Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Така .. купих си нов хард диск и старият реших да го сложа на старият компютър(който вече тъй като не го ползвам, баща ми реши да го ползва) обаче .. единият хард диск е леко по-нов и е със сата кабел и захранващия нещо ми липсва в старата кутия .. сата порт има на дъното, обаче вече както упоменах захранващ такъв няма .. той ми обясни, че това ХДД е още с този компютър ( стария ) обаче аз продължавам да се чудя от къде са свързали такъв захранващ .. та ето една снимка да добиете представа .. ( долният е старият, който захранващия и ИДЕ кабела бяха лесна работа, обаче горният както упоменах вече, не му намирам кабел .. )  Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купи си преходник MOLEX към SATA

Публикувано изображение

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преходник .

Публикувано изображение

ПП. изпревариха ме :D но все пак защо ли ми се вижда от снимката че харда май е снабден и със молекс :(

ПП. стария ако не работи го махни или новия го премести по нагоре за да може да се охлажда .

Редактирано от jonov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се за това че пиша тук, но имам един крайно интересен въпрос. От къде мога да си закупя камък или отверка за 6-тограмите които се завиват на основата на тавата на дъното?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ПП. стария ако не работи го махни или новия го премести по нагоре за да може да се охлажда .
И двата ще работят, а нагоре няма накъде, защото там е имало нещо друго, а и няма метални планки, които да ги държи.Благодаря за бързите отговори, макари, че преди това вече бях намерил такива преходници, но не бях сигурен, че точно такъв ще ми трябва за тази работа.

Редактирано от Thund3rGod (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като мислиш,че няма да може да го обясниш в магазина, свали снимката на телефона си и като отидеш им е покажи ! 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се за това че пиша тук, но имам един крайно интересен въпрос. От къде мога да си закупя камък или отверка за 6-тограмите които се завиват на основата на тавата на дъното?

Не знам, аз преди ползвах един камък 5,5мм но откакто сглобявах една щайга в кутия Кулър Мастър вече ползвам това (имаше го в комплектацията на кутията):

Публикувано изображение

EDIT: ето линк към сайт да видите как точно се води инструмента за който питате.

Редактирано от Bily-79 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такъв преходник сата към молекс както се нарича понякога идва с кутията на дъното. Я провери ако още я пазиш дали в комплекта няма такъв. В кутията на дъното на старата ми щайга имаше, и го ползвам за един Сийгейт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам кутия, къде да търся .. то това ПЦ вече дали 7г. не е ударило ( а ще подкарва уиндоус 7 64бит-а лол ) благодаря все пак за помощта, утре ще одскоча до магазина да купя един и да взема да му подредя и кабелите малко :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам кутия, къде да търся .. то това ПЦ вече дали 7г. не е ударило ( а ще подкарва уиндоус 7 64бит-а лол ) благодаря все пак за помощта, утре ще одскоча до магазина да купя един и да взема да му подредя и кабелите малко :)

Стария ми компот е на точно 8 годинки, ама му пазя все още кутии, листовки, кабели, флопи дискети с драйвери и какви ли не още джунджурии. Та затова си помислих, че си я пазите и вашата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стария ми компот е на точно 8 годинки, ама му пазя все още кутии, листовки, кабели, флопи дискети с драйвери и какви ли не още джунджурии. Та затова си помислих, че си я пазите и вашата.

Ем да ама .. аз да съм си го сглобявал едно време щях да си пазя всичко, ама я е дръпнал някой друг кабел тоя дето го е сглобявал, я не .. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от FOTOTO
      Здравейте
      Имам следният проблем след отваряне на диска при зареждане на папките в него диска след няколко секунди автоматически се затваря
      Диска е дефрагматиран проверен за вируси сменял съм кабелите за връзка сата към дъното и захранване
      В диск менаджъра се вижда в биоса също е видим
      В кутия за външен хард диск има същия проблем
      програмата sentinel казва напълно здрав
      Предположения
    • от Alexandar89
      Здравейте, тъй като ми попадна дъно на изгодна цена, внесено от чужбина, Gigabyte GA-H81M-S2PV REV2. Сокета е 1150, обаче попаднах на интересна информация относно потдържаните процесори или по-конкретно за Intel Pentium G3260 със същият сокет, който до сега използвам. Идилията е следната, за същото дъно като модел само че ревизия 1 този процесор е съвместим в листа с потдържани процесори от сайта на гигабайт, но след ъпдейт на биоса, докато за рев 2 този процесор отсъства. Не се отказах, реших да проуча малко по-подробно и попаднах на  саита  www.cpu-upgrade.com , според който и трите възможни ревизии на това дъно потдържат процесора, като единствено ревизия 1 се нуждае от ъпдейт на биоса, както се вижда на снимката от сайта. Въпроса е на кое да вярвам ? И в този случай означава ли че този процесор няма изобщо да тръгне на това дъно. Благодаря предварително за отделеното внимание.

• от udobenliedivana
      Здравейте!
      Някой ползвал ли е удължаващи слийвнати кабели на Gelid да изкаже някакво мнение? Мерси!
    • от Nicole V.
      Здравейте, от скоро имам един проблем..Вече ползвам телефона (samsung j7 2017) от половин година и наскоро изведнъж се появи следния проблем. Като си пусна например песен, първите секунди си се чува както трябва, но после изведнъж рязко се намалява сам без да го пипам, а е усилен до край и няма как да го усилиш още..така е със всичко звънене, аларми..И нямам дори идея защо е така, не съм теглила приложения и не съм си пипала настройките, някой да знае как да се справя, че нещо май не му се свири? 
    • от dipsuchos
      Хай!
      Отново аз, отново сходна спънка. 

Много често (всеки ден) лаптопът ми настройва дата и час по негово грешно усмотрение, а там, където мога да ги сменя... не ми дава. Няма значение. За мен е по-важно да разбера откъде произлиза проблемът, за да знам как да го предотвратявам в бъдеще. 

(Тези прозорци се отварят директно с включването ми на лаптопа?!?!?!)

Свежи, леки предположения?

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.