Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте дано не съм поставил темата на грешното място ,но искам да попитам къде ми се губят около 20 ГБ от дисковото пространство върху Локален диск С , на който съм инсталирал ОС WINDOWS 7 Ultimate x64. ? Като разделях при инсталацията Харда (които е 1ТБ) си оставих 135 ГБ за лок. диск С ,  инсталирах въпросната ОС , заедно със всички драйвери и програми , изкарах видими скритите фаилове и гледам всичко общо заема 19 ГБ. от 135ГБ като извадя 19 се получава че трябва да имам 116 ГБ свободни , а на мен ми показва че имам само 95 ГБ ??????

Инсталираната ми РАМ памет на настолния компютър е 12ГБ. (две платки - 8ГБ и 4 ГБ-ова) Чудя се дали проблема не идва от това че Windowsa е зададен да ползва някаква Виртуална памет , като сам определя какъв да е нейния размер. Дали от там идва тази загуба ?

1-во: И ако задам аз колко да ползва Виртуална памет ще се възстанови ли загубата на това дисково пространство?

Друг въпрос е : ако трябва да променя и задам аз колко Виртулана памет да ползва , какви числа да задам за минимум и максимум и това ще влоши ли бързодействието на цялостната работа на компа?

Видеото ми е Радеон 6570 2ГБ 128 бита...... забравих да добавя , ако това има някакво значение.

Мерси предварително!

Редактирано от pepy86 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във не една тема е писано че TreeSize Free върши чудеса :)

моля те дай ми линк към такава тема нищо не намирам.  Тази програма за какво е и с какво ще ми помогне ? Ако си наясно с моя проблем моля те да ми отговориш или поне покажи такава тема къде да прочета :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със тази програма ще видиш цялото заето пространство от диска , папки , файлове ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

pagefile.sys - 12GB

hiberfil.sys - 9GB

май за това става въпрос. Благодаря колега за програмата :)

Какви са сега тези файлове каква работа вършат че губя 21 ГБ от тях ????

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че то си пише - много ли ти трябва това пространство ?

Копирай името им , постави го в гугъл и чети - ако не те мързи :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Pagefile.sys , Hyberfil.sys не е трудно да се ползва търсачката на сайта.Поздрави.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбрах какво представляват тези файлове , но не разбрах в моя случай какво е най-добре да направя??????

Не че съм за някакви 20 ГБ загуба при положение че харда ми зает едва на 1/3 , НО ако са реално неизползваеми на фона на тези 12ГБ РАМ с които разполагам какъв е смисъла да ги има и то в такъв размер?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега да кажем какво трябва и е удачно да се направи.

Удачно е да се намали размера на page file-а.Това се прави по следният начин:

Control Panel -> System ->в прозореца на System има Advanced system settings ( Кликате го) ->секция Advanced ->Раздел Performance цъкате бутона Settings->След това в секция Advanced-> по-долу раздел Virtual Memory цъкате бутона Change.
Така след това избирате диск С и долу имате опцията Custom size - пишете 512 в двете кутийки след това кликате върху бутона Set , след това ОК на всичко и накрая ще ви попита дали искате да рестартирате желателно е да се рестартира.

Относно хибернацията ако не я ползвате можете да е изключите напълно се прави по следният начин:

Win+ R комбинация от уиндоус бутона на клавиатурата и R  ще ви се покаже Run прозорец.

Поставяте(Paste) следното 

powercfg.exe /hibernate off

Ок и рестартирате.
Мисля че ще се освободи мястото, което изчислихте като загубено.

И за да не се чудите. Да - темата ви е в грешен раздел.

Надявам се системата ви не е на български интерфейс,но мисля че ако знаете малко английски ще се оправите.

Редактирано от loc_dogy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мерси много вече го направих и всичко е ок. ОС ми е на БГ но успях да се оправя. Зададох малко повече  - 1500 МБ , но не ми стана ясно само каква е разликата между минимума  и максимума които трябва да се зададе или трябва да са еднакви стоиностите?

Благодаря ви още веднъж!

Редактирано от pepy86 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мерси много вече го направих и всичко е ок. ОС ми е на БГ но успях да се оправя. Зададох малко повече от - 1500 МБ , но не ми стана ясно само каква е разликата между минимумам и максимума които трябва да се зададе или трябва да са еднакви стоиности?

Благодаря ви още веднъж!

По принцип системата прави размерът на page file-a динамичен(затова има минимум и максимум кутийки).По-удачно е да се направи статичен ( тоест еднакви цифри и в двете кутийки) за да не се фрагментира толкова лесно.След време фрагментирането води до забавяне на работата на системата, затова и съществуват програми за дефрагментиране.Препоръчвам ви поне 1 път месечно да дефрагментирате вашият хард диск с примерно тази програма Auslogics Disk Defrag .

Ако се интересувате повече от въпросът за дефрагментиране ето ви една кратка темичка цък.

Редактирано от loc_dogy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип системата прави размерът на page file-a динамичен(затова има минимум и максимум кутийки).По-удачно е да се направи статичен ( тоест еднакви цифри и в двете кутийки) за да не се фрагментира толкова лесно.След време фрагментирането води до забавяне на работата на системата, затова и съществуват програми за дефрагментиране.Препоръчвам ви поне 1 път месечно да дефрагментирате вашият хард диск с примерно тази програма Auslogics Disk Defrag .

Ако се интересувате повече от въпросът за дефрагментиране ето ви една кратка темичка цък.

За пореден път много ти благодаря , ще поправя въпросните кутиики с еднакви стойности защото писах за мах - 3500 , незнам защо :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.