Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте и честита нова година. Старата машина и замина даното и немислия че триабва да наливам между 150 и 200 лева като мога да взема нещо до 500 и на по късен етап апгрейт.Та въпросат ми е (дъно,процесор,рам и захранване) видео карта по касно.

Ето нещо което копирах от форума.

GB F2A88XM-D3H/A88X/FM2+

AMD A8-6600K X4/3.9GHZ/FM2/BOX

2X4G DDR3 2400 GEIL EVO CORSA

Имам кутия,хард и "захранване" от старата мисля че само това може да се ползва другото е DDR2.Вие си кажете мнението за конфигурацията аз несъм много наясно с нещата.Ще опитам да кача снимки на монитора тои е стар но за сега ще го използвам това е резолюцията 1280 dots × 1024 lines(17-ка),кутията,харда и захранването.Ако имате по добра идея кое мога да ползвам и кое не моля кажете ще сам много благодарен.

post-345022-0-08842200-1389113591_thumb.

post-345022-0-46988900-1389113602_thumb.

post-345022-0-79049000-1389113628_thumb.

post-345022-0-76666000-1389113640_thumb.

Редактирано от Ceci Petrov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конфигурацията е много добре. Но пък не е лошо да смениш това ''захранване''. Старото дъно може да си е заминало именно заради него.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да предложиш някое.Харда мога ли да го ползвам или кутията.И евентуално на по късен етап какво видео бих могал да сложа.Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтрито.

Редактирано от Twingo™ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи от парите. Но ето нещо като минимум за такъв тип система: PSU FORTRON FSP350-60APN 85+

Това захранване достатачно ли е за конфигурациата и по касно ако добавя видео карта мисля че може да се окаже слабо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, казах че за конфигурацията ще е достатъчно. Зависи каква видеокарта смяташ да слагаш. С тези до към 200 лв. няма да имаш проблеми. Кажи колко пари можеш да отделиш за захранване и ще ти предложим оптималното!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, казах че за конфигурацията ще е достатъчно. Зависи каква видеокарта смяташ да слагаш. С тези до към 200 лв. няма да имаш проблеми. Кажи колко пари можеш да отделиш за захранване и ще ти предложим оптималното!

50-60 лева не  разбрах за харда и кутията дали стават.За кутията не можах да намеря нищо конкретно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването е SATA и ще стане. Дъното е Micro ATX и би трябвало да се събере в кутията. Ако дадеш снимка отвътре ще мога да кажа със сигурност! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж за другото FSP 350W от 61 лв. ако 8 лв. не са ти проблем. Малко по-добро е.

Но е грешка да се купува АПУ точно сега. Края на месеца излизат за продажба новите. Изчакай до тогава.

Говорим за много сериозно подобрение що се отнася до вградената графика. 

Иначе паметта е перфектна особено в случая а дъното (с тоя чипсет) е подходящо и за новите процесори.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването е SATA и ще стане. Дъното е Micro ATX и би трябвало да се събере в кутията. Ако дадеш снимка отвътре ще мога да кажа със сигурност! 

post-345022-0-40395500-1389126685_thumb.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но е грешка да се купува АПУ точно сега. Края на месеца излизат за продажба новите. Изчакай до тогава.

Иначе паметта е перфектна особено в случая а дъното (с тоя чипсет) е подходящо и за новите процесори.

Супер с тази конфигурация може ли да се играят игри като=call of duty ghosts / assassin's creed medal of honor от този тип.

Ще се събере! 

Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко може да се играе но с какви настройки вече е друг въпрос. Още е рано за тестове с конкретни заглавия но ето все пак една статия - http://hardwarebg.com/32523-amd-официално-представиха-kaveri-apu/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко може да се играе но с какви настройки вече е друг въпрос. Още е рано за тестове с конкретни заглавия но ето все пак една статия - http://hardwarebg.com/32523-amd-официално-представиха-kaveri-apu/

Интересно но невидяж цена дано нее 300 лева

GIGABYTE GA-F2A88XM-DS2 даното дето съм посочил горе него намирам в (nikem) това май е подобно но ми се струва че другото беше по скъпо а освен в цената в в друго може ли да има разлика.Или това ми изглежда по хубаво

ASUS A88XM-PLUS Редактирано от Ceci Petrov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно възможно е най-добрия модел  A10-7850K да удари и 300 лв. у нас. Иначе цената му е $173 при курс 1.44 лв. излиза 249 лв. 

