Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,
Трябва ми нов компютър за дъщеря ми, която играе САМО Sims 3 и 4 /когато се появи/, т.е. няма да се играят други игри. Бюджетът е около 900 лв, но не искам да дава излишни пари /парите са нейниПубликувано изображение/ за мощност, която няма да се ползва. Компютърът ще сглобявам аз, макар че не съм правил това от 6 години, мисля че ще се справя. Четох че играта обича AMD процесорите, но не знам доколко това е вярно. Досега съм работил само с интелски процесори и ги предпочитам.
Спрял съм се на I3-4330 и въпросите, които имам са няколко:
- достатъчно мощен ли е този процесор за играта и трябва ли да ида на по-скъпия 4-ядрен I5.
- вграденото видео 4600 достатъчно ли е за комфортна игра на 1920-1080 или трябва да се купува и отделна видеокарта /каква да бъде/.
Дискът ще бъде 1 тб SG-SATA http://nikem-bg.net/computer-compone...00-64--3Y-WARR.
Очаквам предложения за дъно, памет и кутия и захранване.
Играта е специфична, за съжаление не се играе много от мъжката част. Все пак ще очаквам мнения от хора с опит, иначе и сам мога да си нащракам конфигурация.
Предварително благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Симс ще можеш да играеш //FullHD + максимални ефекти// и на видеокарта от 100 лева и двуядрен проц. Не виждам смисъл да наливаш толкова пари за компютър, за който споменаваш, че на него ще цъкаш само Симс. 

Редактирано от HWmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повече от това не ви трябва:

FD CORE 1000 MICRO ATX USB3 BL 1 62.36 лв. 62.36 лв.

ASUS H81M-PLUS /1150 1 106.42 лв. 106.42 лв.

1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR 1 107.25 лв. 107.25 лв.

2X4G DDR3 1600 A-DATA 1 135.03 лв. 135.03 лв.

PSU FORTRON FSP350-60APN 85+ 1 53.21 лв. 53.21 лв.

I3-4330 3.5GHZ/4MB/LGA1150/BOX 1 232.81 лв. 232.81 лв.

Междинна стойност: 697.09 лв. с ДДС, натрупани отстъпки: 19.80 лв.

Обща стойност: 677.29 лв. с ДДС

Количка

Редактирано от Игнатов (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повече от това не ви трябва:

FD CORE 1000 MICRO ATX USB3 BL 1 62.36 лв. 62.36 лв.

ASUS H81M-PLUS /1150 1 106.42 лв. 106.42 лв.

1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR 1 107.25 лв. 107.25 лв.

2X4G DDR3 1600 A-DATA 1 135.03 лв. 135.03 лв.

PSU FORTRON FSP350-60APN 85+ 1 53.21 лв. 53.21 лв.

I3-4330 3.5GHZ/4MB/LGA1150/BOX 1 232.81 лв. 232.81 лв.

Междинна стойност: 697.09 лв. с ДДС, натрупани отстъпки: 19.80 лв.

Обща стойност: 677.29 лв. с ДДС

Количка

Само наместо тоя микро атх, може да се сложи CM-N300-BLACK--USB3--NO-PSU. Кажи-речи същите пари е, и е подходяща за ъпгрейд по-нататък. От захранване няма нужда да се пести, но и така става.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако няма да правят ъпгрейд, няма никакви проблеми и с кутията и със захранването :) Ако ще се прави ъпгрейд сменяме кутията с посочената CM N300 и да се вкарат още 20лв за захранване. Ще се закръгли на 700лв (освен ако не се вземе и ATX дъно). сега обаче остават 230лв за монитор, ако решат да сменят настоящият (ако има и нужда).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако няма да правят ъпгрейд, няма никакви проблеми и с кутията и със захранването :) Ако ще се прави ъпгрейд сменяме кутията с посочената CM N300 и да се вкарат още 20лв за захранване. Ще се закръгли на 700лв (освен ако не се вземе и ATX дъно). сега обаче остават 230лв за монитор, ако решат да сменят настоящият (ако има и нужда).

