Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте!

Моля за съвет при избора на нов настолен компютър. Извинявам се на специалистите тук, ако пиша нещо малоумно, за жалост малко разбирам от компютри. Всъщност компютърът ще е за сина ми, аз „само“ плащам и затова контролирам решенията. Прочетох темата с правилата и ще се опитам да ги спазя:

1. Максималният бюджет беше 1500 лева, но се получи доста повече – над 1800. Ще съм благодарна за всеки съвет за намаляване на сумата при сходни качества (ако е възможно въобще).

2. Компютърът ще се ползва основно за игри, в момента предимно Minekraft във всичките разновидности, но също WOW, League of Legends, а не се знае в бъдеще какво още. Естествено –неща като браузване, разговори, филми…за работа по изключение.

2.1. Оверклок сега няма да правим, защото дори не знаем как, но е добре да се предвиди и това, защото покупката трябва да изкара в следващите 5 години, макар и на средни или ниски настройки. Така че добро охлаждане ще ни трябва, ако не веднага, то по-нататък.

2.2. Компютърът ще е включен доста часове през деня и е хубаво да е тих, но тук може да се направи компромис.

3. Говорим само за компютър. Ще ползваме периферията от стария, вместо монитор ще служи 32-инчовия телевизор, както и до сега. При необходимост по-нататък ще купим друг телевизор, този е HD Ready, може да не тръгват високите резолюции. 

4. За избора на марки се доверяваме на по-разбиращите от нас. Решихме за сега процесорът да е intel, явно за игри това е по-добрата опция в момента. Харддискът ще е 1 ТБ (7200, някъде попаднах, че трябвало да е нещо си .14, а не .12, този не знам какъв е), RAM 8 GB. Синът ми категорично си е избрал една кутия от Outmax, която не намерихме другаде, така че и останалите продукти ще купуваме от там, макар че не всички са на най-изгодните цени. Проблемът е, че не можем да сглобим машината сами, налага се да разчитаме на услугата за асемблиране към магазина. След дълго и сигурно не много успешно проучване събрахме конфигурацията, моля за мнение и корекции (аналогични продукти на по-ниска цена), а също и съвет, ако нещо пропускаме, ако има нещо несъвместимо, недомислено, ненужно или лошо избрано! Предварително благодаря!

http://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewProd&productId=47788

Процесор: Intel Core i5-4670K 3.40 GHz BOX 446.77 лв.

http://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewProd&productId=49035

Видео карта:. Asus GTX760-DC2OC-2GD5   589.22 лв

http://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewProd&productId=49898Дъно: Gigabyte GA-Z87-D3HP  240.77 лв.

http://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewProd&productId=49009Харддиск: Seagate Barracuda 1000GB 7200 64MB SATA 3   105.04 лв.

http://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewProd&productId=37499

RAM: Corsair CMZ8GX3M1A1600C10 Vengeance 8GB DDR3 1600..  145.26 лв.

http://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewProd&productId=40090

Захранване: 1 x PSU CM B600W   102.17 лв.

http://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewProd&productId=47788Кутия: RAIDMAX AGUSTA Сиво-Черна  186.49 лв.

http://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewProd&productId=500257 продукти в поръчката:   1815.72 лв.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От всички компоненти само видеокартата е подбрана добре. И процесора. Убедете сина си да не се хвърля на някакви футуристични дизайни(говоря за кутията), а да се избере нещо функционално и същевременно да хваща окото. Не знам на колко години е, но след 2-3 тази кутия може да му се стори смешна. А, да, забравих да напиша, че за игрите, които ще се играят, а и останалите изисквания 1800лв. си е чисто пилеене на пари!

Поздрави!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не особено балансирана конфигурация. Сина ви да не се лъже по външния вид на кутията. Отвътре е доста зле. Ето нещо за 1 500 лв., което ще е достатъчно за няколко години напред. В outmax е по-скъпо. Ориентирайте се към друг магазин.

