Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Вчера си купих нова видеокарта - Сафир 270Х 2 Гб Дуал-Х. С нея заменям старата ми карта - 4850. Та проблема е, че като гледам в GPU-Z , картата не се товари никъде над 35-45%. Това пак добре, не би ме притеснявало, ако има пърформънс, но вчера пуснах най-накрая да изиграя Асасинс Крийд 3 и за моя голяма изненада играта върви така, както със старата карта - тоест, от начало, щом стигна Бостън и кадрите в него са ми 18-20 :( Направо покъртително за нова карта, която би трябвало да е 2-3 х пърформънс спрямо старата ми :( Някой да има идея какво става и как да го оправя? Ще съм ви благодарен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А останалите части на конфигурацията ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно процесора е бавен и картата не може да покаже възможностите си! 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора е Phenom II x4 955BE клокнат на 3.6 гхз. Рамта е 8Гб (4х2). Дъното е Asrock 790Gx чипсет, PSU-то е Corsair 650Tx. На Furmark, който пуснах преди малко, натоварването е 100% на видеото. Но на игрите, които играх до сега - Мост Уантед 2012 и Асасин Крийд 3 не вдига повече от 40-45%! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А процесора колко се товари докато играеш?

Освен това, при смяна на видео карта, е хубаво да uninstall-неш старата преди да сложиш новата (прави се от Device Manager).

Редактирано от Право Токов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На Асасина държеше 70-80%. На НФС 60-80%

А процесора колко се товари докато играеш?

Освен това, при смяна на видео карта, е хубаво да uninstall-неш старата преди да сложиш новата (прави се от Device Manager).

Мда, между другото. Това го направих, но с голямо закъснение. Чак вечерта. През деня сложих направо новата карта, като забравих да махна драйвърите на стара дори.. Вечерта махнах и новата, изчистих всеки драйвър и деинсталирах картата от Device managera. Пак сложих картата, сложих драйвърите и пуснах отново играта да видя как е(Асасин крийд 3).И беше същата каруца :@

By the way - след малко ще пусна игри, които от годините съм играл на старата карта - Battlefield 3 & Far Cry 3. Помня те как ми вървяха на стара карта, ще проверя сега как ще са на новата. И ще имам малко яснота, как стоят нещата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А на каква резолюция ги играеш игрите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А на каква резолюция ги играеш игрите?

22' - 1680х1050.

Би ми било интересно, как тоя тъп Асасин би се държал на нов процесор за 500 лв и някоя Гтх780.

И там ли ще бози така на нивото в Бостън!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

22' - 1680х1050.

Би ми било интересно, как тоя тъп Асасин би се държал на нов процесор за 500 лв и някоя Гтх780.

И там ли ще бози така на нивото в Бостън!?

Процесора ти въобще не е слаб, а и си го клокнал та не е там проблема. Виж си настройките в игрите, включи V-sinc и пробвай. AC3 си е зле оптимизирана та не ме учудват проблемите ти. Виж си и настройките в Каталиста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора ти въобще не е слаб, а и си го клокнал та не е там проблема. Виж си настройките в игрите, включи V-sinc и пробвай. AC3 си е зле оптимизирана та не ме учудват проблемите ти. Виж си и настройките в Каталиста.

Настройките в Каталиста са нещото, която не разбирам. Гледах вчера там, като също си помислих, че има неща, които могат да се пипнат за по-добра игра, но не знам какво точно. Би ли ударил едно рамо или да си ровя и чета из нета? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Настройките в Каталиста са нещото, която не разбирам. Гледах вчера там, като също си помислих, че има неща, които могат да се пипнат за по-добра игра, но не знам какво точно. Би ли ударил едно рамо или да си ровя и чета из нета?

Трябва да изглеждат така:  И се увери, че си изтеглил най-новия драйвър от тук: download

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко ми е така по дефолт :) Мерси все пак. Драйвъра пак е най-новия изтеглен точно от линка, който ми даде. Друго не ми идва и на мен на ум. Единствено да тествам на други игри и да видя. Ще ги подкарам наред и така. Ако имате други идеи, моля ви споделете! Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Играта е зле оптимизирана, грешката не е в твоя телевизор. Специално на секцията в Бостън има дропове на кадрите, тук-там препоръчват като се стигне до там, Alt+Tab на декстопа, (докато си там, може да зададеш на процеса в Task Manager "ac3sp.exe" приоритет "Realtime" или "High") Alt+Tab и обратно в играта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Играта е зле оптимизирана, грешката не е в твоя телевизор. Специално на секцията в Бостън има дропове на кадрите, тук-там препоръчват като се стигне до там, Alt+Tab на декстопа, (докато си там, може да зададеш на процеса в Task Manager "ac3sp.exe" приоритет "Realtime" или "High") Alt+Tab и обратно в играта.

Мерси много!

p.s. Момчета, край на темата. Както се знае, с пробване всичко се оправя. Значи просто съм нацелил две неоптимизирани игри и започнах прибързано с изводите. Сега инсталирах БФ3 и ФК 3 и двете на абсолютен макс вървят с по 70-80-100 кадъра без АА и видеокартата се товари на 99%. Явно всичко е наред, просто малко оптимизация им трябва на някои игри! Благодаря, че все пак се занимахте с моя проблем. Ако има нещо пак ще пиша!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.