Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет,имам въпрос относно някъв измислен АДСЛ+wi-fi  рутер Comtrend,от чужбина.Та по-принцип изчетох какви ли не статии,постове,коментари и т.н. че не може адсл рутер да върви като обикновен през wan кабел.Не съм много навътре с тази дейност,но го подкарах някак си,вкарах wan кабела в един от портовете,кабела за компютъра в другия,направих настройките,всичко навсякъде тръгна,но wi-fi не.В смисъл тела ми си го намира,свързва и удостоверява,но няма интернет,на компа всичко си върви нормално.Ще се радвам ако някой даде някъв съвет,не ми се дават пари за друг рутер,а и този е чисто нов,само за тела ми трябва.Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво е тръгнало и какво сте настройвали ? тръгнал е като суич .

За да настроите такъв рутер трябва да имате паролите които не са проблем , да настроите първи лан да стане ван и тн. което за мен е изгубена битка , след няколко дневни проби с каквито и да е адсл рутери :) като прибавим и днешната цена на един рутер от най низкия клас - ще в пъти по добър от безплатните АДСЛ рутери .

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз така си помислих,но това не обяснява защо тела ми се свързва и удостоверява към wi-fi.А относно настройките,пипах само на wan и на wi-fi,lan-a въобще не съм го бърникал.Знам че има читави рутери по 25-30 лв,но няма да се откажа докато се убедя че нищо не става от него,а и пък за спорта.Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз така си помислих,но това не обяснява защо тела ми се свързва и удостоверява към wi-fi.А относно настройките,пипах само на wan и на wi-fi,lan-a въобще не съм го бърникал.Знам че има читави рутери по 25-30 лв,но няма да се откажа докато се убедя че нищо не става от него,а и пък за спорта.Поздрави

Това, че се връзваш към wi-fi, не означава автоматично, че имаш достъп до Интернет. Просто си вързан към локалната си мрежа, но вероятно ти липсва публичен ип адрес, който ти е задължително условие за достъп до глобалната мрежа. Относно устройството дай повече инфо., модел, възможности за свързаност и т.н. Не е много познато, а и има хиляди варианти хардуер и всевъзможни решения около него, не можем всичко да знаем с конкретика. Гледам в сайта им имат и някакви комбинирани джаджи. Също така не е лошо да кажеш и как си получаваш нета от текущия доставчик. Няма как да ти се дадат конкретни насоки при липсата на повечко информация

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рутера е Comtrend HG 536+ свързва се чрез АДСЛ.Искам да го направя или поне опитам,обикновен wi-fi рутер,като може и да не го ползвам към компютъра едновременно,важно е wi-fi да работи.Възможностите не му ги знам,качвам снимки дано да стане по-ясно.Интернета получавам чрез wan кабел и pppoe с динамично ip.Ето и снимките :post-345624-0-95173900-1389285043_thumb. post-345624-0-28880700-1389285065_thumb. ето и част от менюто post-345624-0-86741300-1389285367_thumb. 

Редактирано от hesoyamm (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, интересно устройство :) Гледам в менюто от снимките, които си постнал има някаква настройка за WAN, а и от другата снимка на самото у-ство се вижда, че единия от портовете е означен със син цвят. Над него какво, пише, че не се вижда, да не е WAN? Защото обикновено тези портовете се означават със синьо. Отделно виждам, че текущата кънекция е bridge. Може и глупости да пиша, ама не пречи да се пробва... та мушни си кабела от доставчика в този син порт, ако изобщо е WAN. Влез в менюто на устройството и по-точно във WAN и провери дали няма някъде настройка за активиране на този порт. Щом си с PPPoE търси също там и настройки за такъв проткол, където да си въведеш името и паролата. Отделно от това, ако ги има всички тези неща, ще трябва да разбереш дали доставчикът ти не филтрира по МАК, ако е така трябва да търсиш и опция за MAC clone по менютата или да говориш с него да ти въведат новия МАК адрес.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега , този отделния порт за който говориш е RJ11 използват се двете средни жила и е само за адсл .

