Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Кристина Симеонова

Неработещи сектори на харддиск

Препоръчан отговор

Първо да се извиня, ако има подобна тема в сайта или не съм в правилния раздел.

Имам лаптоп Acer, който е вече на 2г и 4 месеца (ако това има значение). Сама му направих една преинсталация, а наскоро и втора - работеше си идеално, нямах проблеми. Да, ама при включването му след време не искаше да се стартира, зарежда и накрая ми показва черен екран. Излиза ми няколко пъти някъкъв Startup Repair, зареждаше докрай и накрая отново не ми се включваше Windows-а. 

Занесох го за ремонт, направиха ми някаква диагностика и ми казаха, че има неработещи сектори на хард диска, който е 240 гигабайта. За смяна ми искат 110лв., а ако искам и допълнителна рам памет - още пари. 

Това нещо оправя ли се по друг начин и задължителна ли е тази смяна? Жената от въпросния сервиз не ми обясни нищо друго и не мисля, че беше особено добре разположена. Ще се радвам, ако ми разясните нещо повече.

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако диска наистина е заминал трябва да се смени с нов.

И да нормална е цената според обема,марката и модела цените започват от около 80лв.

Твърди дискове за Лаптоп

Рам паметта няма общо с твърдия диск ако искате да добавите още и тя струва пари.

RAM памети за преносими компютри

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо да се извиня, ако има подобна тема в сайта или не съм в правилния раздел.

Имам лаптоп Acer, който е вече на 2г и 4 месеца (ако това има значение). Сама му направих една преинсталация, а наскоро и втора - работеше си идеално, нямах проблеми. Да, ама при включването му след време не искаше да се стартира, зарежда и накрая ми показва черен екран. Излиза ми няколко пъти някъкъв Startup Repair, зареждаше докрай и накрая отново не ми се включваше Windows-а. 

Занесох го за ремонт, направиха ми някаква диагностика и ми казаха, че има неработещи сектори на хард диска, който е 240 гигабайта. За смяна ми искат 110лв., а ако искам и допълнителна рам памет - още пари. 

Това нещо оправя ли се по друг начин и задължителна ли е тази смяна? Жената от въпросния сервиз не ми обясни нищо друго и не мисля, че беше особено добре разположена. Ще се радвам, ако ми разясните нещо повече.

Благодаря предварително!

Абсолютно не.Аз не съм убеден че проблема ти е във хард диска.

Винаги можеш да направиш един тест със програмата HD Tune.

Направи едно сканиране, и публикувай резултата за да видим дали имаш проблеми със твърдият диск.

Направи едно сканиране със  Error Scan.И направи снимка, и я публикувай.

Дай снимки и от Benchmark и Health.

ПП:Пиши коя е ОС.

ПП2: Най вероятно ще трябва да го направиш сканирането със Live CD, на Хиренс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.