Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Първо да се извиня, ако има подобна тема в сайта или не съм в правилния раздел.

Имам лаптоп Acer, който е вече на 2г и 4 месеца (ако това има значение). Сама му направих една преинсталация, а наскоро и втора - работеше си идеално, нямах проблеми. Да, ама при включването му след време не искаше да се стартира, зарежда и накрая ми показва черен екран. Излиза ми няколко пъти някъкъв Startup Repair, зареждаше докрай и накрая отново не ми се включваше Windows-а. 

Занесох го за ремонт, направиха ми някаква диагностика и ми казаха, че има неработещи сектори на хард диска, който е 240 гигабайта. За смяна ми искат 110лв., а ако искам и допълнителна рам памет - още пари. 

Това нещо оправя ли се по друг начин и задължителна ли е тази смяна? Жената от въпросния сервиз не ми обясни нищо друго и не мисля, че беше особено добре разположена. Ще се радвам, ако ми разясните нещо повече.

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако диска наистина е заминал трябва да се смени с нов.

И да нормална е цената според обема,марката и модела цените започват от около 80лв.

Твърди дискове за Лаптоп

Рам паметта няма общо с твърдия диск ако искате да добавите още и тя струва пари.

RAM памети за преносими компютри

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо да се извиня, ако има подобна тема в сайта или не съм в правилния раздел.

Имам лаптоп Acer, който е вече на 2г и 4 месеца (ако това има значение). Сама му направих една преинсталация, а наскоро и втора - работеше си идеално, нямах проблеми. Да, ама при включването му след време не искаше да се стартира, зарежда и накрая ми показва черен екран. Излиза ми няколко пъти някъкъв Startup Repair, зареждаше докрай и накрая отново не ми се включваше Windows-а. 

Занесох го за ремонт, направиха ми някаква диагностика и ми казаха, че има неработещи сектори на хард диска, който е 240 гигабайта. За смяна ми искат 110лв., а ако искам и допълнителна рам памет - още пари. 

Това нещо оправя ли се по друг начин и задължителна ли е тази смяна? Жената от въпросния сервиз не ми обясни нищо друго и не мисля, че беше особено добре разположена. Ще се радвам, ако ми разясните нещо повече.

Благодаря предварително!

Абсолютно не.Аз не съм убеден че проблема ти е във хард диска.

Винаги можеш да направиш един тест със програмата HD Tune.

Направи едно сканиране, и публикувай резултата за да видим дали имаш проблеми със твърдият диск.

Направи едно сканиране със  Error Scan.И направи снимка, и я публикувай.

Дай снимки и от Benchmark и Health.

ПП:Пиши коя е ОС.

ПП2: Най вероятно ще трябва да го направиш сканирането със Live CD, на Хиренс.

Редактирано от ba4o_kiro64 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.