Влез в менюто на устройството и по-точно във WAN и провери дали няма някъде настройка за активиране

Тук би трябвало да промени единия ЛАН 1 да стане WAN , след това да направи PPPoE конекцията / неговите юзер и парола към доставчика / след това да потърси клониране на мак , или го вкарва ръчно .

Стигал съм до клонирането и от тук на там рутера забива и само хардуерен ресет го връща от начало :) но щом му се играе - да пробва .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега , този отделния порт за който говориш е RJ11 използват се двете средни жила и е само за адсл ...

Говорех за порта, който е подчертан със син цвят, на мен по снимката ми се вижда, че е RJ45. Отделно сега се загледах в снимките от предния панел и виждам някакъв индикатор за IPTV, ако е това, което си мисля предполагам работи в bridge режим, както е и показано на снимката от web интерфейса, която е постнал автора. Та одеве като поразгледах в сайта на на тези, имаше някакви комбинирани такива у-ства. Конкретно неговия модел не го срещнах, но ако този порт може да се обръща във WAN и се поддържа протокола PPPoE си мисля, че е възможно да стане работата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ситуацията накратко.Имам общо 5 входа/изхода,един за адсл линията,два за lan (не четири както обикновено,на единия пише LAN 1x,на другия LAN 2x) и синия на който пише IPTV и червен на който пише HG.WAN кабела бутам в лан 1х,лан кабела в лан 2х,ако преместя wan-a в която и да е друга букса,тръгва за 5 сек. и спира.След като направя настройките,потребителско име,парола и протокол pppoe,всичко си тръгва нормално,само че стигам до първия пост с wi-fi.Ако имате някакви идеи за wi-fi,ще се радвам да споделите.Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говорех за порта, който е подчертан със син цвят,

Дори не съм го и видял че е подчертан , помислих си за син цват :ph34r: на нашите адсл пускаха иптв на 3 и 4 лан , но май сега е отпаднало :(

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ситуацията накратко.Имам общо 5 входа/изхода,един за адсл линията,два за lan (не четири както обикновено,на единия пише LAN 1x,на другия LAN 2x) и синия на който пише IPTV и червен на който пише HG.WAN кабела бутам в лан 1х,лан кабела в лан 2х,ако преместя wan-a в която и да е друга букса,тръгва за 5 сек. и спира.След като направя настройките,потребителско име,парола и протокол pppoe,всичко си тръгва нормално,само че стигам до първия пост с wi-fi.Ако имате някакви идеи за wi-fi,ще се радвам да споделите.Поздрави

Приятел ти май не четеш какво се пише. Значи единствения ти вариант е този, който съм описал по-горе и това при положение, че всички услуги, които съм изброил са на лице. Втория вариант е безпредметен да ти го казвам, имам предвид да флашваш с някакво WRT и да сменяш портове, ако изобщо тоя модем се поддържа от алтернативен фърм. В момента това, което правиш е да подкарваш устройството като обикновен switch, няма как да имаш нет по този начин, който правиш не питай защо. Опитай по начина, който съм описал ако ли не става, то тогава тичай за нормален рутер в магазина или отваряй гугъл и чети как да флашнеш, ма това едва ли...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема сега е друг...не мога да вляза в настройките,три различни браузъра пробвах,пиша cmd илизат данните,но на default gateway няма абсолютно никъв ип адрес.Рестнах и рутера от  ресет бутона,задържах го както трябва,но пак нищо..някакви идеи ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема сега е друг...не мога да вляза в настройките,три различни браузъра пробвах,пиша cmd илизат данните,но на default gateway няма абсолютно никъв ип адрес.Рестнах и рутера от  ресет бутона,задържах го както трябва,но пак нищо..някакви идеи ?

1. Къде свързваш кабела? Трябва да е в един от двата LAN порта

2. Да не си спрял DHCP?

3. Да не си сменял лан адреса?

4. Опитай да сложиш статичен адрес на лан картата на компютъра, с който опитваш да достъпиш у-ството.

