Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Пълни глупости. Няма да имаш никакъв проблем с игрите и то на максимални настройки. За тия пари се взима i5 4440 или 6350 с 270 ( X ). Човека на баща ти разбира много.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи хора много държа на следната конфигурацияGB B85-HD3 /1150I5-4570 /3.2G/6MB/BOX/LGA11502X4G DDR3 1600 A-DATAGB R9 270X OC 2GB GDDR5 GV-R927XOC-2GDCM 250 SERIES W/500W PSU

Въпросът ми е може ли да се замени само кутията с по-голяма и с по-добро захранване, както предложи 1 от потребителите.Кога в никем ще имат в наличност или в скай и колко ще ми струва от двата сайта ? 

Процесорът ми харесва доста, но просто няма да се разделя с него. :Д Все пак ако игрите ше вървят и на по-слаб модел и то ПЕРФЕКТНО може да се направи и компромис ако излезе много скъпо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това беше оптималната конфигурация по мое мнение. Защо отписвате захранването не схващам. Ако бюджета не е проблем, може да се вземе отделно захранване и кутия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На първо време взимаш една плочка РАМ- 4GB DDR3 1600 A-DATA. За захранване взимаш PSU CM GX 450W APFC, това в кутията е зле и ще се държи на косъм с 270X. За кутия CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU. Може и от дъното да спестиш пари.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На първо време взимаш една плочка РАМ- 4GB DDR3 1600 A-DATA. За захранване взимаш PSU CM GX 450W APFC, това в кутията е зле и ще се държи на косъм с 270X. За кутия CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU. Може и от дъното да спестиш пари.

GB B85-HD3 /1150

I5-4570 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150

2X4G DDR3 1600 A-DATA

GB R9 270X OC 2GB GDDR5 GV-R927XOC-2GD

CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU

PSU CM GX 450W APFC

Обща стойност - 1 153.29 лв. с ДДС

Това е с 2 плочки, а може и да се махне едната както е предложил колегата.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GB B85-HD3 /1150I5-4570 /3.2G/6MB/BOX/LGA11502X4G DDR3 1600 A-DATAGB R9 270X OC 2GB GDDR5 GV-R927XOC-2GDCM N300 BLACK /USB3 /NO PSUPSU CM GX 450W APFCОбща стойност - 1 153.29 лв. с ДДС

Това е с 2 плочки, а може и да се махне едната както е предложил колегата.

Значи това ще бъде окончателното решение така ли ? Обаждам се по телефона поръчвам частите казвам им да ги сглобят носят ми готов компа заплащаме си сумата и се кефя на най-новите игри. Това е планът нали? Ако нямат в наличност някой компонент как стоят нещата. До колко време ще го имат в наличност? Всичко съвместимо ли ? Хард-диска ми е 465gb western digital нещо си SATA II предполагам лесно ще го зглобя с помоща на книжката с упътването от дъното, вин7 пиратски с флашка ли ще се инсталирва,драйвърите автоматично от вин7 ли ще се изтеглят и нагласят. Трябва ли да викам някой за инсталация на вин7? Захранването или добро ли е ? Ще се спъват ли поможеду си компонентите. 

Благодаря на търпеливите специалисти и добри хора, които ми помагат в избора на наистина една значителна част от живота ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е нужно да им се обаждаш по телефона. Под количката има форма за поръчка. Там попълваш нещата, след което ТЕ ще ти се обадят за потвърждение и за допълнителна информация. Да, казваш им да ти го сглобят, само си слагаш хард диска. Още нещо важно - задължително им казваш да няма лепенки по кутията и гаранцията да е отделна за всеки компонент. Ако няма нещо налично в момента на поръчка - пак пишеш тук. Захранването е отлично с 5 години гаранция и е подходящо за бъдещи ъпгрейди. Конфигурацията е балансирана и частите няма да се спъват помежду си. За инсталацията на Windows четеш в интернет или викаш твой приятел да ти помогне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/cart/46473p1r49776p1r46784p1r48235p1r47524p1r50487p1rf.html ето ти 6 ядрен процесор с 3,5 гхз и 4 гиги видео карта :) игрите от тази и миналата година ще хвърчат :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора на Intel i5 който Ичо(автора на темата) си е избрал е по добър от този FX-6300. Intel > AMD

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е по-добър е, но FX 6300 не е слаб процесор изобщо. Освен това е доста по-евтин и това дава възможност за по-добра видеокарта например. Затова си заслужава да се разгледа този вариант.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички. Това е окончателното ми решение и в четвъртък най-късно ще  се поръчват частите. Ако всичко е съвместимо и е наред поне 1 човек да напише ДА. :)http://nikem-bg.net/...r49646p1rf.htmlП.П За доставката ще уточня да няма лепенки по кутията, гаранцията да важи за всеки 1 компонент, да ми сглобят компютъра и да ми го доставят до офиса на спееди или еконт в Габрово. Нали така ? Ако трябва да им спомена,  когато сглобят компонентите да предвидят слагането и на хард-диска.Хард диска-понеже ще си го инсталирвам сам, се надявам от малко ваша помощ. Например ще ми донесат ли кабелчетата от кутията с дъното, които служат за свързването на харда с дъното или ще използвам старите кабелчета ако може. Отделно ако трябва да кача снимки на новата кутия от друг комп, а вие да ми кажете къде да сложа хард-а заедно с кабелите. Не знам къде точно да го свържа и ще се надявам на малко помощ :)

