Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, наскоро ви помолих да ми сглобите конфигурация, и вие го направихте, за което ви благодаря. Но преди малко ми хрумна... дали е възможно за малко пари да направя и лек ъпгрейд на единия от старите ми компютри, става дума за Optiplex 745, какво ще предложите? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изчакай новите APU-та..

Бива наизуст да пишеш, ама поне си направи труда да прочетеш малко преди това.

Здравейте, наскоро ви помолих да ми сглобите конфигурация, и вие го направихте, за което ви благодаря. Но преди малко ми хрумна... дали е възможно за малко пари да направя и лек ъпгрейд на единия от старите ми компютри, става дума за Optiplex 745, какво ще предложите? :)

Цитирай точно компонентите на машината, тъй като това е серия компютри на DELL с различни конфигурации, но поне доколкото видях, става въпрос за интелска платформа на 775. Каква е целта на ъпгрейда, както и разполагаемия бюджет ?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното поддържа до 8 ГБ РАМ. Може да добавиш. Съмнявам се да си заел всички слотове. А с какъв процесор си? Може да вземеш например Е8200 ( за 80 лв. ). и една видеокарта нова или втора ръка.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното поддържа до 8 ГБ РАМ. Може да добавиш. Съмнявам се да си заел всички слотове. А с какъв процесор си? Може да вземеш например Е8200 ( за 80 лв. ). и една видеокарта нова или втора ръка.

Ето го процесора: Тип централен процесор  DualCore Intel Pentium E2160, 1800 MHz (9 x 200)

Видеото си е вградено 256 Мб, PCI express слота не знам какъв е точно, какви видео карти са съвместими, нещо до 80-90 лева може да дам за видео карта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж с AIDA64 и дай точна и цялостна информация, както и с каква цел е ъпгрейда, за да може да ти се даде съвет кой компонент е подходящо да бъде ъпгрейднат. Optiplex 745 може да са права кутия (Tower), легнала кутия (Desktop), малка легнала кутия (SFF- Smal From Factor) и ултра малка кутия (USSF- Ultra slim from factor). Това има огромно значение при избора на компоненти, една видео карта да кажем със стандартен размер няма да се побере в малката кутия. Така че сподели и в каква кутия са.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цитирай точно компонентите на машината, тъй като това е серия компютри на DELL с различни конфигурации, но поне доколкото видях, става въпрос за интелска платформа на 775. Каква е целта на ъпгрейда, както и разполагаемия бюджет ?

Бюджета е следния: по 90 лева най много за компонент, за видео може и да си помисля да кача малко ако има нещо супер изгодно за тия пари

Кутията е tower, изправена голяма кутия, просесора го казах вече, видеото 256 Intel GMA 3000, а рамта е 2х1ГБ

Идеята на ъпгрейда е да могат да се правят повечко базови неща, тъй като си е слаба машината за повечето съвременни неща, дори за най обикновените

Редактирано от antonio_522 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е какво толкова казах?Най-много може да се добави рам ако не се смени платформата.. :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бюджета е следния: по 90 лева най много за компонент, за видео може и да си помисля да кача малко ако има нещо супер изгодно за тия пари

Кутията е tower, изправена голяма кутия, просесора го казах вече, видеото 256 Intel GMA 3000, а рамта е 2х1ГБ

Идеята на ъпгрейда е да могат да се правят повечко базови неща, тъй като си е слаба машината за повечето съвременни неща, дори за най обикновените

Бюджета е добър за процесор и видеокарта втора ръка, но все още чакаме да постнеш снимка от аида защото не сме сигурни кой точно модел е този Optiplex. Моделите не са един или два... :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бюджета е добър за процесор и видеокарта втора ръка, но все още чакаме да постнеш снимка от аида защото не сме сигурни кой точно модел е този Optiplex. Моделите не са един или два... :)

http://picbg.net/img.php?file=c2e765a64b523475.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре а кутията коя от тези е ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре а кутията коя от тези е ?

Най-голямата : )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-голямата : )

Търсиш си някоя Low Profile видеокарта, по възможност по-евтина. Аз не успях да намеря нещо съществено. Процесора го заменяш с някой по-производителен, както е казал колегата Нико_.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търсиш си някоя Low Profile видеокарта, по възможност по-евтина. Аз не успях да намеря нещо съществено. Процесора го заменяш с някой по-производителен, както е казал колегата Нико_.

Ясно, а сокета на процесора какъв трябва да е, че не ми стана ясно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно, а сокета на процесора какъв трябва да е, че не ми стана ясно?

с.775

Максимума който търсиш е Core 2 Duo. Четириядрени процесори не се поддържат. На хартия следните модели трябва да вървят:

Intel Core2 Duo E6300 @ 1.86GHzIntel Core2 Duo E6320 @ 1.86GHzIntel Core2 Duo E6400 @ 2.13GHzIntel Core2 Duo E6420 @ 2.13GHzIntel Core2 Duo E6540 @ 2.33GHzIntel Core2 Duo E6550 @ 2.33GHzIntel Core2 Duo E6600 @ 2.40GHzIntel Core2 Duo E6700 @ 2.66GHz

Данните съм ги взел от чужд форум, и не давам гаранция.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Общо взето търсиш нещо такова:

Intel Core 2 Duo E8400

Radeon HD 5550 GDDR5

2 x 1GB DDR2

Кутията, ако е най-голямата от серията, поддържа пълноразмерни PCI-E карти без допълнителен 6-пинов конектор. Дъното по спецификация поддържа C2D, както каза и колегата. Паметта е стандартна.

Е какво толкова казах?Най-много може да се добави рам ако не се смени платформата.. :(

Просто човека е казал, че иска ъпгрейд, не смяна на платформата. А и това е маркова машина. По съвета ти излизаше, че може да вземе ново APU и да го бучне в системата.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.