Обща стойност - 1 498.93 лв. с ДДС
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От всички компоненти само видеокартата е подбрана добре. И процесора. Убедете сина си да не се хвърля на някакви футуристични дизайни(говоря за кутията), а да се избере нещо функционално и същевременно да хваща окото. Не знам на колко години е, но след 2-3 тази кутия може да му се стори смешна. А, да, забравих да напиша, че за игрите, които ще се играят, а и останалите изисквания 1800лв. си е чисто пилеене на пари!

Поздрави!

Много благодаря за отзива :) . Конкретни предложения?

Не особено балансирана конфигурация. Сина ви да не се лъже по външния вид на кутията. Отвътре е доста зле. Ето нещо за 1 500 лв., което ще е достатъчно за няколко години напред. В outmax е по-скъпо. Ориентирайте се към друг магазин.

Обща стойност - 1 498.93 лв. с ДДС

Сърдечно благодаря! Бях сигурна, че нещата не са добре решени. Само един въпрос. Доста отзиви четох, че Н-дъно не било препоръчително вече. Може ли да остане Вашата конфигурация, но с избраното от нас дъно, за което четох добри препоръки по форумите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря за отзива :) . Конкретни предложения?

Сърдечно благодаря! Бях сигурна, че нещата не са добре решени. Само един въпрос. Доста отзиви четох, че Н-дъно не било препоръчително вече. Може ли да остане Вашата конфигурация, но с избраното от нас дъно, за което четох добри препоръки по форумите?

Няма смисъл от избраното от вас дъно. То е пригодено за клок, а процесора, който съм предложил аз е заключен и не може да се клоква. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само един въпрос. Доста отзиви четох, че Н-дъно не било препоръчително вече. Може ли да остане Вашата конфигурация, но с избраното от нас дъно, за което четох добри препоръки по форумите?

Няма такова нещо. Н-дъно, т.е. дъно с Н81 или Н87 чипсет е най-логичният избор в конфигурация, където не се търси клок и се взима процесор със заключен множител. Нещо ми подсказва, че няма смисъл да се взима отключен процесор и дъно със Z87 чипсет в случая, макар че първоначално сте се насочили към такива. Много по-добра идея е да се вложи в SSD например или по-добро видео.

Кутията е абсурдна и за цената си трябва да предлага много повече от това, което е. На тази (и по-ниска цена) има в пъти по-качествени кутии от това (лично за мен) недоразумение.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма смисъл от избраното от вас дъно. То е пригодено за клок, а процесора, който съм предложил аз е заключен и не може да се клоква. 

Ясно, благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма такова нещо. Н-дъно, т.е. дъно с Н81 или Н87 чипсет е най-логичният избор в конфигурация, където не се търси клок и се взима процесор със заключен множител. Нещо ми подсказва, че няма смисъл да се взима отключен процесор и дъно със Z87 чипсет в случая, макар че първоначално сте се насочили към такива. Много по-добра идея е да се вложи в SSD например или по-добро видео.

Кутията е абсурдна и за цената си трябва да предлага много повече от това, което е. На тази (и по-ниска цена) има в пъти по-качествени кутии от това (лично за мен) недоразумение.

Още по-икономично излиза с B85 чипсет, но това само при положение че няма да се търси клок. Лично според мен няма смисъл от набутване за подобно нещо, тъй като си трябва и по-скъпичко дъно, хубав кулер и т.н. Тези пари по-добре да се инвестират в SSD/ по-добро видео/ по-хубаво захранване и кутия ...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, че така търпеливо ми обяснявате азбучни неща :). За кутията - нали разбирате, че вкусовете значително еволюират с възрастта. Ясно е, че в случая търговците използват точно това влечение към екстравагантното за сметка на практичното. Може би бих я преглътнала, но казвате, че и като практически качества не струва. Идеи за други кутии? Иначе ще настоявам за това, което сте ми предложили по-горе, и толкова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, че така търпеливо ми обяснявате азбучни неща :). За кутията - нали разбирате, че вкусовете значително еволюират с възрастта. Ясно е, че в случая търговците използват точно това влечение към екстравагантното за сметка на практичното. Може би бих я преглътнала, но казвате, че и като практически качества не струва. Идеи за други кутии? Иначе ще настоявам за това, което сте ми предложили по-горе, и толкова.

