Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да попитам как да свържа лаптоп към телевизор с входове VGA към SCART.

Вариант 1. Понеже има и готови кабели ама четох че само с кабел има голяма вероятност да не стане.

http://i.imgur.com/btfcrdH.jpg

Вариант 2. Конвертор VGA към SCARThttp://www.kuzmovelectronics.com/product/98747/vga-to-scart-converter.html

Евтин вариант но тази с схема дали е с отделно захранване и дали ще работи с нея? Защото един продавач в магазин за електроника ми обясни че с такива платки можело да изгори дъното на лаптопа или да стане проблем. Аз искам да няма риск за лаптопа.

Вариант 3. Конвертор

http://www.emag.bg/video-konvertor-konig-1-x-vga-female-s-video-vga-scart-cmp-telview1/pd/DBGDJBBBM/

Какво да взема и да е сигурно че ще работи без риск да изгори нещо по лаптопа ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи марката на лаптопа и телевизора. Трябва да се помисли и за звука. Ако вярваш на техника и при третия вариант също може да ти пострада лаптопа.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, звука ще го оправим отделно.

Лаптопа е > http://www.notebook.bg/laptopi/toshiba/satellite/c55-a-145

Телевизора за сега е един бумбалник Telefunken не му знам модела не е удома > прилича на този http://tv.yoreparo.com/foros/files/telefunken.jpg

Значи вариант 3 е сигурно че ще работи добре ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А тоя кабеляк няма ли да е по удачен в случая или си мераклия да улекнеш със 80 кинта за тоя дет клати гората ?

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А тоя кабеляк няма ли да е по удачен в случая или си мераклия да улекнеш със 80 кинта за тоя дет клати гората ?

Публикувано изображение

Ако работи и това става стига да е изпитано, защото все ми разправят че дирекно с кабел не ставало дали от VGA към SCART или HDMI към SCART, сигналите били различни и не знам си какво не можело да стане, пък кабели има готови и не знам някой пробвал ли е с такъв кабел дали работи ?

Редактирано от Freeloader (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Извинете, но не можете да питате за нещо как да се направи, след като не можете да дадете най малката информация за устройствата. Явно се подразбира, че на лаптопа Ви има VGA изход за телевизор/монитор/. Какви входове има на телевизора ви даже Вие не знаете.При думи от вас" бумбалник Телефункен" само се подразбира, че последният е CRT телевизор, на който задължително би трябвало да има скарт куплунг, но не VGA или HDMI. 

Хайде от тук нататък да направим така. Питащите да дават пълна информация за устройствата за да може адекватно да им се отговаря с няколко думи. 

Разбира се , че не става. Как си представяте да смесвате аналогови с цифрови сигнали?И не на последно  място.  Този "бумбалник Телефункен" не се знае как е направен. Едно време/ пиша това, за да е ясно/ на голяма част от телевизорите шасито беше под напрежение. Защо е необходимо да изпитвате лаптопа колко бързо може да гръмне?Ето, затова са необходими данните на устройствата, за да преценят хората дали е редно или не да се правят разни гимнастики, за които незнайно защо, се е сетил питащият.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинете, но не можете да питате за нещо как да се направи, след като не можете да дадете най малката информация за устройствата. Явно се подразбира, че на лаптопа Ви има VGA изход за телевизор/монитор/. Какви входове има на телевизора ви даже Вие не знаете.При думи от вас" бумбалник Телефункен" само се подразбира, че последният е CRT телевизор, на който задължително би трябвало да има скарт куплунг, но не VGA или HDMI. 

Хайде от тук нататък да направим така. Питащите да дават пълна информация за устройствата за да може адекватно да им се отговаря с няколко думи. 

Аз съм задал въпросът за VGA към SCART, лаптопът има VGA (и HDMI) а телевизорът има SCART това е напълно ясно така че какво друго значение има моделът на телевизорът след като ясно ме интересува свързване към SCART, и освен това ме интересува за повече от 1 случай т.е. не само конкретно за този телевизор. Ако телевизорът имаше VGA или HDMI тогава нямаше смисъл да правя тази тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Аз съм задал въпросът за VGA към SCART, лаптопът има VGA (и HDMI) а телевизорът има SCART това е напълно ясно така че какво друго значение има моделът на телевизорът след като ясно ме интересува свързване към SCART, и освен това ме интересува за повече от 1 случай т.е. не само конкретно за този телевизор. Ако телевизорът имаше VGA или HDMI тогава нямаше смисъл да правя тази тема.

Виж какво съм написал, а не се пъчи!

