Премини към съдържанието
peppone1

Как се създава Сийдър след качване на торент?

Препоръчан отговор

Здравейте, качих един торент в Rutracker.org, но в сайта показва, че няма сийдъри, а 1 лийчър и не се сваля. Нали сийдъра би трябвало да бъда аз, дали торента не трябва да е свален в същата папка от която е съдаден и да пусна BitComet да работи постоянно или трябва да го сваля от сайта и след това да го сийдвам, или само другите потребители могат да свалят?. Копирах папката и торента на друг компютър, но и от него не се сваля, кой от двата компютъра е сийдър? Или на другия трябва се регистрирам като друг потребител на сайта и тогава да го сваля. Въобще не ми е ясно какво трябва да правя,да работи ли BitComet постоянно, торента трябва ли да е избран в същата папка от която е създаден и да е свален докрай и на другия компютър ли трябва да е по-същия начин, но няма ли да станат 2 сийдъра за другите потребители и 1 сийдър за мен?

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като го качите в сайта и го видите, че е наличен, го сваляте.

Във вашият торент клиент ще бъде направена само проверка и започвате да го разпространявате.

Не изключвайте клиента, докато не се изтегли от няколко души!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Създаваш филма в дадена твоя папка на компютъра(тази в която си я задал в настройките на торент клиента).В опцията на торент клиента(създаване на файл)от нея избираш папката на филма ти и създаваш торент файла като преди това слагаш анаунса URL на тракера.Посочваш в коя папака да ти се създаде торент файла(но не папката където ти е филма защото торент файла също ще влезе в тази папака) а примерно в папката където изтегляш с браузера ти.Отиваш в торент тракера и в избор на файл качваш не филма а създаденият торент-после надолу добавяш другите неща.Най отдолу накрая натискаш свали от торент тракера и го все едно зареждаш в твоят компютър в твоят торент клиент.Прави се автоматична проверка до 100% и файлът ти е готов-изписва ти се от торент тракера качването е успешно.Когато някой го зареди за теглене при теб започва да ти се раздвижват цифрите на качване и коефициент.Ако ти е червен или грешка в твоят компютър-спираш го и пак пускаш файла(от торент клиента ти) и натискаш с мишката на обнови тракера.Като се изпише срещу статус-работи значи е готов другите да го теглят от теб.В общи линий-това е. :) Ако ти е скапан торент клиента или интернета,ще го дръпнат 2-3 пъти от теб и после умираш. :huh:

Редактирано от KGKulata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз точно това не мога да направя да го сваля или трябва и двата компютъра да работят и как да разбера кога някой го сваля? А след като не е свален докрай, не се ли прекъсва връзката като сийдър или просто трябва да присъства в програмата, без значение дали е свален напълно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Там си има бутон„свали“ и за какви два компютъра става въпрос?

Свалянето се вижда в торент клиента.

След като не сте запознат, тренирайте в БГ сайтове!

Рутракер имат по-високи изисквания.

Дайте адреса на това, което сте качили!

Редактирано от chochomen (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той просто го качва от единият и го изтегля от другият компютър за да провери дали работи и да си повдигне коефициента. :shock11:  :lol6:Ако си изпълнил това което ти написах по нагоре-всичко трябва да ти е наред. :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той просто го качва от единият и го изтегля от другият компютър за да провери дали работи и да си повдигне коефициента. :shock11:  :lol6:Ако си изпълнил това което ти написах по нагоре-всичко трябва да ти е наред. :wink12:

Ако не го е качил в сайта, може да повдигне коефициента, само на дедовия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В сайта е качен както трябва, но сигурно няма сийдър защото гледам от моя компютър и може би трябва да пусна торента да се сваля в директорията, където е източника и то да припознае папката и просто да я провери и да я пусне да сийдва а не да го свалям в друга директория, в нова папка. В Замунда изискванията са по-високи и там нямам право да пиша и да качвам. Адреса е: http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=4635662

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да ти отчита еднакъв IP адрес и да не те бройка.  Не знам дали там банват потребители за измама...Ако е така, явно си затварят очите за братушката :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При самото създаване на торента, трябва ли да изписвам адреса на сайта, където ще го качвам, защото аз просто избрах папката и натиснах създаване на торент.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва, иначе няма да се получи.

Там си пише: тракер анонс.

П.П. В едната замунда можеш да качваш.

Редактирано от chochomen (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Копирах адреса на сайта за всеки един файл в графата Уеб Сийдване, както е показано в примера, но в графата Общи поставих адреса без да пиша announce и го качих отново в сайта и този път изписва 1 сийдър, но същото го изписваше и преди това от време на време, сигурно е бил включен другия компютър и се беше свалил до 5%. Очевидно торента трябва да е избран в същата папка на източника и да го свалям от другия компютър. В упътването не се иска да се въведе адреса http://wiki.rutracker.org/%D0%A1%D0%BE%D0%B7%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B5_%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%80%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B0_%D0%BF%D1%80%D0%B8_%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%89%D0%B8_BitComet. Но като натисна списък с файловете изписва това съобщение и под него показва файловете, а това са били ненужни файлове, които само заемат място и трябваше да премахна отметката на подравняване на файловете по границата. http://wiki.rutracker.org/%D0%9F%D0%B0%D0%B4%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B3%D0%B8

• [*]
_____padding_file_0_if you see this file, please update to BitComet 0.85 or above____ 52.08 KB (53332)

• [*]
_____padding_file_1_if you see this file, please update to BitComet 0.85 or above____ 128.81 KB (131907) [*]_____padding_file_2_if you see this file, please update to BitComet 0.85 or above____ 44.64 KB (45714) [*]_____padding_file_3_if you see this file, please update to BitComet 0.85 or above____ 90.96 KB (93150) [*]_____padding_file_4_if you see this file, please update to BitComet 0.85 or above____ 108.71 KB (111324) [*]_____padding_file_5_if you see this file, please update to BitComet 0.85 or above____ 101.80 KB (104248) [*]_____padding_file_6_if you see this file, please update to BitComet 0.85 or above____ 231.74 KB (237308)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сменете си торент клиента!

