Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, одеве за 2ри път си инсталирах windows 7, че при първия опит имаше проблеми.

Но сега забелязвам две неща - 1то е че Иконите са големи, самия екран искам да е някакси по-прибран, не знам точно как трябва да го нарека.

Другото, е че буквите на всяко едно нещо - икони, интернет са леко размазани. Няма достатъчно острота на изображенията.

Как трябва да се оправи това ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но сега забелязвам две неща - 1то е че Иконите са големи, самия екран искам да е някакси по-прибран, не знам точно как трябва да го нарека.

Това го оправяш, като инсталираш актуалните драйвъри за видеокартата.

Другото, е че буквите на всяко едно нещо - икони, интернет са леко размазани. Няма достатъчно острота на изображенията.

Как трябва да се оправи това ?

Това го оправяш, като изключиш cleartype функцята.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Десен бутон на мишката върху работния плот -> Изглед -> Малки икони.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

или просто увеличи резолюцията десен бутон върху декстопа - > Screen resolution

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или просто CTRL+Scroll-а на мишката...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или просто...нямаш видео драйвър,затова са големи иконите и размазано всичко. ;) 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако разбираш английски> windows 7 for dummies е решението

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера какво забога има общо видео драйвърът с това колко са ти големи иконите ?!? За РЕЗОЛЮЦИЯТА има значение,да! Но за големина на иконите... Може и на 1920х1080 да си и една икона да ти е 10х10 см.!

Просто натиска и задържа контрол и в същото време върти скрола към себе си - толкова ли е трудно ?!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, че нещо, но автора на темата от както я е пуснал не се е повявал, а вие се напъвате съвети да му давате?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Общото е, че без видео драйвер, картината е с ниска резолюция и от там иконите са визуално по-големи. При правилно инсталиран драйвер, проблема се изчиства.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, но някой от вас замисли ли се,че дори и при правилно инсталиран драйвър пак иконите мое да са визуално големи ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, но някой от вас замисли ли се,че дори и при правилно инсталиран драйвър пак иконите мое да са визуално големи ?

Те по подразбиране са големи! За това винаги след като инсталирам 7-ца ги правя малки, че е доста грозно с големите (това даже и при инсталиран драйвер)!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е да, но вероятността след преинсталиране на ОС драйверите да не са инсталирани е значима. Точно за това първо трябва да се разбере как стои този въпрос, после всичко останало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.