Ето една хубава кутия

CM N400 BLACK USB3 X 2 NO PSU

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря много за отговора. Това още повече да надхвърля началните разчети, но ще обислим като резервен вариант, стига да ме убедят хората, че е оправдано. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Незнам сина ви играе ли друго освен тези игри, но конфигурация за 700-800 лева е предостатъчна за изброените от вас игри. В никем поне за мен са най - добри цените. За 1800 лева може да се вземе конфигурация с която да се играят игрите в следващите 3-4 години.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето една идея, която сега нахвърлих набързо с кутията, която евентуално може да се хареса на момчето:

Крайна цена 1 793,53 лв.
Но според мен е по-добре да се вземе конфигурация до към 1400лв., а с останалите пари един що годе качествен монитор! На резолюция 1366x768 и то на 32' се губи удоволствието.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря много за отговора. Това още повече да надхвърля началните разчети, но ще обислим като резервен вариант, стига да ме убедят хората, че е оправдано. 

Да излиза малко по-скъпо (+ още 30-тина лв. за доставка) но е по-мощна и  ще е актуална за доста години напред, а сина ви след 1-2 години може да реши да играе други игри.

Иначе предложението на @Нико_ e идеално за момента, на което могат се играят и най-тежките игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още по-икономично излиза с B85 чипсет, но това само при положение че няма да се търси клок. Лично според мен няма смисъл от набутване за подобно нещо, тъй като си трябва и по-скъпичко дъно, хубав кулер и т.н. Тези пари по-добре да се инвестират в SSD/ по-добро видео/ по-хубаво захранване и кутия ...

Благодаря! Предложения за видео/захранване/кутия? SSD за сега няма да купуваме, освен ако синко не си го изработи сам.

Незнам сина ви играе ли друго освен тези игри, но конфигурация за 700-800 лева е предостатъчна за изброените от вас игри. В никем поне за мен са най - добри цените. За 1800 лева може да се вземе конфигурация с която да се играят игрите в следващите 3-4 години.

Да, това целим - инвестиция за няколко години напред. Той сега това играе (и твърди, че Minekraft имала приложения с много високи графични изисквания, включително за няколко монитора, де да знам, може и така да е, неговата е лицензирана версия), но не се знае утре какво ще го привлече, нали така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето една идея, която сега нахвърлих набързо с кутията, която евентуално може да се хареса на момчето:

Крайна цена 1 793,53 лв.
Но според мен е по-добре да се вземе конфигурация до към 1400лв., а с останалите пари един що годе качествен монитор! На резолюция 1366x768 и то на 32' се губи удоволствието.

Благодаря и на Вас за отзивчивостта! Ето, забравили сме DVD-то  :shy11:  Вашето предложение направо си влиза в бюджета, ако оставим настрана SSD-то (може би допълнително, предполагам, че не е проблем да се добави).

Благодаря на всички, които се включиха до сега, а също и тези, които евентуално ще се включат. Накрая ще обобщя предложенията, може и да питам още нещо, и ще дам окончателна конфигурация за одобрение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От описаното като изисквания излиза, че най-оптимално е един i5, с дъно B85 или H87 чипсет, 1TB диск, 270Х или 760 видео, едно среден клас качествено ~550W захранване, и тъй като явно се търси и визуално привлекателна кутия, например предложената от XECUTIONER HAF, е чудесна и съчетава в себе си и много добри възможности за охлаждане, модулност, както и по-разчупена визия. Това ориентировъчно идва около 1500 лв. Всичко останало, като разни i7-ки, Palit-ки, колкото да се запълни бюджета са напълно излишни.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Син ми току що каза, че смятал да играе също Crysis 3, Need for speed rivals, Battlefield 4, Assassin's Creed Revelations (не ги играел сега, защото не вървят на компютъра му). По-горе получих уверение, че с процесор i5 (заключен)  и видео GTX 760 без овърклок ще може да ги играе за сега с пълни възможности (ако съм разбрала). Възможно ли е да се предвиди дали това ще върши работа през следващите 3-4 години, макар и на средни настройки? Ако смятате, че е вероятно да се налага овърклок, дали не е по-смислено да се изберат подходящо дъно (Z87) и процесор (да не е i7, но поне последния i5) от сега, по-късно да набавим охлаждане, а самата процедура или ще я изучим междувременно, или някой ще ни помогне? Пак извинявайте за въпросите, ако звучат тъпо.