"Този "бумбалник Телефункен" не се знае как е направен. Едно време/ пиша това, за да е ясно/ на голяма част от телевизорите шасито беше под напрежение. "

Ако разбираше, нямаше да питаш. А аз ти давам насоки, които за теб въобще не са ясни. Много сте умни и след време пишете нова тема. Как да се справя с повреден лаптоп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и такива  изпълнения  от ентусиасти . Абе Йонов кво се хилиш  кат варена глава ?  Нали си спец по хардуера дай акъл на човека  как  да си върже телевизора с лаптопа вместо да пускаш емот иконки. И ако ти не си горил  телевизор за 1000 лева с кабел DVI -HDMI  аз съм горил моя и си платих 100 лева а ремонта като поп  после. Тия входове HDMI  са запоени директно на платката и при най малката искра  може да  ти изгори  дъното на лаптопа.

Публикувано изображение

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първото също ще върши работа. Можете да вземете него.

П.П. Оооу не не...щях да забравя... Телевизора с офазено шаси ли е ?

Редактирано от HWmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж какво съм написал, а не се пъчи!

"Този "бумбалник Телефункен" не се знае как е направен. Едно време/ пиша това, за да е ясно/ на голяма част от телевизорите шасито беше под напрежение. "

Ако разбираше, нямаше да питаш. А аз ти давам насоки, които за теб въобще не са ясни. Много сте умни и след време пишете нова тема. Как да се справя с повреден лаптоп.

Първото също ще върши работа. Можете да вземете него.

П.П. Оооу не не...щях да забравя... Телевизора с офазено шаси ли е ?

Ще се опитам тази вечер да отида до моят познат и да видим дали мога да намеря модела на този телевизор и тогава ще ви го напиша.

@AlkatrazBG

Вероятно с такава платка ще стане.

Благодаря на всички за сега за отделеното време.

Редактирано от Freeloader (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

"@AlkatrazBG

Вероятно с такава платка ще стане."

Не е сигурно, че ще стане и с такава платка при стари телевизори и сега и това да ти изясня. Можеш разбира се да направиш експеримент с нея, но без да я купуваш. Между двете устройства /лаптопа и телевизора/ синхронизацията на видеосигнала е различна. На телевизора 50 херца, а на лаптопа е 60 херца/ Може да почне да ти измества картината или да прескача кадри. След като се увериш, че ще ти върши работа, само тогава можеш да я купиш и то при положение, че двете устройства са работили продължително време, а не 2 минути. Той Наско се сети какво може да ти се случи при подвързване към телевизор с офазено шаси. Като нищо ще останеш без лаптоп. Той ще гръмне, а не телевизора. А защо той, няма да ти обяснявам, защото няма да го разбереш.Ето, затова съм ти написал всички мои коментари. Питаш, помагаме ти -а не правиш забележки на този или оня кое е ясно и кое не. На теб не ти е ясно, а за мен това не е проблем.

"защото все ми разправят че дирекно с кабел не ставало дали от VGA към SCART или HDMI към SCART, сигналите били различни и не знам си какво не можело да стане,"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С тези кабели ще дадете един куп пари и накрая резултата е съмнителен.

Ако ви се дават 40-50 лв си вземете един ЦИФРОВ DVB-T ДЕКОДЕР, хем ще гледате цифрова ефирна телевизия хем ще можете да си пускате филмчета

Публикувано изображение

моделите в този ценови диапазон имат HDMI, SCART, COAXIAL, RF

и USB на предния панел, качвате филма на флаш памет и си гледате на воля.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе Йонов кво се хилиш  кат варена глава ? 

Варената глава в случая си ти :) айде пак погледни какво изчадие на кабел си посочил на човек ;)

Няма такъв кабел от едната страна цифров сигнал и без всякакъв конвертор - хоп аналогов :)

Дали си заслужава според теб тоя гълъбарник да се влагат толкова средства  :no-no:

Автора казва че имал лаптопа вга - не знам подобно нещо може ли да му свърши работа и не бих му давал съвет - щото съм се нагледал на всякакви кабели - но честно да ти кажа , такъв като твоя по горе - не бях виждал :)

По сигурно е това

VGA TO SCART CONVERTER

ПП. За кабел VGA - скарт - колко игра трябва :D а и самия ТВ трябва да поддържа такъв вход RGB а не само AV .

ПП. 2 авторе - не бих си включил лаптопа в подобен телевизор :no-no: купете си едно двд или ефирен приемник и си гледайте филмите .

Редактирано от jonov (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.