията, да не говорим и че няма и твърд диск. Надявам се да не ти я продадат така. Ако да кажем предположим, че има, би подкарала с посочените настройки AC IV без особени проблеми, при нормална резолюция. И е надценена малко, да, все пак случаят не е фрапантен, пак казвам.

При всички положения, няма да седнем да увещаваме баща ти, че ще го набутат с надценени компоненти, ако искаш да го убедиш, кажи му да отвори форума в хардуерната част, да почете малко и сам ще се убеди кой е по-добрият вариант.

Редактирано от The_Reaver (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тази сума процесора е супер само смени видеото

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Частите идват към 900 лв., интересно ми е от къде си гледал цените, за да ти дойдат на 830 лв. Както и да е. Конфигурацията не е толкова зле, колкото сме виждали в други случаи, но първо дъно със Z87 чипсет не е подходящо за конфигурацията, да не говорим и че няма и твърд диск. Надявам се да не ти я продадат така. Ако да кажем предположим, че има, би подкарала с посочените настройки AC IV без особени проблеми, при нормална резолюция. И е надценена малко, да, все пак случаят не е фрапантен, пак казвам.

При всички положения, няма да седнем да увещаваме баща ти, че ще го набутат с надценени компоненти, ако искаш да го убедиш, кажи му да отвори форума в хардуерната част, да почете малко и сам ще се убеди кой е по-добрият вариант.

Здравей, твърдия диск го имаме в старата машина и ще го сложим на новата. Дъното може ли да го накараме да го смени с по-подходящо и евентуално у нещо друго по-добро. Не мога да разбера защо си слага 200 лева за труда тоя човек.  Ако аз имах парите, а не баща ми ще си взема от никем частите и ще ги дам на някой сервиз да ги сглоби  и инсталне уиндовс. Имам и приятели които безплатно почти ще ми го направят. Но той иска да земаме освинените конфигурации на тия данте гроуп лайнари. От къде на каде ще си иска 200 лева за труда. Според мен тва е подиграфка с хората като бащами, които грам не разбират

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето колко излизат частите от Никем:

ASROCK Z87 PRO3 LGA1150 I5-4570 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150 2X4G DDR3 1600 GEIL EVO POTENZA CM 250 SERIES W/500W PSU PALIT GTX650 OC 1GB D5 WOW Обща стойност - 910.58 лв. с ДДС

Дъното не е за този процесор. Ако ще е то, поне нека процесора е с "K" накрая.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, ама тогава Данте нещо си, ще го одерат с още стотачка отгоре...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, твърдия диск го имаме в старата машина и ще го сложим на новата. Дъното може ли да го накараме да го смени с по-подходящо и евентуално у нещо друго по-добро. Не мога да разбера защо си слага 200 лева за труда тоя човек.  Ако аз имах парите, а не баща ми ще си взема от никем частите и ще ги дам на някой сервиз да ги сглоби  и инсталне уиндовс. Имам и приятели които безплатно почти ще ми го направят. Но той иска да земаме освинените конфигурации на тия данте гроуп ла**ари. От къде на каде ще си иска 200 лева за труда. Според мен тва е подиграфка с хората като бащами, които грам не разбират

Може да го накарате предполагам да смени дъното, все пак сте клиенти, ама сигурно ще ви налъже нещо, че не можело и т.н. Нещо с H87 чипсет би паснало добре за около 130 лв., нещо като ASROCK H87 PRO4 /1150

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, успях да откажа баща ми от купуването на продукти от DANTE. Сега ще ви помоля за една конфигурация с 2x4gb ram, предполагам възможно най евтиното дъно съвместимо с ост. части, Intel I5 що годе висок клас модел, Gigabyte R9 или по добро видео. Не желая конфигурация с АМД освен ако процесорът не е по-добър. Бюджета е около и малко над 1000лв. Искам от 7 години най-после свестен комп за да подкарам поне AS4 на макс или GTA V след като излезе за PC. П.П Конфигурацията да не надвишава 1110 лева защото трябва да се предвиди евентуално пиратски WIN7 и сглобяване , ако евентуално не намерим човек за безплатно.Искам информация относно сайтовете от които ще се купуват компонентите както следва(дали са надеждни и до колко, има ли по-добри от тях и ако да колко ще струва от тях, имали някакъв шанс да ми пробутат нещо различно,фалшиво, дори нищо и т.н)Благодаря за отделеното внимание, надявам се на отговори от специалисти в тази област, защото наистина разчитам само на вас. 1000 лева са много за моето семейство се надявам на наистина качествени продукти, които ще ми вършат работата, за която са предназначени.

