Премини към съдържанието
Nikola Tesla

Преформатиране на флашка - Linux

Препоръчан отговор

Здравейте.Моля ви,кажете как да преформатирам флашка от NTFS на FAT 32.С Линукс Минт Мате съм и не мога да преформатирам USB диска си.Пробвах с инструмент за дискове,но после не ми се записва ISO файла,който искам да инсталирам като LIVE USB.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с gnome disk utility да форматираш флаша. Преди това обаче го демонтирай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.Моля ви,кажете как да преформатирам флашка от NTFS на FAT 32.С Линукс Минт Мате съм и не мога да преформатирам USB диска си.Пробвах с инструмент за дискове,но после не ми се записва ISO файла,който искам да инсталирам като LIVE USB.

Демонтираш носителя и избираш опция "Нова таблица на дяловете". След това от неформатираното простраство създаваш един дял във формат fat32.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Linux Mint Mate Edition има графичен инструмент наречен usb-creator-gtk и е точно за създаване на буутваща флашка с ISO файл. Ще намериш програмата в меню Система>Администрация на системата>Създаване на стартираща USB флаш памет или просто стартирай usb-creator-gtk през терминала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преформатирах я,но освен че трябва да се направи във FAT формат,трябва да се зададе и формат на дяла.Инсталирах и VOYAGER 12.4 Линукс.Не е лошо.Мобилния нет си върви без проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто като инфо.

Обърнете внимание как нещата в LinuxMint 16 са доведени до ума, тоест, възстановили са положението от Ubuntu 10.04. Отделен инструмент за форматиране на "флашки" под каква да е таблица и отделен инструмент за запис на ISO-образи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.