5. Ако ще ресетваш тотално, опитай по следния начин: Натисни бутона reset и го задръж за около 30 сек., след което държейки така бутона изключи захранването на у-ството за около 5 сек. и го включи отново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

LAN кабела си е на място,DHCP не знам какво е и от къде се спира,LAN адреса не съм го пипал,ресета съм го направил както трябва и пак не става.Ако може да обясните как да сложа статичен адрес,на уиндоус 7 съм.Поздрави

Редактирано от hesoyamm (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

LAN кабела си е на място,DHCP не знам какво е и от къде се спира,LAN адреса не съм го пипал,ресета съм го направил както трябва и пак не става.Ако може да обясните как да сложа статичен адрес,на уиндоус 7 съм.Поздрави

За статичен адрес ще трябва да спреш DHCP, или да направиш адресна резервация за дадена машина в LAN. Да речем машина "X" ползва адрес 192.168.1.1 в LAN, то отиваш в менюто на маршрутизатора, DHCP настройки и назначаваш адресна резервация за това IP. По-лесния вариант е втория тъй като се лишаваш от задаване на конкретни адреси на всяко устройство което връзваш в LAN, без значение дали се закачаш чрез етернет или безжично.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смених адреса на мрежовата карта и влязох.Забелязах че на ЛАН портовете обаче няма възможност за настройка,има само някви опции - 10_half,10_full,100_half,100_full,няма друго само тва е.Замислям се за някъв фърмуер,с възможност за настройки,някви други идеи ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То добре ама само да не си брикнеш маршрутизатора. Принципно едно устройство щом си работи с оригиналния фирм, ъпдейта му не е наложителен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То къв вариант остана накрая ? Явно съм го подкарал като суич наистина,но колегата по-горе каза че нямам публично ип,понеже всичко си върви ама няма нет,къде се слага такова?  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То къв вариант остана накрая ? Явно съм го подкарал като суич наистина,но колегата по-горе каза че нямам публично ип,понеже всичко си върви ама няма нет,къде се слага такова?  

Публичен ип не се слага, а се назначава от доставчика ти. Варианта, който ти казах да пробваш съм го описал в пост #6. Ползвай този жокер, не е на англйски, но по картинките ще се ориентираш, като съответно въвеждаш твоите юзер и парола за PPPoE връзката. Обърни внимание там където автора на видеото въвежда DNS, ти не го прави, а сложи отметка на enable automatic assigned dns. Не пречи да опиташ и се моли доставчика да не филтрира по МАК, ако е така говори с него да ти засекат новия МАК адрес. Предполагам нищо няма да се получи, но знае ли човек...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Bokeem
      Здравейте, значи моят проблем като цяло не ми пречи на работата , но със сигурност е налице такъв. Та става въпрос за индикатора интернет статус (земното кълбо), който е на самия рутер . Постоянно мига в оранжев цвят
      в PDFа е описано като 'amber blinking' , състоянието е - Router is attempting to connect to the internet ), а трябва да свети като останалите - синя икона без мигания. Като резултат в менюто на рутера дава (No Connection),но интернет си има и си работи безупречно.
      Четох по форуми...като цяло коментара е че няма проблем, но по този начин в log файла на за SYSTEM LOG дава само едно и също въпреки нормалното сърфиране -  а именно :
      Internet verification fail => Fri Mar 16 01:00:32 2018
      Internet verification fail => Fri Mar 16 01:00:58 2018
      internet verification fail => Fri Mar 16 01:01:22 2018
      Internet verification fail => Fri Mar 16 01:01:48 2018
      Internet verification fail => Fri Mar 16 01:02:11 2018
      Internet verification fail => Fri Mar 16 01:02:37 2018
      Internet verification fail => Fri Mar 16 01:03:02 2018
      Internet verification fail => Fri Mar 16 01:03:28 2018
      Internet verification fail => Fri Mar 16 01:03:54 2018
      Де факто рутера и "модема" в който е интернет кабела не се сработват нещо като хората. Ситуацията продължава близо месец, иконата така си мига в оранжево нонстоп 24/7... На известен интервал от време за кратко става синя, но е за 2-3 секунди и пак продължава оранжево мигане... Пробвал съм рестарти, ресет, вадене на кабели - няма ефект. Веднъж звънях на доставчика, но както и очаквах - като казах че нета си работи и оня ми вика "Проблема не е от нас... Няма какво да ресетна от тук, или да променям..."                   С последния фърмуер съм - 5.000
      някакви идеи ????

