Премини към съдържанието
ivobosev

PCто не вижда таблета като външно устройство!

Препоръчан отговор

Здравейте,
Вчера си получих поръчания таблет SERIOUX S785TAB QUATRO QUAD-CORE COREX A31 A.2GH 1GB DDR3 WI-FI ANDROID 4.2.За пръв път се сблъсквам с Андроид.Но бях прочел доста по форумите,така,че се справих с много от нещата!Проблем ми е ,че като свържа таблета към PCто не го виждам като външно устроиство /към таблета съм включил 32ГБ микро карта и той си я чете нормално/.. Като го свържа към компа просто си изкарва иконката долу в дясно със зеленичката отметка като флашка все едно. Единственото, което мога да направя е "safely remove" Публикувано изображение.Порових се в настройките на таблета но не открих нищо което да направя по въпроса.Моля,насочете ме с Ваши компетентни мнения как да реша този проблем!Благодаря предварително...........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След включване на USB кабела към компютъра, на целия екран се появява запитване за "масово USB хранилище" и за разрешаване включването му. От таблета трябва да се разреши чрез "ОК" и тогава се появяват иконите на SD картата и паметта на таблета в Моят Компютър. Ако това не стане, пробвай с неколкократно поставяне и изваждане на USB кабела. Това естествено се прави при включен таблет.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След включване на USB кабела към компютъра, на целия екран се появява запитване за "масово USB хранилище" и за разрешаване включването му. От таблета трябва да се разреши чрез "ОК" и тогава се появяват иконите на SD картата и паметта на таблета в Моят Компютър. Ако това не стане, пробвай с неколкократно поставяне и изваждане на USB кабела. Това естествено се прави при включен таблет.

Не става............пак същото....."safely remove" Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става............пак същото....."safely remove" Публикувано изображение

Като свържеш таблета към компютъра недей гледа какво ти пише долу в таскбара, ами какво ти извежда на екрана таблета. Както е казал колегата трябва да ти излезе опция за избор какво да правиш - ти трябва да цъкнеш на mass storage за да може от Windows Explorer да видиш съдържанието на картата памет и на паметта на таблета.

Извън темата:

Тази серия май нещо не е лишена от дефекти. Съвсем прясна тема от вчера.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква ОС ползваш на PC-то, да не е някое дърто XP. Иначе с Win 8 няма проблеми.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз на един познат му помогнах с подобен като вашия проблем някакъв таблет забравих му наименованието на уиндоус 8 спря да го вижда .Как го упрвих свързах го към компа долу излезезелена чавка за усб и това е

отворих дивайс мениджъра намерих му драйвъра делнах го поиска ми рестарт извадих таблета не дадох рестарт а затворих съобщението за рестарт и пак поставих таблета и си сложи драйвъри на ново осмицата и проблема беше решен  :D  така , че нищо чудно и при вас да се реши проблема по тоя начин пробвайте и успех . Само да попитам на Уиндоус 8 ли ви прави проблема или сте с друга ос?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абсолютно нищо не се показва на екрана на таблета........

Аз съм с WIN 7 Всички драйвери съм ги обновил на 03.01.2014г.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма значение направете това ако искате де да си видите в дивайс мениджъра дали го разпознава нормално или е с жълт въпросителен.

Както и да изглежда истрийте го от там.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В DEVICE MANAGERa e в жълто с въпросителен ETHERNET CONTROLER и иска да си обнови днякакви драйвери.Да ги обновя ли или да пробвам по горния начин?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В DEVICE MANAGERa e в жълто с въпросителен ETHERNET CONTROLER и иска да си обнови днякакви драйвери.Да ги обновя ли или да пробвам по горния начин?

Въпросния драйвер е за Етернет адаптера, а не за таблета. Това не пречи да го обновиш де.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За  таблета не разбрахте ли как го идентифицира снимайте ако не е проблем дивайс мениджъра и дайте да погледнем

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш налични Portable Devices - L: и M:. Най-вероятно това са ти партициите, които не можеш да достъпиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези два дяла L и M хубаво се виждат, но ОС Андроид трябва да позволи достъпа до тях. Поразгледай пак настройките на таблета и най-вече тези които са за програмисти. Има някаква настройка, която трябва да се разреши относно SD картата. При мен Андроид е 4.1.1 , но едва ли има фрапиращи разлики с версия 4.2.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези два дяла L и M хубаво се виждат, но ОС Андроид трябва да позволи достъпа до тях. Поразгледай пак настройките на таблета и най-вече тези които са за програмисти. Има някаква настройка, която трябва да се разреши относно SD картата. При мен Андроид е 4.1.1 , но едва ли има фрапиращи разлики с версия 4.2.

Мисля че се казваше USB debugging въпросната опция. Не е лошо и там да се провери.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е тея 2та които съм ви обградил ги истрийте и рестартирайте компютъра и пробвайте какво е положението с таблета http://i.imgur.com/fZZssR2.jpg

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ГОТОВОООООООО......Махнах отметката на USB debugging включих таблета към РСто и се показаха двата дяла.........Благодаря ва всички за ценните съвети .......Бъдете живи и здрави!!!!! :whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и Най горе ако може да разтворите където пише Android Phone и да снимате мисля че него трябва да истрийме но пробвайте първо с тея които съм оградил

е Браво

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.