Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Скоро си ъпгрейднах машината почти изцяло. Оставих си захранването, защото е сравнително добро - Фортрон на 500W. От известно време му свири вентилаторът при стартиране, после спира. Взел съм финно масло, но нямам време да го смажа още. Проблемът е, че приятелката сега ми звънна от вкъщи, че компютърът е минал в Power saving режим и не стартира. По принцип се пали и от бутане на мишката. Не иска от Power бутона също. Казах й да провери кабелите и дали има ток към разклонителя. Накрая й заръчах да включи и изключи копчето на захранването. Направи го и компютърът се стартира - разибра се, с доста шум от вентилатора. Дайте идея дали самото захранване си отива или това е от вентилатора? И възможно ли е от Power Saving режима, който изгася компютъра след 30 минути, нещо да се бъгва?

Благодаря предварително за отговорите!

Поздрави,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

защото е сравнително добро - Фортрон на 500W

За нищо не става!!!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеално си става. Но в момента въпросът е дали проблемът е във вентилатора или в нещо друго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеално си става. Но в момента въпросът е дали проблемът е във вентилатора или в нещо друго.

Карай с него и ще продължаваш да пускаш такива теми до безкрай. :whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, какъв му е проблемът според теб? 

Идеята е да го оправя, ако не е сериозен проблем. Иначе директно щях да ида в магазина и да се извадя, нямаше да пиша тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де , ти отвори ли захранването ? като го отвориш , освен свирещия вентилатор сигурно ще откриеш и още 3/4 подути кондензатора , въпреки че не си посочил от колко години е захранването - но за да се раздрънка този вентилатор е поне на 5 :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де , ти отвори ли захранването ? като го отвориш , освен свирещия вентилатор сигурно ще откриеш и още 3/4 подути кондензатора , въпреки че не си посочил от колко години е захранването - но за да се раздрънка този вентилатор е поне на 5 :)

Не съм го отворил още. Не съм у дома. На две години е захранването - тъкмо излиза от гаранция. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много бързо е дал фира тоя вент :( много ли е запрашено помещението ? Все пак го огледай и за кондензатори .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спира когато си поиска и не пали от пауър бутона ? Отворете му захранването и вижте как са му потекли сополите !

Но не се плашете ! Вдигнете поялника и наберете 3-0-0-градуса-по-целзий! Сменете ги с нови и всичко ще е наред ! П.П. За кондери става дума

Не чакайте досадното захранване да нарушава спокойствието на съня ви. Отворете го ... СЕГА!

:D

А за вентилатора - можеш да го смажеш със силиконова грес.

Редактирано от HWmaniac (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами праши се вкъщи. И на мен ми се струва кратко. Имал съм Фортрони и преди и не са се разваляли толкова бързо. Но аз чиста компютъра редовно. Относно смяната на кондензаторите - ще отворя и ще ги видя. Да гледам дали да подути отгоре, нали? Това е признакът? А силиконовата грес по-добър вариант за смазване ли е от финното масло?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.