Премини към съдържанието
nikisasa

Проблем с онсталацията на windows xp на лаптоп

Препоръчан отговор

Зсравейте , искам да Ви попитам имам следния проблем прецака ми се виндоуса на лаптопа и сега имам проблем с инсталацията лаптопа е стар няма двд/сд единствения начин за инсталяция е усб записала съм  всичко ма усбито но като го пъхна в лаптопа не го разпознава пеи стартирането с ф12 ми дава хдд флопи и двд/сд . мъча се вече втори ден без резултатно , може ли малко помощ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледнете с търсачката как се прави бутваща флашка с win*. Не е просто да ги нахвърлиш и готово.

п.п. А модела на лаптопа просто ей така от любопитство защото не сме врачки.

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зсравейте , искам да Ви попитам имам следния проблем прецака ми се виндоуса на лаптопа и сега имам проблем с инсталацията лаптопа е стар няма двд/сд единствения начин за инсталяция е усб записала съм  всичко ма усбито но като го пъхна в лаптопа не го разпознава пеи стартирането с ф12 ми дава хдд флопи и двд/сд . мъча се вече втори ден без резултатно , може ли малко помощ

Виж в биоса дали не е забранено USB - то.И както написа izabel1 добре е да напишете модела на машината.

Редактирано от Iliyan Georgiev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж в биоса дали не е забранено USB - то.И както написа izabel1 добре е да напишете модела на машината.

Лаптопа е фюджи а що се отнася до записването на усбито да записано е както трябва единсвено не се сетих да видя дали усбито не е забранено но рова вече незнам как да го направя имам предвид как да махна забраната ако има такава 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа е фюджи а що се отнася до записването на усбито да записано е както трябва единсвено не се сетих да видя дали усбито не е забранено но рова вече незнам как да го направя имам предвид как да махна забраната ако има такава 

Влизаш в биоса и търсиш Advanced menu / USB features / enable или disable.Даваш му enable.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влизаш в биоса и търсиш Advanced menu / USB features / enable или disable.Даваш му enable.

Да направих го и пак не става ,като натисна ф 12 пак ми излиза флопи хдд и сд/двд наисина незнам какво още да направя на този ком от който пиша като вкарам флашката излиза windowsa но не стартирва сам след като кликна на него тогава стартира

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.

Редактирано от Iliyan Georgiev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

като натисна ф 12 пак ми излиза флопи хдд и сд/двд

Виж при това положение на ХДД дали няма едно + разгъни и посочи флашката .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж при това положение на ХДД дали няма едно + разгъни и посочи флашката .

Да има + и на трите само като кликна на ентър не дава нищо пак ме въща в началото

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как се създава бутваща фйашка с Windows XP

Може биос да не позволява бутване от USB и тогава стаяа само с диск.

ПП: Имах една флашка на Trаnscend, която посмъртно не успях да я направя бутваща, ако си сигурен че правиш правилно бутването пробвай с друга.

Редактирано от androns (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как се създава бутваща фйашка с Windows XP

Може биос да не позволява бутване от USB и тогава стаяа само с диск.

ПП: Имах една флашка на Trаnscend, която посмъртно не успях да я направя бутваща, ако си сигурен че правиш правилно бутването пробвай с друга.

Да флашката ми е точно такава занчи трябва да си взема друга

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да флашката ми е точно такава занчи трябва да си взема друга

Едва ли проблема е във флашката. В каква файлова система е? Някои биоси не четат FAT32 и респективно не я разпознават. Ако изобщо случая е такъв при теб, то тогава трябва да форматираш във FAT16 примерно, но флашката не трябва да е повече от 4 гб. Ако е по-голяма ще трябва да пробваш с друга или пък да си отцепиш дял от тази.

Редактирано от exwol (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едва ли проблема е във флашката. В каква файлова система е? Някои биоси не четат FAT32 и респективно не я разпознават. Ако изобщо случая е такъв при теб, то тогава трябва да форматираш във FAT16 примерно, но флашката не трябва да е повече от 4 гб. Ако е по-голяма ще трябва да пробваш с друга или пък да си отцепиш дял от тази.

Пробвах и със друга флашка и пак същото остава преинсталация през харда но там вече наистина нямам идея как да стане не ми е ясно и рова форматиране във Fat 16 и Fat 32

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах и със друга флашка и пак същото остава преинсталация през харда но там вече наистина нямам идея как да стане не ми е ясно и рова форматиране във Fat 16 и Fat 32

С коя програма правите флашката буутваща? Опитайте WinToFlash аз използвам нея http://kaminata.net/instalirane-na-windows-xp-vista-7-ot-flash-flash-pamet-t45493.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да форматирам флашка...

След като форматираш във FAT, теглиш това и по този урок правиш буутващата флашка с XP-то, инсталираш...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да форматирам флашка...

След като форматираш във FAT, теглиш това и по този урок правиш буутващата флашка с XP-то, инсталираш...

Пеобвах всички изписани ваеиянти не става и не става най вероярно не може да се преинсталира с флашка вече незнам нямам нерви

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като не можеш да се справиш сам най-добре го занеси в някой сервиз да ти го преинстарират.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.