Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Бихте ли ми предложили опции за конфигурация за компютър до 600 лв.

-процесор

-дъно

-видео карта

-захранване.

Имам хард от лаптоп - 500 ГБ.

Държа на AMD. Ще се ползва за игри.

Имам RAM 2GB DDR3 на 1300 и първоначално ще ползвам нея. После ще взема нова RAM.

Забравих да Ви кажа че кутии имам 3 стари и ще ползвам някоя от тях, искам да спестя пари в момента за да разполагам с пълния бюджет само за основните компоненти.

За монитор в момента ползвам телевизор LG 32" с макс резолюция 1024x768 , но това също е временно.

Редактирано от some_of_it (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2gb до никъде не стигат.

Модела на харда? Има съвсем малка вероятност да не е съвместим.

Интересно как ще го закрепиш тоя хард от лаптопа.

На мястото за флопи отделно се продават и преходници пък и с по дълги винтове и гумени втулки пак става.

Основния проблем не е във закрепянето а в интерфейса и скоростта на въртене.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 609.65 лв. с ДДС
С хард диск. Обаче с това дъно няма опции за бъдещ ъпгрейд. По-добре изчакай новите APU-та, които трябва да се появят съвсем скоро. За 10 кинта отгоре взимаш 260X - SAPPHIRE R7 260X 1GB GDDR5 OC, която е по-добра от 7770.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно как ще го закрепиш тоя хард от лаптопа.

Имам приставка OCZ за това.

2gb до никъде не стигат.

Модела на харда? Има съвсем малка вероятност да не е съвместим.

На мястото за флопи отделно се продават и преходници пък и с по дълги винтове и гумени втулки пак става.

Основния проблем не е във закрепянето а в интерфейса и скоростта на въртене.

Модела е HM500JI на Samsung

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето примерна конфигурация :

GB F2A88X-D3H /A88X/FM2+

A10-6800К X4/4.1GHZ/FM2/BOX

CORSAIR VS450 450W ATX EU Version

Thermaltake VO100K1W2N Commander GS-III Black USB3

4G DDR3 1333 GEIL VALUE

Обща стойност: 614.67 лв. с ДДС

В последстви може да помислиш за повече рам, също така и за външна видео карта с която да направиш Hybrid CrossFire с интегриранта в процесора за по-висока производителност ;)

Надявам се да съм ти от помощ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
GB F2A88X-D3H /A88X/FM2+ 1 144.67 лв. 144.67 лв. AMD A10-5800K X4/3.8G/FM2/BOX 1 230.30 лв. 230.30 лв. CM K350 W/600W PSU 1 118.90 лв. 118.90 лв. TEAM GROUP 4GB 1600MHz CL11 1.5V TED34GM1600C11BK 1 66.00 лв. 66.00 лв. 2GB DDR3 1600 A-DATA 2 33.93 лв.

67.86 лв.

С тази конфиг бф3 въри на мед с 35-50  фпс :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това според мен е оптималното за бюджета.
А с каква кутия и монитор разполагаш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GB F2A88X-D3H /A88X/FM2+ 1 144.67 лв. 144.67 лв. AMD A10-5800K X4/3.8G/FM2/BOX 1 230.30 лв. 230.30 лв. CM K350 W/600W PSU 1 118.90 лв. 118.90 лв. TEAM GROUP 4GB 1600MHz CL11 1.5V TED34GM1600C11BK 1 66.00 лв. 66.00 лв. 2GB DDR3 1600 A-DATA 2 33.93 лв.

67.86 лв.

С тази конфиг бф3 въри на мед с 35-50  фпс :)

Младеж, предлагам да не подвеждаш потребителя с подобни писания.Според теб как точно ще играе Батълфийлд 3 с 35-50 фрейма.В предложението ти си поставил процесор на АМД -AMD A10-5800K X4/3.8G/FM2/BOX с вградена графика • Integrated videocard Radeon™ HD 7660D .За да може да го ползва за сравнително приличен гейминг,се нуждае от рам памет с по-висока честота например 1866 мхц.Желателно е да бъде кит 2х4 гб за да ползва двуканален режим и не на последно място трябва да ползва по-ниска резолюция 1680х 1050,1280х1024.С предложения от теб процесор е немислимо да играе нови и тежки заглавия при 1920х1080 Full HD,ако в последствие не постави добър графичен ускорител.

Редактирано от Ross Atanasov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора некъв  Phenom или FX тия? Тия FX не съм ги виждала преди. За видеото си мисля за некъв SAPPHIRE но кой точно не мога да реша. Каква е разлика между 128 bit и 256 bit видео? ,че нещо ми е тъмна индия тия битове

Е това ще е захранването Corsair 500W или това OCZ 550W ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разликата е в пропускателната способност на шината на паметта. Колкото повече битове-толкова по-производителна е картата. От по-голямо значение е типа на паметта-GD3 или GD5

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разликата е в пропускателната способност на шината на паметта. Колкото повече битове-толкова по-производителна е картата. От по-голямо значение е типа на паметта-GD3 или GD5

Да за това ме светнаха преди много време, но за битовете не ми беше ясно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето какво измислих :

http://nikem-bg.net/cart/49912p1r47524p1r50488p1r1000579p1rf.html

RAM ще си взема сигурно две осмици на 1600 Mhz ама към края на месеца, че сега няма да ми стигнат парите. Може би тази http://www.emag.bg/komplekt-pameti-kingston-8gb-1600mhz-ddr3-non-ecc-cl9-dimm-khx1600c9d3k2-8g/pd/EHJH7BBBM/?ref=hstl

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бива, но може да минеш и с по-евтино захранване. Вземи поне и още една плочка РАМ. 2ГБ няма да ти стигнат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 609.65 лв. с ДДС
С хард диск. Обаче с това дъно няма опции за бъдещ ъпгрейд. По-добре изчакай новите APU-та, които трябва да се появят съвсем скоро. За 10 кинта отгоре взимаш 260X - SAPPHIRE R7 260X 1GB GDDR5 OC, която е по-добра от 7770.

Не те разбрах "По-добре изчакай новите APU-та" ? Какво ще рече това?

Бива, но може да минеш и с по-евтино захранване. Вземи поне и още една плочка РАМ. 2ГБ няма да ти стигнат.

Ще взема имам тук една 4GB на 1600 в началото ще ползвам нея, а не 2GB. Просто ще ги разменя временно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Новите процесори на АМД, които ще се появят след няколко седмици, а може и по-скоро - A10-7700K и A10-7850K, които ще са 30-40% по-добри от предишните. Но FX6300 е по-добрия избор. Освен РАМ, по натам си вземи и хард диск, че с този лаптопския едва ли ще е много комфортно за работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено първата-260X, по-добра е от 7770 и малко по-добра от 7790 ( в някои случаи )

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Новите процесори на АМД, които ще се появят след няколко седмици, а може и по-скоро - A10-7700K и A10-7850K, които ще са 30-40% по-добри от предишните. Но FX6300 е по-добрия избор. Освен РАМ, по натам си вземи и хард диск, че с този лаптопския едва ли ще е много комфортно за работа.

Да ще ги сменя нещата но просто не мога всичко заедно да взема.

А тия "A" серията не са ли некви за мултри скрин. Погледнах неква нова технологи пише за повече от един монитор. Или просто са по работоспособни тия чипове не можах да схвана нещо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

''А'' серията не те интересува, при положение, че ще вземеш видеокарта. И не, не са за повече от един монитор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.