Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам лаптоп Модел: Fujitsu Simens Espimo Mobile Model: ESPRIMO Mobile V5535
Когато го включа и отстрани вентилатора на процесора не тръгва веднага да работи. Когато позагрее тогава започва да върти, но тъй да се каже вече е късно и не може да насмогне. Когато започна да говоря по Скайпа и се рестартира! Сега съм му пуснал един System Stability Test- Everst с програмата Еверест.
Публикувано изображение
Какво бихте ме посъветвали да направя? Отварях го, почистих го от прах. Ако му сменя вентилатора с нов които да има по голям въздушен поток.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда, много е вероятно да е изсъхнала паста :)

Редактирано от elleena (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано Преди 10 минути

Термопастата на процесора сменяна ли е с нова ?

Не е сменяна! 

elleenaПубликувано Преди минута

А дали изобщо лаптопът е отварян да се види дали не е задръстен от прохоляк и да се почисти?

Отварях го и имаше малко, и го очистих но пак е се изключва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не разбираш къде пипаш, отиваш на сервиз за да проверят дали наистина е за смяна пастата. Причините за прегряване може и да са други разбира се. Тук само можем да гадаем за какво се касае.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пусни го да върти постоянно на макс вентилатора oт BIOS-a...  (Smart Controll Fan... нещо от тоя сорт... дай му Disable)Ако си го отварял лаптопа и по-точно, ако си отлепил радиатора от CPU, то сега ефекта от тая паста е почти 0. ;) Ако не ти се купува термо паста, пробвай с паста за зъби.... В един форум пишеше, че става.  :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.