Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

(Lenovo M5400) е лаптопът. Щом го включа и чувам няквко прищракване постоянно, усещам ,че е горе в ляво долу-горе...От какво може да е и нормално ли е? Не е много силно като сила на звука

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прищракването може да е от хард диска, но горе в ляво би трябвало да е охлаждането. Ако щракането се чува от там може да е има нужда от почистване, евентуално може да е попаднал някой по голям боклук вътре и да опира в перката, макар че ако е така ще е по скоро бръмчене от колкото щракане.

Пусни тестове на хард диска за грешки, колегите ще добавят още предложения :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пусни тестове на хард диска за грешки, колегите ще добавят още предложения :)

Ако е от хард диск, аз лично не бих пускал тестове. Дали шумът е от охлаждане или хард лесно може да се разбере по слух, дори и да не си го чувал преди това. (щото ако си го чувал, веднага ще го познаеш)Като почнат да щракат така, е въпрос на време да си замине харда, а тестовете са много интензивна и бавна процедура, през което време, аз вместо това, бих предпочел да си спасявам информацията... А след като я архивира, винаги може да пусне тест... Редактирано от flare (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Главата не може да намери началото на пътечката, прекъсва операцията и я повтаря, докато се калибрира и успее. Не е ненормално да се чува цъкане, но не често. Обикновено при по-старите дискове. Почне ли да се чува често при новите дискове, особено при стартиране - спасявай си информацията. Диска може да е на умиране, дали механиката, дали плочата... Като си архивираш всичко, можеш да пуснеш тест с MHDD.

Редактирано от simtech (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То лаптопът е на няма и месец.Смисъл няма какво толкова да му спасявам и да горе в ляво също е и охлаждането ама ми се струва ,че трябва сервиз...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.