Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.

Имам следния интересен проблем. Преди време (3 години някъде) си счупих жака за слушалките на лаптопа (Acer Aspire 6930G). Интересното е, че жака продължи да работи само на дясна слушалка, но тонколоните въобще спряха (все едно винаги има закачени слушалки). Реших, че не ми пречи чак толкова, защото и без това използвам външен усилвател когато съм у дома. Но не случи така, че в един дъждовен ден, както отивах към приятелката ми на гости, лаптопа взе, че се понамокри в раницата (подплатара и не издържа), но се намокри съвсем малко и то от страната на буксата. След което в приятелката ми, като го стартирах стана чудо, тонколоните работеха, но само докато изсъхна жака.

Пробвал съм в последствие да се опитам да разместя пластинката с клечка за зъби и тн. Не ми се носи на ремонт, защото ми казаха, че за такова счупване трябва да сменят цялото дъно - 600 лева. Това е доста неприемлива сума за мен :D 

Та някой да има съвет как мога да оправя пластинката или въобще да заобиколя използването на жака през дънната платка? 

(Аз съм от типа хора, които обичат DIY начинанията, така че ако имате идей как сам да го оправя, hit me :D )

post-345620-0-69839900-1389260597_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси, аз вече това го правя, но искам да накарам вградените тонколони да работят. С други думи да заобиколя свързването на жака и да затворя тяхата врига.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Trenndo
      Здравейте, ще уча архитектура и ще ми е нужен мощен лаптоп. Бюджета ми е 2000-2100лв като държа марката да е DELL или Asus. Ще се радвам ако някой успее да ми препоръча модел, да ми изясни каква е разликата между NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti и AMD Radeon 530, има ли смисъл от съчетанието HDD и SSD, и защо intel i7-8... поколенията са по-добри от intel i7-7.. Ще съм Ви безкрайно благодарен! 
      Поздрави!
    • от Petar02
      Здравейте,           Не успях да намиря друга тема, по моя въпрос и за това отварям нова. Имам лаптоп Lenovo x61 windows 7 home premium. Когато го включа щом ми каже добре дошли става черен екрана и само мишката може да се движи. Така стои и не ми зареждат иконите. Щом дам Ctrl+Alt+Del и отворя Task Manager и изчакам ми се отварят иконите и си зарежда. След изчакване 30 минути при опит за отваряне на controll panel някой път се отваря, но почти винаги забива и се рестартира.
      Лаптопът е закупен втора употреба и е на норвежки, след като не мога да стигна до control panel, ни мога да му сменя и езика.
      Моля за помощ.
    • от Hadjimehmed Shener
      Здравейте! Купих си лаптоп (Acer Nitro 5 NH.Q2QEX.016) преди 3 дни , вчера ми се появи една зелена точка на екрана върху лентата на задачите. Забелязах че след определено време точката лека полека намаля яркостта си и изчезва. Съжалявам ако има и друга тема по този въпрос , но за първи път ми се случва такова нещо и се притеснявам. На други места видях че пише , ако точката е всякакъв цвят освен черен щяла да изчезне след време, вярно ли е това? Благодаря Ви предварително за вниманието!
    • от mar_tin
      Здравейте.
      Имам следният проблем:
      При пускане на компютъра не ми тръгва звукът от колонките а се чува едно леко бръмчене. След като размърдам жака, който влиза в кутията с няколко движения /понякога и повечко мъка пада/ звукът тръгва нормално и кара с часове така докато не изключа компа. На следващият ден историята се повтаря. Положението е същото без значение дали са включени отпред на кутията или отзад. Пробвах ги с телефона и тръгват веднага без никакъв подобен проблем. Със старите колонки положението беше същото 

• от Stoqn-666
      https://support.hp.com/bg-en/drivers/selfservice/compaq-presario-cq56-200-notebook-pc-series/4346274/model/5080938?sku=LE406EA
      това е лаптопа при включване мига caps lock не прекъснато на седмица веднъж се включва .
      Почистих го смених термо паста пробвах рамта харда смених бота 
      и нищо все така . моля за помощ
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.