Примерно с utorrent.

uTorren  е боклук, не може да преименува файловете и др. Тези падинги ги оправих, но не знам дали адреса е въведен правилно, но в упътването това поле го дават празно, а в другите български сайтове искат задължително да се попълни ананонса, но го показват от къде да се копира. Да се надявам , че този път работи, сигурно причината е била в другата директория, в която съм задал торента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

uTorren  е боклук

Ти чуваш ли се какви ги дрънкаш ? BitComet по-малък боклук ли е според твоите сметки ? Пълен със всевъзможен адуер и смучещ като невидял от паметта...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Авторе, отворих ти линка и виж какво изкара:

Раздача ожидает проверки модератором

Просмотр пока недоступен

Демек първо трябва да се провери от модераторите и ако го одобрят, ще може да се сваля.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Авторе, отворих ти линка и виж какво изкара:

Раздача ожидает проверки модератором

Просмотр пока недоступен

Демек първо трябва да се провери от модераторите и ако го одобрят, ще може да се сваля.

И аз видях това съобщение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен няма такова съобщение, пуснах го да се сваля на другия компютър, но много бавно върви и го спрях, а сега изписва 1 сийдър и 1 лийчър. Явно като съм го теглил от другия лаптоп вече се е създал и 1 лийчър, но още го показва, след като го спрях. А торента в българскя сайт тръгна да се сваля на първия компютър, без да го сийдвам, дефакто няма сийдъри и вървеше до 20% и спря, сигурно защото няма как да го сийдвам и да го свалям едновремнно в друга папка. uTorrent също има такива падинги, само че там ги показва заедно с файловете, но много е разхвърлян и не знам дали може да преименува торента и папката, понеже се опитвах и така и не успях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ползвам uTorrent 3.1.3-27443 и съм много доволен от нея-препоръчвам ти я.В настройки и задаваш папката където да ти се зареждат файловете.В същата папка си слагаш папката с файла-филм,музика и т.н и си го преименувай както искаш.Копирай анаунса URL на тракера от торент тракера и го постави в опцията горе в ляво-файл-създаване на нов.Изтрий двата стари анаунса и постави твоят от торент тракера.Натисни отдолу създай и посочи папката в която да се създаде(но не тази на торент клиента където са ти филмите).Много е просто и елементарно с uTorrent стига да се опиташ да го разбереш. :(

Тия двата от твойта снимка трябва да ги изтриеш,да поставиш анаунса URL на Rutracker.org и след това да създадеш торент файла.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами там не дават анаунса и аз му поставих адреса и сега се сваля много бавно, сигурно защото е чак от Русия, а на българския трекер показват анаунса, преди да качиш торента. Не знам дали ще работи без него, само с URL адреса, но щом върви сигурно е както трябва. В uTorrent, доколкото помня не можеш да преименуваш папката и торента, след като е свален.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като преименуваш файла в торент клиента все едно го нямаш при теб и торент тракера няма да ти го разпознае-грешка.Защо трябва да се преименува?Копирай го в друга папка и си го преименувай в нея колкото искаш. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами в това е неудобството, че като преименуваш папката, торена вече не я поддържа и не я заключва от случайно изтриване, а и не може да сийдва. При Bitcomet като преименуваш торента, автоматично се преименува и папката. А има много торенти на които не пише пълното заглавие или с еднакви имена и ще се  свалят в една папка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ми е чудно като преименуваш в компютъра торент файла или папката с друго име,как торент тракера ще ти ги разпознае.Ако в торент тракера пише Пешо и при теб Пешо-добре,ама ако твоят се преименува на Гошо,как торент тракера ще се сети че преди е бил Пешо и сега е Гошо-че са едни и същи?Може би по ЕГН-то?Явно аз нещо не схващам или торент тракера и BitComet подържат телепатична връзка от миналото.Просто се предавам. :mad:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами там не дават анаунса и аз му поставих адреса и сега се сваля много бавно, сигурно защото е чак от Русия, а на българския трекер показват анаунса, преди да качиш торента. Не знам дали ще работи без него, само с URL адреса, но щом върви сигурно е както трябва. В uTorrent, доколкото помня не можеш да преименуваш папката и торента, след като е свален.

И аз пробвах, торента не може да се сваля, не знам защо се заблуждаваш, че се сваля бавно,защото е мн далече, чак в Русия,ако ще и в Чили да е, като си има сийдърите се сваля за кратко време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ми е чудно като преименуваш в компютъра торент файла или папката с друго име,как торент тракера ще ти ги разпознае.Ако в торент тракера пише Пешо и при теб Пешо-добре,ама ако твоят се преименува на Гошо,как торент тракера ще се сети че преди е бил Пешо и сега е Гошо-че са едни и същи?Може би по ЕГН-то?Явно аз нещо не схващам или торент тракера и BitComet подържат телепатична връзка от миналото.Просто се предавам. :mad:

Аз не казвам да преименуваш съдържанието в папката, а само заглавието на торента и то ти показва оригиналното и новото заглавие и ти надписваш само новото, а оригиналното то си го запаметява в историята.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.