• от iconi95
      Здравейте!
      До този момент ползвам услугите на варненският интернет доставчик TCV, ако това има значение, но напоследък имам едни spike-ове, които не се забелязват по време на браузинг, а по-скоро по време на геймнинга. Тези падения се оправят временно при рестарт на рутера, а от скоро вече и от това не се оправя. Направих и ъпдейт на фърмуера на рутера, белким нещо се промени - нищо. Хммм.., а защо не свържа направо ЛАН кабела към компютъра, лишавайки се от функциите на рутера? Устройва ме, така и направих. Свързах кабела,  (забравих да вметна, че до сега съм използвал интернетът безжично) влязох в IPv4 настройките, за да въведа предоставените ми от доставчика данни, а именно IP адрес, net mask, gateway и DNS и .. нищо - изписва ми неидентифицирана мрежа. Моля, помагайте!
    • от eysan
      Добър вечер.
      Мога ли да помоля за съвет относно нов рутер?
      Старият ми 1043N вече не може да поема трафика и често се налага рестартиране, пък и доста от устройствата у дома са с 5 ghz-ва свързаност, така че реших да се възползвам от новите технологии.
      Нужно ми е нещо стабилно до 200 лева.
      - AC свързаност.
      - Гигабитови портове.
      - Да покрива поне 150 кв.м. апартамент (сегашният ми ТП-Линк се справя добре поне с покритието).
      - ЮСБ, колкото повече, толкова повече.
      - Да поема спокойно трафика на поне 20 устройства (Десктопи свързани по лан, принтер, лаптопи, телефони, ТВ-та, ТВ боксове, екстендери, конзоли), като поне три от тях се използват за онлайн филми (естествено рядко всички са он-лайн по едно и също време).
      Въобще има ли  такъв чуден хардуер за тези пари, или трябва да се бръкна по-дълбоко?
      Благодаря предварително за всички препоръки.
      Приятна вечер.
    • от terrawar
      Здравейте,  рутерът ми се брикна наскоро, моделът е TP-Link Archer C7 v2, една сутрин просто се изключи и започна да се ресетва сам постоянно.
      Пробвах да го дебрикна с TFTP сървър - не става, пробвах и със serial връзка - успях да го флашна с DD-WRT, но ресетването не спира.

Да знаете случайно кой разбира от тези настройки/ремонти за София?
    • от Ангел Богатинов
      Здравейте,
      От известно време имах проблем със стария рутер - губеше се мрежата или при стартиране на копа, след като не е бил ползван няколко дни, трябваше да се чака по 10-20 мин. за връзка.
      Смених рутера, защото мислих, че проблема е в него. Сега съм с TP-LINK TL-WR841N(EU). В началото всичко беше на ред, но няма и два месеца започна да се губи безжичната връзка. Реших, че локалния комп. може да създава проблем, за това го вкл. в допълнителния порт на медията. И отново се повтори същия проблем - ако локалния комп. не работи след няколко часа прекъсва връзката към рутера.
      Днес се оказа, че рутера не отчита връзка с интернет, а компа да. Проверих WAN порта на рутера - работи и не изгорял. Рестартирах до фабрични - нищо. Ъпдейтнах фърмуера до последна версия - отново нищо.
      Някакви идеи къде може да е проблема?
      П.П. Тествах кабелите първо на компа после и на рутера. Свързах и лаптопа към медията - след няколко минути го разпозна и свърза, т.е. имаше връзка към мрежата. Рутера е с клониран мак от настолния комп.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.