Редактирано от Християн Панов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да уточня - Данте гроуп - са ЕМАГ.БГ !!! А иначе, аз бих взел това,което препоръча колегата - techmaniac 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Крайна цена 1 048,05 лв.
Конфигурацията е АМД базирана, но ти гарантирам, че повечете игри ще ги играеш на максимални настройки на 1080p! Специално с посочените от теб игри няма да имаш никакви проблеми. Тук съм сложил добри кутия и захранване. Може да пожелаеш да ти сглобят компютъра, а ти само да си сложиш HDD-то(елементарно е). Инсталацията на Windows също е елементарна, но препоръчвам да си го закупите! По въпроса за надеждността на тези магазини - надеждни са и коректни, но проблема е, че не държат наличности и много често нямат даден компонент, който човек си е харесал и предлагат замяната му с друг! Тогава е хубаво отново да се посъветваш с колегите.
Това е.
Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да уточня - Данте гроуп - са ЕМАГ.БГ !!! А иначе, аз бих взел това,което препоръча колегата - techmaniac 

И на мен ми стана интересно, какава е тази фирма, а според мен е от Габрово. Но нека, най-добре автора да каже с точност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И на мен ми стана интересно, какава е тази фирма, а според мен е от Габрово. Но нека, най-добре автора да каже с точност.

Tочно така. От габрово е 

Крайна цена 1 048,05 лв.
Конфигурацията е АМД базирана, но ти гарантирам, че повечете игри ще ги играеш на максимални настройки на 1080p! Специално с посочените от теб игри няма да имаш никакви проблеми. Тук съм сложил добри кутия и захранване. Може да пожелаеш да ти сглобят компютъра, а ти само да си сложиш HDD-то(елементарно е). Инсталацията на Windows също е елементарна, но препоръчвам да си го закупите! По въпроса за надеждността на тези магазини - надеждни са и коректни, но проблема е, че не държат наличности и много често нямат даден компонент, който човек си е харесал и предлагат замяната му с друг! Тогава е хубаво отново да се посъветваш с колегите.
Това е.
Успех!

Крайна цена 1 048,05 лв.
Това е.
Успех!

Здравей, има ли начин да се сложи интелския процесор, тъй като според мен е по-добър в замяна за по евтино видео, тъй като моята резолюция е малka 1280x1024. Не разбирам от хардуер , и разчитам на теб или някой друг да ми каже, коя конфигурация ще е по-добра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си купувал неща от ЕМАГ - на гаранционната карта ясно и точно си пише - ДАНТЕ Интернешънъл

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Tочно така. От габрово е 

Здравей, има ли начин да се сложи интелския процесор, тъй като според мен е по-добър в замяна за по евтино видео, тъй като моята резолюция е малka 1280x1024. Не разбирам от хардуер , и разчитам на теб или някой друг да ми каже, коя конфигурация ще е по-добра.

http://www.cpu-world.com/Compare/368/AMD_FX-Series_FX-6350_vs_Intel_Core_i5_i5-4570.html Съжалявам за голия линк но бързам. Мисля да си взема INTEL I5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка или количка

пс. Сглобяването е безплатно. Ако няма да го взимаш лично обаче си приготви около 30 лв. за доставката. И още толкова ако искаш и записвачка.

Видеокартата е оптимизирана HD7790 демек е по-слаба от 270Х но такова ти беше желанието. Процесора е по-добър от FX-6350 в това няма защо да се съмняваш.

Принципно може да се сложи и по-добро видео ако си промениш мнението и няма да взимаш записвачка примерно.

пс. Разликата между двата варианта е видеокартата (гледам клониш към Nvidia). 650TI е почти на нивото на 260Х а и този вариант е качествен.

Ти си решавай коя да избереш но в никакъв случай по-слабата 650 на Палит която ти предлагат!

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има:

Крайна цена 1 062,06 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
2X4G DDR3 1600 A-DATA 1 134.61 лв. 134.61 лв. ASROCK H87 PRO4 /1150 1 136.77 лв. 136.77 лв. I5-4570 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150 1 356.42 лв. 356.42 лв. PSU CM GX 450W APFC 1 88.31 лв. 88.31 лв. CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU 1 69.11 лв. 69.11 лв. POWER COL AX7870 2GBD5-2DHE/OC 1 331.56 лв. 331.56 лв. Междинна стойност: 1 116.79 лв. с ДДС, натрупани отстъпки: 29.21 лв. Обща стойност: 1 087.58 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка или количка

пс. Сглобяването е безплатно. Ако няма да го взимаш лично обаче си приготви около 30 лв. за доставката. И още толкова ако искаш и записвачка.

Видеокартата е оптимизирана HD7790 демек е по-слаба от 270Х но такова ти беше желанието. Процесора е по-добър от FX-6350 в това няма защо да се съмняваш.

Принципно може да се сложи и по-добро видео ако си промениш мнението и няма да взимаш записвачка примерно.

