Премини към съдържанието
D101149

Колко бита са по добре за хостинг 64 или 86

Препоръчан отговор

Здравейте! Пускам тук тема, защото въпросът ми е относно за Windows 

:) Чудя се дали да хостя на моята машина сървър за игра на име : Live For Speed от 13:30 до 22:30...И дали ще ми навреди на машита ето ги и параметрите на машината ми:
Дъно : Gigabyte GA-G31M-ES2C v1
Процесор : CPUID CPU Name Intel® Core™2 Quad CPU Q8200 @ 2.33GHz
Рам : DIMM1: Kingston (2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM) две платки са общо 4гб
Харддиск: 1ТБ
Мисля да си хостя на тази машина и искам да си изкажите мненията относно машината и какво ще стане ако хостя и го ползвам? Сиг. ще му сложа още 1 вентилатор да охлажда, я то колко ще охлажда, но за 5-10лв. толкова...
дали има значение битовата система дали 32(86) или 64  ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да знаем ние колко точно ще се товари компютърът от един такъв игрови сървър?

Пробвай и виж как ще бъде. Програмки като SpeedFan могат да показват и може би да записват температурата. За такъв процесор стойности в рамките на 60-65 градуса по целзий под товар са в рамките на нормалното.

За това какъв да бъде Windows-ът - ако играта (сървът) не е 64-битова, няма смисъл от 64-битова OS. Ограничението на x86 (по спомен) е това, че единичен процес не може да адресира повече от 2 GiB оперативна памет.

Редактирано от killchain (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.