Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

От известно време имам проблеми с компютъра. Постоянно "забива" (при по-голямо натоварване) и след като го рестартирам излиза "A disk read error occurred press ctrl+alt+del to restart". За да се оправи трябва да го изключа и пак да го пусна. Казаха ми, че сигурно просто захранването не издържа и ако продължавам да съм с него може да прецакам нещо.Като го натоварвам на Max мога в буквалния смисъл да се отоплявам на него. Проблемът се появи след като смених процесора и дъното. Стария процесор беше AMD Athlon x2. Захранването в момента ми е 400W(Не знам повече за модела), а параметрите на PC- CPU AMD FX-6100, Video - Nvidia 9800GT, 6GB Ram, 500GB Hard. Ако може да ми препоръчате някое захранване за 100-130 Лева, ще Ви бъда много благодарен.

Редактирано от Kaloyan Yanev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, модулно е и с безплатна доставка.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, модулно е и с безплатна доставка.

Не е изцяло модулно, въпреки че го дават като такова. По-скоро полу-модулно. :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е изцяло модулно, въпреки че го дават като такова. По-скоро полу-модулно. :)

Така е, доста мислих как да го напиша за да бъде по-лесно разбрано от автора на темата (semimodular).

Редактирано от gyps (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видях, че във форума някъде беше ползвано това захранване. Не съм сигурен дали ще ми стигнат 450W и 520W, защото скоро мисля да сменя GPU-то с нещо доста по-мощно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видях, че във форума някъде беше ползвано това захранване. Не съм сигурен дали ще ми стигнат 450W и 520W, защото скоро мисля да сменя GPU-то с нещо доста по-мощно. 

Е колко консумация мислиш че ще имаш с FX-6100 и някоя по-нова карта ? 520W ти е предостатъчно...

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези,които колегата е посочил и тези двете:Rider 550, SS520GB.

пп Можеш да минеш и с 65-70 левови захранвания,но си посочил по-висока сума.

Редактирано от johny01 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези,които колегата е посочил и тези двете:Rider 550, SS520GB.

520-ката на Сийсоника е предостатъчна. Така или иначе влиза в бюджета. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От известно време имам проблеми с компютъра. Постоянно "забива" (при по-голямо натоварване) и след като го рестартирам излиза "A disk read error occurred press ctrl+alt+del to restart". За да се оправи трябва да го изключа и пак да го пусна. Казаха ми, че сигурно просто захранването не издържа и ако продължавам да съм с него може да прецакам нещо.Като го натоварвам на Max мога в буквалния смисъл да се отоплявам на него. Проблемът се появи след като смених процесора и дъното. Стария процесор беше AMD Athlon x2. Захранването в момента ми е 400W(Не знам повече за модела), а параметрите на PC- CPU AMD FX-6100, Video - Nvidia 9800GT, 6GB Ram, 500GB Hard. Ако може да ми препоръчате някое захранване за 100-130 Лева, ще Ви бъда много благодарен.

Мен aко питaш, проблемa ти е в хaрдa. Но първо му смени сaтa кaбелa ! Зaщото може дa се окaже точно товa, че кaбелa е шит и някъде прекъсвa//губи връзкa с HDD-то и ОС нямa откъде дa чете и се рестaртирa
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от OxLuVa
      Цел: Новите гейм заглавия да се играят на High настройки с резолюция FHD (например, Far Cry 5 на LOW и FHD, средните кадри са около 55 и в по-натоварени моменти играта засича доста неприятно, като сваля резолюцията перформънса се подобрява (но не кой знае колко) за сметка на картината, тъй като монитoра ми е 24'' FHD)
      В момента разполагам със:
      Видеокарта:
      Video Chipset: NVIDIA GeForce GTX 960
      Video Chipset Codename: GM206-300
      Video Memory: 4096 MBytes of GDDR5 SDRAM [Samsung]
      Video Card: GIGABYTE GeForce GTX 960 OC 4GB
      Video Bus: PCIe v3.0 x16 (8.0 GT/s) @ x16 (2.5 GT/s)
      Процесор:
      CPU Brand Name: Intel(R) Core(TM) i5-6400 CPU @ 2.70GHz
      CPU Platform:  Socket H4 (LGA1151)

Захранване: Thermaltake
      Model:  LTP-550AL2NK
      Total Power: 550w
      Отворен съм към предложения за нова видео карта и процесор (бюджет около 1000лв и за двете)
      За видеокарта обмислям нещо от сорта на GTX 1060, а за процесор нямам представа. Ако трябва още някаква допълнителна информация, ще добавя, няма проблем! И като цяло захранването дали ще се справи с новите компоненти.
      Поздрави!

• от ProfessionalGamer_1997
      Здравейте трябва ми ново захранване максимум до 40лв за следната конфигурация: Процесор- AMD Phenom 2 x3 720, Видео карта- GTX 550Ti GDDR5 1GB, Рам памет- 2 плочки по 2GB 1333mhz !
    • от Кристиян Кръстев
      така писах преди 2 дена сега мисля да купя това https://www.olx.bg/ad/danna-platka-protsesor-video-ram-ID7kjp5.html ама ако може да ми кажете какво хубаво захранване да му купя до 50лева
    • от Cyberforce
      Здравейте.
      От известно време забелязах, че лаптопа ми понякога се включва трудно. Първоначално проблема се оправяше чрез изключване на лаптопа от захранването и изваждане на батерията за няколко секунди и свързването и отново.. предположих че проблема е софтуерен и просто лаптопа не се изключва добре и седи включен във вид на хибернация.. От няколко дена ползвам лаптопа с извадена батерия и ако проблема се появи просто беше нужно да го изключа от захранването за няколко секунди и да го включа отново.. но днес лаптопа започна да влиза в режим Sleep и след опит за събуждането му трябваше да натисна Fn + F7 за да мога да включа и дисплея отново.. след това при всеки опит да го събудя и докато си напиша логин паролата, дисплея ми се изключваше веднага отново и отново.. в това положение лаптопа е неизползваем.. Проблема го има дори когато лаптопа е в настройките на биоса. Имам чувството че все пак достига някакъв ток до лаптопа но той не е достатъчен.. дали проблема идва от захранването му ? Не мога да разбера защо първоначално се нуждаеше от изключване от захранване за няколко секунди за да се включи отново а сега дори докато е постоянно включен пак прави проблеми.. Батерията е все още здрава, но бях забелязал че не се зарежда до максимум ако това би имало някакво значение.. От къде все пак може да идва проблема ако не е от зарядното му? Някакъв проблем с дъното?
    • от loranst looa
      Здравейте искам да попитам на тази карта  nVIDIA GeForce 8800 GTX какъв тип игри могат да вървят и актуални заглавия от последните няколко години могат ли да бъдат подкарани на нея. Благодаря
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.