пс. Разликата между двата варианта е видеокартата (гледам клониш към Nvidia). 650TI е почти на нивото на 260Х а и този вариант е качествен.

Ти си решавай коя да избереш но в никакъв случай по-слабата 650 на Палит която ти предлагат!

Здравей, мисля да взема тази видео карта http://nikem-bg.net/computer-components/GB-R9-270X-OC-2GB-GDDR5-GV-R927XOC-2GD

Това е конфигурацията, която ще си взема. Благодаря на всички  за помоща, но изглежда тази най ми допада. Искам да попитам окончателно всичко съвместимо ли е за да я поръчвам. Ако има възражения относно видео-то или захранването и може да се вземе по добро моля споделете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картата определено е добър избор щом си си променил решението но захранването не е подходящо както и кутията.

Като сложиш доставката, подходяща кутия и захранване ще излезнат към 1 200 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново, искам да попитам как стои въпросът с инсталацията на WIndows 7 64bit и неговите драйвъри, като нямаме и не възнамеряваме да купим записвачка. С флашка ли ще става ? Дали сам ще мога да си инсталирам някое друго пиратско копие на WIn7.

Картата определено е добър избор щом си си променил решението но захранването не е подходящо както и кутията.

Дали ще може да се кара с това или ще трябва ново. Ако ще трябва ново моля да ми предложите.

Като сложиш доставката, подходяща кутия и захранване ще излезнат към 1 200 лв.

Хм доста пари отгоре над бюджета са. Дали ще може да върви и да кара с тези.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става с флашка има и обяснения как става ако потърсиш. Драйверите се теглят от официалната страница понеже тия на диска така или иначе са стари но и без тях ще тръгне, споко.

Захранването е боклук и рискуваш новите си компоненти дори да няма други проблеми. А картата не можеш да я вкараш в тази кутия. Maximum Compatibility VGA card length: 245mm 

Публикувано изображение

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок. Значи баща ми се обадил на някъв човек който му е казал, че с тази конфигурация игрите от последните 2 години няма да вървят на максимум настройки, Възможно ли е това :o

Ок. Значи баща ми се обадил на някъв човек който му е казал, че с тази конфигурация игрите от последните 2 години няма да вървят на максимум настройки, Възможно ли е това :o

Старият ми хард-диск е SATA II 465 gb. По някакъв начин ще влияе ли на игрите? Да неби да е от това ?Ако може да ми добавите  и в конфигурацията от никем новата кутия и захранване, моля да го направите.

Редактирано от Християн Панов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето колко излизат частите от Никем: ASROCK Z87 PRO3 LGA1150I5-4570 /3.2G/6MB/BOX/LGA11502X4G DDR3 1600 GEIL EVO POTENZACM 250 SERIES W/500W PSUPALIT GTX650 OC 1GB D5 WOWОбща стойност - 910.58 лв. с ДДС Дъното не е за този процесор. Ако ще е то, поне нека процесора е с "K" накрая.

Предложените на автора части са точно от никем. Забелязал съм, че всички търговци именуват различно. А щом му я предлагат за 1000 лв., тъкмо 90 лв. ще си вземат. А и никем сглобяват безплатно. 

Ок. Значи баща ми се обадил на някъв човек който му е казал, че с тази конфигурация игрите от последните 2 години няма да вървят на максимум настройки, Възможно ли е това :oСтарият ми хард-диск е SATA II 465 gb. По някакъв начин ще влияе ли на игрите? Да неби да е от това ?

Не, харда едва ли оказва влияние на игрите. И кажи на баща си да престане да се обажда на различни хора, които му казват различни неща, защото така още повече се обърква.ASROCK H87 PRO4 /1150I5-4430 3.0G/6MB/BOX/LGA11504GB DDR3 1600 A-DATAPOWER COLOR AXR9 270X 2GBD5-PPDHECM K350 W/600W PSUОбща стойност - 1 016.50 лв. с ДДСКоличка.

Пълноразмерно дъно с 4 слота за РАМ, процесорът е малко по-слаб от 4440, но същият не е наличен в никем, а по-добрият е i5-4570 на цена от 356 лева. Ако държиш на 4440, можеш да го поръчаш от скай, примерно, ако е наличен там. Рамта не е много, но към този момент ще ти е достатъчна, видеото е добро. Компромис се прави с комплектът кутия и захранване. Ако държиш на отделни, може да се отреже от дъното, но мисля, че не си струва.

Поздрави!

Редактирано от Twingo™ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Старият ми хард-диск е SATA II 465 gb. По някакъв начин ще влияе ли на игрите? Да неби да е от това ?

С процесор от миналата година и видео отпреди няколко месеца, няма да вървят игрите казват, а? Или човека е много голям "специалист" или бащата ти нещо шикалкави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.