Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте, имам следния проблем със компютърът ми откакто смених дънната платка и процесора.

Проблемът е че като натисна  един път бутона за включване той тръгва за части от секундата и спира после чакам няколко секунди и той тръгва сам.Проверил съм всички кабели които са свързани за дъното и всички са на правилното място.

Мисля че проблемът е във кутията но не съм сигурен.Мерси предварително.

Компютърът ми:

MOBO:Gigabyte 970A-DS3P

CPU:AMD FX6300

VIDEO:Sapphire HD 5770 1GB DDR5

RAM:Corsair 4GB DDR3 1600Mhz

HDD:WD Blue 1TB 7200Rpm

PSU:Thermaltake SMART SERIES 430W 80+

CASE:NeoTech китайска :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може като го включиш да се прави диагностика и след като всичко е наред, тогава да тръгва. Аз съм имал на предишната си работа подобна машина Fujitsu-Siemens. Беше маркова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може като го включиш да се прави диагностика и след като всичко е наред, тогава да тръгва. Аз съм имал на предишната си работа подобна машина Fujitsu-Siemens. Беше маркова.

Ами не знам може но преди като бях със предишното дъно и по-слаб процесор не правеше така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не знам може но преди като бях със предишното дъно и по-слаб процесор не правеше така.

Това е само предположение. Изчакай мнение на колегите от Hardware Team.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вижте да не сте врътнали reset и power за включване на дъното, или да сте ги разположили неправилно.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вижте да не сте врътнали reset и power за включване на дъното, или да сте ги разположили неправилно.

Ето това трябва да се провери. От кутията няма как да е, тя няма общо с пускането и спирането.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

въртях ги десет пъти и все същото :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Новите Гигабайтски дъна са така. Моето е 990XA и отначало доста му се чудех защо работи по този начин. Най-интересното е, че при рестарт прави същото нещо.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Новите Гигабайтски дъна са така. Моето е 990XA и отначало доста му се чудех защо работи по този начин. Най-интересното е, че при рестарт прави същото нещо.

ДА и при мен е така много мерси :) много се притеснявах :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече сте разбрали, че това не е проблем само да потвърдя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля, ако някой може да ми обясни,благодаря предварително!

Незнам дали е проблем ,но искам да споделя! Закупих си Fujitsu Siemens  втора употреба

- Intel core2DuoE8400,3000Mhz-L2-6mb

дънна платка-D2828-A1

тип на шината-Intel AGTL+64bit;-;DDR2 SDRAM, 128bit

VGA-Intel [R ] GMA45OO

Intel[R] Q45/Q43 ExspresChipset

RAM-4gb DDR2

Имаше операционна система XP sp3,а сега е с win7sp1x64 Ultimate всичко си работи нормално и съм много доволен, но и при двете ми прави впечатление,когато е изключен от Shut down в някои неопределени моменти охлаждането се включва, чува се шум за няколко секунди и спира.Дали му е зададено в биоса да си прави някакви задачи, той е с парола и там немога да вляза.Има дни когато не го прави,а всеки път го изключвам по един и същ начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се налага да гадаем. Обаче не мисля, че има фунция в БИОС с такива възможности. А и самото действие изглежда безсмислено. Какво да се охлажда на изключена машина. Особено в биосите на дънни платки от преди 7-8 години. Пък било и модел за марков компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се налага да гадаем. Обаче не мисля, че има фунция в БИОС с такива възможности. А и самото действие изглежда безсмислено. Какво да се охлажда на изключена машина. Особено в биосите на дънни платки от преди 7-8 години. Пък било и модел за марков компютър.

Забелязах,че когато го изключа и скроол бутона на мишката остава да свети тогава се получават тези шумове,а преди компа да изгасне напълно се активираTask Manager и затваря накакво приложение taskhost.exe се появява за кратко и всякаш нещо неможе да приключи!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не би след Shut down да натискате Stand By, вместо Turn Off? Тук как са Ви настройките:

Публикувано изображение

Забелязах,че когато го изключа и скроол бутона на мишката остава да свети тогава се получават тези шумове,а преди компа да изгасне напълно се активираTask Manager и затваря накакво приложение taskhost.exe се появява за кратко и всякаш нещо неможе да приключи!

Ако нещо Сте бърникали, може и да се е получило така.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не би след Shut down да натискате Stand By, вместо Turn Off? Тук как са Ви настройките:

Публикувано изображение

Ако нещо Сте бърникали, може и да се е получило така.

post-324145-0-05223100-1398534975_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитвали ли сте да върнете настройките по подразбиране?  Ако не стане... Остават няколко варианта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитвали ли сте да върнете настройките по подразбиране?  Ако не стане... Остават няколко варианта.

Сега ги сложих на default и ще тествам.

Благодаря за бързия отговор

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега ги сложих на default и ще тествам.

Благодаря за бързия отговор

На всеки час вентилатора се стартира продухва за две три секунди и спира.Същият вентилатор се чува когато се включва компа при старт, с начално форсиране след което става безшумен.Така си беше и с xp а сега и с win7.Затова ме води на мисълта,че има нещо зададено в биоса :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно трябва да прочетете ръководството за включване и изключване на 0 ват устройства като това. Май трябва да се изключи направо захранването с ключето отзад на кутията, след като е спрян компютъра с shutt down. Явно си има особености как трябва да се действува, ако искате да е наистина изключено. Май наистина в БИОС са направени настройките, същевременно БИОС е защитен от потребителска намеса, ако съм прочел правилно. Не знам дали има версия на БИОС, в който съответната настройка да липсва или да е с възможност за потребителски контрол.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А да не би някой администратор да ползва wake on lan и затова да са такива настройките в БИОС. Ако се налага да човърка по комповете Ви след работно време?

Редактирано от krassleto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно трябва да прочетете ръководството за включване и изключване на 0 ват устройства като това. Май трябва да се изключи направо захранването с ключето отзад на кутията, след като е спрян компютъра с shutt down. Явно си има особености как трябва да се действува, ако искате да е наистина изключено. Май наистина в БИОС са направени настройките, същевременно БИОС е защитен от потребителска намеса, ако съм прочел правилно. Не знам дали има версия на БИОС, в който съответната настройка да липсва или да е с възможност за потребителски контрол.

Нямам копче за изключване,мога да го спирам от копчето на разклонителя.Мисля,че когато правя някакви промени като инсталиране и деинст.на приложения или се прекъсне тока към захранването, след това влиза в този режим на работа,ако може да се нарече така.Тези копютри са предимно за офиси,банки..и др.където в някои случай почти не се изключват и затова да са измислени тези команди.Това си е мое лично мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.