Редактирано от Християн Панов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички. Това е окончателното ми решение и в четвъртък най-късно ще  се поръчват частите. Ако всичко е съвместимо и е наред поне 1 човек да напише ДА. :)http://nikem-bg.net/...r49646p1rf.htmlП.П За доставката ще уточня да няма лепенки по кутията, гаранцията да важи за всеки 1 компонент, да ми сглобят компютъра и да ми го доставят до офиса на спееди или еконт в Габрово. Нали така ? Ако трябва да им спомена,  когато сглобят компонентите да предвидят слагането и на хард-диска.Хард диска-понеже ще си го инсталирвам сам, се надявам от малко ваша помощ. Например ще ми донесат ли кабелчетата от кутията с дъното, които служат за свързването на харда с дъното или ще използвам старите кабелчета ако може. Отделно ако трябва да кача снимки на новата кутия от друг комп, а вие да ми кажете къде да сложа хард-а заедно с кабелите. Не знам къде точно да го свържа и ще се надявам на малко помощ :)

П.П трябва ли да им казвам къде да слагат охлаждането и т.н

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ето моето предложение с видео карта с 4гб памет, страхотна за игра на висока резолюция:
Обща стойност - 1 165.06 лв. с ДДС

И по икономичен вариант който ще върши почти същата работа:

Би трябвало в аксесуарите на дъното да има SATA кабел.
Гаранцията е за всеки компонент без лепенки и темподобни пломби.
Редактирано от ganio (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето моето предложение с видео карта с 4гб памет, страхотна за игра на висока резолюция:
Обща стойност - 1 165.06 лв. с ДДС

И по икономичен вариант който ще върши почти същата работа:

Би трябвало в аксесуарите на дъното да има SATA кабел.
Гаранцията е за всеки компонент без лепенки и темподобни пломби.

Здравей ганио. Благодаря ти за отделеното време, но вече реших категорично каква конфигурация ще взема и за сега тя най ми допада. Не ми трябва чак толкова добра видео карта, тъй като монитора ми е стар и е 1280x1024 FLATRON L1918S

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, искам да попитам нещо за конфигурацията която ми препоръчахте. А именно http://nikem-bg.net/cart/46717p1r44260p1r49615p1r50323p1r49044p1r49646p1rf.htmlПонеже в никем пише, че видео картата иска 500W захранване, а това което ми препоръчахте е 450W ще има ли някакъв проблем ?

Понеже в никем пише, че видео картата иска 500W захранване, а това което ми препоръчахте е 450W ще има ли някакъв проблем ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цялата конфигурация няма да премине 250-300W. Захранването ще е предостатъчно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви! И един последен въпрос. Ако трябва да избирам межу интел и5 4570 с 4гб видео карта и интел и5 4670 с 2гб видео карта кое е по-добре да избера?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма видиш особена разлика между двата процесора.

Я кажи,за кои карти става дума.

Тия многото гигабайти,за какво ще ги ползваш?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви! И един последен въпрос. Ако трябва да избирам межу интел и5 4570 с 4гб видео карта и интел и5 4670 с 2гб видео карта кое е по-добре да избера?

За да има полза видеокартата от 4ГБ памет, то тя трябва да е висок клас от сорта на 780Ti или 290x. Тоест, трябват ти 1000+ лв. само за видео.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма видиш особена разлика между двата процесора.

Я кажи,за кои карти става дума.

Тия многото гигабайти,за какво ще ги ползваш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коя конфигурация е по-добра? Двоумя се дали да взема тази с по-добрия процесор или онази с по-добрата видео карта.http://nikem-bg.net/...r49646p1rf.htmlИли

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще играя на 1280x1024

И карта с 512MB видео памет ще ти стига в такъв случай..

Редактирано от The_Reaver (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази:

Обща стойност - 1 120.75 лв. с ДДС
Вземи дъно с 4 слота за РАМ. Между 4440 и 4570 няма да усетиш никаква разлика, така че вземи по-евтиния. FSP Raider 550W SILVER e по-добро решение от PSU CM GX 450W APFC за 3 лв. отгоре. И в най-скоро време смени монитора. Иначе няма смисъл от такава конфигурация с такава видеокарта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази:

Обща стойност - 1 120.75 лв. с ДДС
Вземи дъно с 4 слота за РАМ. Между 4440 и 4570 няма да усетиш никаква разлика, така че вземи по-евтиния. FSP Raider 550W SILVER e по-добро решение от PSU CM GX 450W APFC за 3 лв. отгоре. И в най-скоро време смени монитора. Иначе няма смисъл от такава конфигурация с такава видеокарта.

А има ли вариант и с конфогурация, която вклю

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.