Премини към съдържанието
Glenarvan

Взех си ново дъно, но мисля, че не поддържа видеокартата ми !?!?!

Препоръчан отговор

Добър вечер на всички.

Преди няколко дни ми изгоря старото дъно и си взех ново и сега, когато го монтирах и инсталирах, инсталирах и драйверите на видеокартата, но не ми я разпознава. 

Въпросът ми е дали дъното и картата са съвместими. За дъното се посъветвах с един човек, от който си има магазин и от който с години си вземам всичко. Там ми беше сглобен и компютъра.

В Device Manager-а ми показва ? върху картата !?!??!

Ето картата:

http://www.emag.bg/video-karta-sapphire-ati-radeon-hd7750-2048mb-gddr3-128bit-dvi-hdmi-pci-e-11202-13-20g/pd/EFFCKBBBM/

Ето и дъното:

http://www.biostar.com.tw/app/en/mb/introduction.php?S_ID=576#dl

И ако са съвместими как да ги инсталирам. Прави ми проблем това, че когато инсталирам драйверите ми се показва някакъв прозорец, в който пише, че не може да се пуснат опциите на картата поради несъвместимост.. или нещо подобно беше...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я по-добре ни покажи какво пише, че не може да се пусне. Това за несъвместимостта го забрави. Такава история едва ли съществува като възможност.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробва ли да зададеш от BIOS външната видеокарта и да изключиш вградената?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Окей.. макар, че на спецификациите на дъното пише, че поддържа Pci Express 2.0 x16, а картата ми е Pci Express 3.0.. Но ей сега ще постна снимка :).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Окей.. макар, че на спецификациите на дъното пише, че поддържа Pci Express 2.0 x16, а картата ми е Pci Express 3.0.. Но ей сега ще постна снимка :).

Това няма никакво значение. Явно не инсталираш правилно драйверите. Пробвай с най-новия или ако си с него, с по-стар такъв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето какво се показва, когато инсталирам видеокартата ми:

http://s28.postimg.org/fx95ofg0d/ggggggsdgsdg.png

http://s16.postimg.org/pw267n85h/dddsdasdasdadsa13212313.png

http://s7.postimg.org/s6ope3w5n/dddsdasdasdadsa.jpg

http://s24.postimg.org/t7k7f6o39/23231231221331213213.png

Иначе как да влезна в BIOS-a и да задам външната видеокарта? gyps ?

Редактирано от baner4ooo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен е от Windows - а пробвай да го преинсталираш или да си дръпнеш друг и тогава да пробваш, пък ако си сменил дъното с различно от старото и не си преинсталирал Windows - а, няма начин да функционира правилно 

Другият вариант е да не е избрано външното видео, както колегите казват, но до колкото ми се простират знанията по-новите дъна автоматично си избират външното видео. Пък имам и въпрос - когато си правил тези снимки на ръншното или на вграденото видео ли си ги правил ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И дай една снимка отвътре на кутията да видим кое как е сложено.

пп Трябвало е да вземеш с GDDR5,а не 3;ако си я взел скоро-върни я и поискай модел 7750 GDDR5-тази.

Редактирано от johny01 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм го преинсталирал за съжаление. Аз махах слагах, махах, слагах... то стана една мешеница..

Ще се върна да ви пиша след около час :). Лет дъ преинсталейшън старт нау....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

виж първо .net framework 4.0 дали е инсталирано, защото само каталиста гърми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм го преинсталирал за съжаление. Аз махах слагах, махах, слагах... то стана една мешеница..

Ще се върна да ви пиша след около час :). Лет дъ преинсталейшън старт нау....

Отговора на това което те мъчи сам си си го дал. Няма как да сложиш ново дъно и да не преинсталираш.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подготвям си 64 bit-ова Седмица, и въпросът ми последно е....

Когато започна да инсталирам драйверите от дъното се инсталират автоматично и драйверите за вградената карта... и след това, когато инсталирам драйверите за външната не се ли омесват... не се ли получава грешка... кажете как да процедирам след преинсталацията за да нямам пак ядове... 

Инсталирам всичко от диска за дъното (то така си и почва, автоматично всички програми, който са на диска да ги инсталира без да ме пита коя конкретно искам или не искам), и после за външната карта ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да сложиш ново дъно и да не преинсталираш.

Ох, надявам се, че няма да пишеш ново ръководство за монтажници. Ето нормалната поредица от стъпки, при смяна на дънна платка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами... и след преинсталацията пак продължава да си я има за ? картата, но каквото такова... ще си търся карта с PCI x16 2.0..само така мисля, че всичко ще е ок, защото с вградената няма да искарам дълго.. мен ми се играе туй онуй..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери картата дали работи на друг комп. Или пробвай с друга карта. Защото гръмналото дъно може да е прецакало и видеокартата...

А PCI 2.0 и PCI 3.0 са съвместими.

Редактирано от algrab (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами... когато я включа монитора си тръгва на нея, но резолюцията се прецаква, на 4:3, а съотношението на монитора ми е 16:9. Иначе си върви, но я показва като ? а ако беше повредена мисля, че нямаше да запали дори !?!?!?

А между другото няма как след като се е повредило дъното да е засегнало и нея, защото аз сам го повредих (без да искам). 

Малко не по темата но... АМД процесорите съм забелязал, че се държат на едни такива "хватчици", които отстрани се захващат и прикрепят охлаждането, е та тези хватчици се бяха счупили и се беше наложило да си го закрепя сам с метални пластинки (самоделно направени)... тези пластинки крепяха до един момент.. до онзи ден, когато компютъра ми блокира и го рестартирах... всичко си работеше само картина нямаше и се оказа, че тези пластинки са прекъснали някаква писта и някакви 2,3 миниатюрни част, без които дъното не може да работи. И взех това... :) та няма да е повредена от дъното, ами май ще е от съвместимостта...

Картата си бачка, само незнайно защо, когато я инсталирам резолюцията ми не е widescreen, ами квадратна, и я показва като ? в диспечера на устройствата.. 

давайте още идей :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

..................................пък ако си сменил дъното с различно от старото и не си преинсталирал Windows - а, няма начин да функционира правилно ..............................

Отговора на това което те мъчи сам си си го дал. Няма как да сложиш ново дъно и да не преинсталираш.

Айде бе и кой ви ги казва тия работи ?

Ох, надявам се, че няма да пишеш ново ръководство за монтажници. Ето нормалната поредица от стъпки, при смяна на дънна платка.

Ако това е лесния начин аз съм тролей.

Не помня колко пъти го казвам до сего проблема с подмяната на дъното или слагането на диска в друго РС на друго дъно идва само ако дъната са с коренно различен производител на чипсета и то не винаги. Не е задължително да има проблем Ако обаче има проблем то е заради драйвера за дисковите устройства. Това се оправя лесно като се бутне от лайф ОС като предварително се сваля само драйвера за контролера или за чипсето и в Хирена има тул с който драйвера се вмъква системата си тръгва и после си инсталираш останалите. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То бая време е минало и автора вероятно се е оправил с проблема.........

Аз не разбрах едно нещо като не работи картата как вади картина на монитора? 

Извод щом има картина значи картата работи.

Ако картината е от вградената значи външната не работи тоест няма как да и инсталира драйвера.

Няма как да сложиш ново дъно и да не преинсталираш.

Ми то по твоята логика аз трябва да преинсталирам по 2-3 пъти месечно. Постоянно въртя хардуера

чистя старите драивери инсталирам новите и така си карам от

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.