Иначе приемам напълно препоръката в последния пост на The_Reaver.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С неклокнат I5 и GTX760 няма да има проблеми с игрите. Всички ще вървят на Ultra настройки. Няма смисъл да се занимавате с клок - това е за ентусиасти и без нужните познания може да се получат неприятни последствия!

Поздрави! 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С неклокнат I5 и GTX760 няма да има проблеми с игрите. Всички ще вървят на Ultra настройки. Няма смисъл да се занимавате с клок - това е за ентусиасти и без нужните познания може да се получат неприятни последствия!

Поздрави! 

Супер!

Още един въпрос. SSD-дискът ускорява работата на Windows-а, ясно. Но това помага ли по някакъв начин на игрите, които със сигурност ще са на другия обикновен диск? Ясно, че сега няма да купувам SSD, но ако има смисъл, ще помисля за за по-натам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
PALIT GTX770 2G GD5 1 617.69 лв. 617.69 лв. ASROCK H87 PRO4 /1150 1 136.99 лв. 136.99 лв. XEON E3-1230V3/QUAD/3.3/8M/B0X 1 438.60 лв. 438.60 лв. 2X4G DDR3 1600 A-DATA 1 134.83 лв. 134.83 лв. 1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX 1 104.84 лв. 104.84 лв. PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE 1 99.62 лв. 99.62 лв. FD CORE 3000 USB3 ATX BLACK 1 121.55 лв. 121.55 лв. Междинна стойност: 1 654.13 лв. с ДДС, натрупани отстъпки: 31.54 лв. Обща стойност: 1 622.58 лв. с ДДС

Има и по светкащи кутии но вече е ваш избор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, моят баща също ще ми купува компютър за около 1200 лева. Вече сме избрали частите и ако искате може да хвърлите едно око и на нашата тема. Доста полезни неща ми обясниха и смятам, че и на вас ще ви е от полза. Доколкото ми беше казано, хард-дискът по никакъв начин не пречи на игрите дори да е по-старичък. От което според мен следва, че той няма никакво влияние върху игрите. Ако е по-старичък(като моят)(SATA II) най-много да забави малко работата на самият Windows, което според мен ако компютъра ще се използва основно за игри няма никакво значение.Предполагам, че един 500гб хард-диск ще ви е напълно достатъчен.Единственото, което изисква една игра от харда е да има свободно място. 1терабайт поне за мен е много и може да се спести за сметка на по-хубави части.Пък за другото можете да питате специалистите от тук :)Според мен няма смисъл да се хвърляте на скъпите неща, защото след години ще остареят и ще трябва пак нови. Може да обмислите като вариант някакво по-подходящо дъно и захранване за бъдещи ъпгрейди за сметка на по-слаби характеристики откъм процесор видео и т.н. Дори с конфигурация за 900-950 лева ще може да подкарва всички игри излезли до момента без проблем на високи детайли. Аз лично съм на 13 и съм се хвърлил към обратният вариант, защото предполагам, че след около 2-3 години с образованието и другите начинания няма да имам време за игри и в крайна сметка ще ми омръзнат колкото и нереално да звучи това.

И да кажете на сина си, че с този компютър за години напред няма да има проблеми с НИТО 1 ИГРАПрепоръчителните изисквания ще ги покрива почти двойно дори и с части за 1000 лева :)С друго не смятам, че мога да ви бъда полезен. Поздрави на сина ви! :)

Редактирано от Християн Панов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
BB код:

Обща стойност - 1 504.35 лв. с ДДС
Кутията е много функционална: A total of 7 fan slots (1 - 120mm + 1 - 140mm in front, 2 - 120/140mm in top, 1 - 120mm in bottom, 1 - 120mm in rear, 

1 - 120/140mm in side panel)

Редактирано от mrazqmakaroni (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.