Сегашният 6800К е 263 лв. а струва $142 което е 204 лв. Та трябва да се изчака и ще се види какви ще ги измъдрят търговците ни.

A8-7600 ще е избора до 200 лв. освен ако не са се напушили много сериозно. 

пс. Дъното гледаш да е с A88XM чипсет. Вече кое да е зависи от изискванията ти. Какви изходи за вгр. графика да има колко слота за рам и т.н.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно възможно е най-добрия модел  A10-7850K да удари и 300 лв. у нас. Иначе цената му е $173 при курс 1.44 лв. излиза 249 лв. 

Сегашният 6800К е 263 лв. а струва $142 което е 204 лв. Та трябва да се изчака и ще се види какви ще ги измъдрят търговците ни.

A8-7600 ще е избора до 200 лв. освен ако не са се напушили много сериозно. 

пс. Дъното гледаш да е с A88XM чипсет. Вече кое да е зависи от изискванията ти. Какви изходи за вгр. графика да има колко слота за рам и т.н.

Ето какво сътворих  http://nikem-bg.net/cart/49908p1r49099p1r46717p1r42973p1rf.html

смених рамта защото горната май не е савместима.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Горната не само е съвместима но и без нея падат възможностите на вградената графика. Това ще се представи доста по-зле в игрите.

И пак повтарям не купувай от старите процесори. Изчакай за новите най-малкото може да паднат цените на старите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Горната не само е съвместима но и без нея падат възможностите на вградената графика. Това ще се представи доста по-зле в игрите.

И пак повтарям не купувай от старите процесори. Изчакай за новите най-малкото може да паднат цените на старите.

Смених даното и рамта http://nikem-bg.net/cart/49099p1r42973p1r50183p1r46483p1rf.html

Ще изчакам да продам старото видео и рамта така още ниакой лев в касата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смених даното и рамта http://nikem-bg.net/cart/49099p1r42973p1r50183p1r46483p1rf.html

Ще изчакам да продам старото видео и рамта така още ниакой лев в касата.

Продай всичко и си направи нещо ново и актуално. И послушай Наруто за процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да ви питам за тази конфигурация защото нещо за рамта не ми е ясно дали става.

GB F2A88XM-D3H /A88X/FM2+
A10-6800К X4/4.1GHZ/FM2/BOX
2X4G DDR3 2400 GEIL EVO CORSA
PSU FORTRON FSP350-60APN 85+

Обща стойност - 571.84 лв. с ДДС

Дъното пише-Поддръжка на DDR3 2133/1866/1600/1333 MHz модули памет.

Процесора-Supported memory: DDR3-2133

Защото казах на колегата а тои има горе доло моя проблем и се нави за нещо ново но на него за синът му му трябва.Мисълта ми е че няма да чака новия процесор А 10 и това го устройва за сега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще си работи паметта нямай грижи. А за чакането е спорен въпрос - всеки път има по нещо по-добро да се чака.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще си работи паметта нямай грижи. А за чакането е спорен въпрос - всеки път има по нещо по-добро да се чака.

Да така е аз ще почакам.Да видим колко ще струват новите и ще има ли промяна в старите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво точно ще излeзе толкова че да се чака не вярвам тези процесори да са по 150 200 лв така че май няма смисъл иначе автора рамта ще бачка 

Редактирано от TheWalking (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето излязоха и новите А 10 какво може да се събере с един от тях и заслужава ли си да се дадат 320 лева за процесор или да се направи нещо с външно видео.Да кажем че мога да намеря още 100 лева,тоест 600 не знам дали трябва да променям заглавието.Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.