Виж за монитора си прав. Тези пари се влагат в него и се влиза в бюджета. Ама автора така или иначе споменава за 1920х1080 резолюция, което означава че разполага с монитор.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С вградената графика на АМД ще и е значително по-комфортно. Но изчакай до края на месеца да излезнат новите (A10-7850K, A10-7700K или A8-7600).

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С вградената графика на АМД ще и е значително по-комфортно. Но изчакай до края на месеца да излезнат новите (A10-7850K, A10-7700K или A8-7600).

Доста по-добре от 4600 на Интел. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори да се взима външно видео, няма абсолютно никакъв смисъл от 2гб видео-рам, защото симс 3 на 1080p резолюция и всички ефекти, текстурите и за рендиране са около 600-650 MB.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не играя игри и не разбирам. Предложението ми беше за игри като цяло. ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Играта е специфична, за съжаление не се играе много от мъжката част. 

До преди 1-2 години двете ми племеннички бяха луди по тази игра.

По спомен версиите са около 20 и като се инсталират всички си става доста тежко и бавно зарежда.

(в едната има прически и дрехи в другата били студенти, дори има версия в която правят секс и могат да имат бебче, цензурирано е :wink12: части от тялото са замъглени)

В замун** е описано кое и как точно се инсталира но е бавен и нервен процес.

За конфигурацията ако ще ползвате вграденото видео бих заложил на АМД вариант с повечко рам. 900лв са излишно много, можете да се съберете и в 500-600лв.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако говорим само за нуждите на Симс трябва да вземем някои неща под внимание:

1. Симс 4 ще бъде по план по оптимизирана от Симс 3, но аз бих заложил на i5 за всеки случай.

2. Като графика не изисква много, можете да пробвате със вграденото на i5 и в краен случай да

се вземе допълнителна от ниския клас както каза HWmaniac.

3. Нека да се инвестира във голямо SSD (120GB или 240GB в най-добрия случай) защото играта

е голяма по размер, а SSD-то отлично ще намали чакането за зареждане.

4. Специално Симс 3 е супер забатачена игра от към оптимизация и чистене на бъгове от производителя.

Дори и най силния процесор с много рам няма да понесе memory-leak-овете. Препоръчително е да

ползвате модове от 3-ти страни като Nraas.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако говорим само за нуждите на Симс трябва да вземем някои неща под внимание:

1. Симс 4 ще бъде по план по оптимизирана от Симс 3, но аз бих заложил на i5 за всеки случай.

2. Като графика не изисква много, можете да пробвате със вграденото на i5 и в краен случай да

се вземе допълнителна от ниския клас както каза HWmaniac.

3. Нека да се инвестира във голямо SSD (120GB или 240GB в най-добрия случай) защото играта

е голяма по размер, а SSD-то отлично ще намали чакането за зареждане.

4. Специално Симс 3 е супер забатачена игра от към оптимизация и чистене на бъгове от производителя.

Дори и най силния процесор с много рам няма да понесе memory-leak-овете. Препоръчително е да

ползвате модове от 3-ти страни като Nraas.

Напълно съгласен съм с казаното ! Симс 3 съм я играл на лаптоп с Pentium P6200 и NVIDIA GT520M 1GB - На 1680x1050 резолюция и абсолютно всички настройки на максимум, играта си вървеше сравнително добре - вървеше си нормално, ама запъваше или забяваше на някои места, и то точно заради процесора, и аз се учудих че тая игра не и е достатъчен този процесор...И то наистина имаше такива пикове, а особенно ако пуснеш "времето" да лети на 3x тогава процесора твърдо на 100% и засичаше при мърдане и разхождане по map-а.

Ама и симс 3 графиката и не е много лека. Говоря за напълно максимални настройки. Antialiasting си е тежичко за процесора да изглажда всички обекти и текстурите им. И сянките също са доста кристално и правилно пресметнати от процесора и рендирани от видеокартата, най-вече товари процесора, особенно ако си настроил качеството и резолюцията им на максимум. Другите неща няма смисъл и те да ги описвам, но просто се опитах да кажа, че и СИМС 3 на макс настройки товари процесора заради много ефекти. Няма как !

Редактирано от HWmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.