Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!Имам проблем с нагряването на процесора,но вече съм писал по тази тема и сте се опитвали да ми отговаряте,но без успех...Носил съм компютъра 2 пъти на сервиз,но го връщат същия,затова реших да попитам какъв допълнителен вентилатор трябва да поставя? :) Благодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво казват в сервиза? Процесора може да загравя поради проблем със захранването или с токовете.

Кажи си като за начало конфигурацията.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да ви се помогне , дайте линк към темата или опишете машината .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.kaldata.com/forums/topic/213251-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%86%D0%B5%D1%81%D0%BE%D1%80%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B3%D1%80%D1%8F%D0%B2%D0%B0/#entry2592039Ето я темата,както тука хората са писали ,че процесора трябва да е изключително горещ,а всъщност като го пипам наистина е леко топъл,но в сервиза казаха,че е прегявал и го донесоха с нова паста и всичко друго там каквото трябва 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеше поне лог от температурите да качиш или скрийншот.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както е писано и в други теми - някои Athlon-и (а и други процесори) имат проблем с това, че капачката на процесора се отлепя от кристала - така колкото и температура да се отнема от капачката чрез охлаждане, процесорът вътре продължава да си грее.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предишната тема е свършила с това 

Вариантите са ъпдейт на биоса и проба със сигурно захранване и да видим тогава стойностите.

Пробвахте ли го и какво стана ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ъпдейт на биоса бе направен,а нямам друго захранване ,с което да пробвам ,но от сервиза като казаха ,че процесора загрява и няма други други проблеми,мисля да взема някой допълнителен вентилатор,ако е възможно и също така ,ако не е много скъп.Затова направих тази тема-да попитам за марка,сайт и какъв точно трябва и как точно трябва да се сложи 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако процесора ти е прегрявал многократно, то тогава има огромна вероятност пастата ПОД капчката да е запечена и съответно да не отвежда топлината. Има оправия,но е много рисковано - махаш капачката на процеосра(тази върху която нанасяш термопастата) и сменяш пастата под нея.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това съм го гледал и наистина многократно може да се каже,че се е случвало,но ме е страх да бъзикам ,защото не са малко пари все пак :D Но може да попитам някои познат,ако може да погледне ... Благодаря ! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От снимките в старата тема се вижда, че напрежението на процесора е 1.44V което е високо, трябва да се намали.

Дъната с чипсет на nVidia от това поколение са с мнго лоши стабилизатори на напреженията/ сърбал съм такава попара/, така че е задължително да пробваш с друго захранване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе то в момента са добре температурите,ама не ми се мисли лятото какво ще е ... За това питам за нов вентилатор,а иначе захранването беше изгоряло преди 4-5 месеца и сега съм с едно китаиско за 30 лева на Delux ... Иначе съм от Севлиево и явно тука сервизите не са на много добро ниво,щом в форум се правят повече заключения и се помага повече отколкото на място...delux atx 300w e марката на захранването

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването е боклук отвсякъде, нищо чудно да има сериозен принос за повишената температура на процесора, евентуално от некоректни напрежения. Проблемът е, че ако и чипсета прави проблеми, смяната на захранването няма да ги оправи или поне не напълно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе поне ми дадохте известна представа какъв може да е проблема,така че лятото ако пак са високи температурите ще се прави нещо по въпроса.Благодаря :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако се събере в кутията и не ти идва скъп с ТОЗИ охладител ще го замразиш процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз не съм голям разбирач и не знам дали ще се побере  :D  Ще му мисля на лято,ако пак се появят високите температури,благодаря за предложението! :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако се събере в кутията и не ти идва скъп с ТОЗИ охладител ще го замразиш процесора.

Ако се е стигнало до деградиране на пастата ще замрази капачката на процесора, но не и самите ядра. Ако не се лъжа някъде в многото теми автора беше казал, че охладителя е студен, но температурите са високи в такъв случай с охладител няма да се помогне.

Да го кажем за пореден път ПРОБВАЙТЕ С ДРУГО ЗАХРАНВАНЕ вероятността да е от него е голяма.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе поне ми дадохте известна представа какъв може да е проблема,така че лятото ако пак са високи температурите ще се прави нещо по въпроса.Благодаря :)

Сега прави нещо по въпроса, че на лято ще си вземеш нов ПС ако така я караш. А на тези от сервиза и пожелай много здраве от мен и да се занимават с нещо друго!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Raze
      Здравейте. Някой може ли да даде идея? Взех този вентилатор:
      http://www.praktiker.bg/bg/Fan/ВЕНТИЛАТОР-ЗА-БАНЯ-ELPLAST-WK-10/p/447424
      Проблема е, че вместо да дърпа той духа, когато се монтира в отвора на отдушника. Мястото е такова, че трябва вентилатора да е тръбен и без излишни стърчащи части - отвора е много близо/допрян до стената. Няма опции за свързване, освен кабели 0 и фаза. С размяна на кабелите не се променя посоката на въртене. Не е от бройката, това е втория такъв, който слагам и пак не "дърпа". Може ли да не правя нещо както трябва или просто си е така този модел? Ако се сложи обратно му се вижда задната част и кабела, което не е оферта.
    • от Георги84
      Здравейте,
      искам да си сменя вентилатора в банята, но когато  го свалих видях това на снимките по-долу. Признавам, че съм много зле с битова техника, кабели и т.н, така че се извинявам ако е тъп въпроса,
      но не трябва ли да има син кабел за нула и още един за фаза? И как да ги откача, или да ги режа направо?

• от colio99
      Здравейте.Проблема е следния - охладитела на процесора боксовия,перката по-точно започна да шуми,не силно но дразнещо.Смених термопастата но не помогна.Минава ми през ума че не е пазена /втори собственик съм/ и някъде е изкривена и затова бучи леко.
      Въпроса ми е мога ли да я сменя със другия боксов охладител който имам ?  Спира ме причината че на тази която е сега пише 12VDC 0.60A DELTA , а на тази която искам да сложа новата пише DC12V 0.20a NIDEC .Поздрави..
    • от Marto_BG
      Здравейте отново. Преди два дни си купих вентилатор на deepcool 120mm със синя подсветка. Когато пусна компютъра новия вентилатор който съм го сложил отпред шуми доста силно. Имате ли идея как да намаля шума от вентилатора. Благодаря на тези които отговорят!  Ето малко информация за вентилатора:
      Ниво на шум 26,8dB
      Обороти в минута 1300 rpm

• от Stiliyan Bojilov
      Днес пуснах компютъра и почна да ръмжи , отворих го и видях че перката на охлаждането на процесора не се завърта веднага след като пускам компютъра , а 4,5 секунди след това .. Почистих всичко , въпреки че нямаше почти никаква прах , сложих нова термопаста и ръмженето в началото спря , но перката продължава да завърта малко по-късно .. В настройките в биоса пише , че върти на 1400 оборота горе долу и е сложено на нормален режим на въртене . Процесора е i3 6300 . Въпроса е дали не е опасно да го ползвам така самия компютър ? Да не му прецакам нещо .
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.