Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Реших да си купувам нови слушалки за компютъра и се чудя кои от тези да избера. Няма да давам много пари за слушалки. Избрал съм няколко модела, които ме устройват. Ето ги и тях:

Sony MD-ZX300B

Sennheiser HD 203

AKG K 404

Чудя се кой от тези модели да избера. Темата е не да ми казвате, примерно: по - добре си купи:.. и да ми давате някакви слушалки за 300 - 400лв, а да ми кажете кой от изброените модели си заслужава най - много цената. То естествено, че ако си купя скъпи слушалки ще са по - добри, но не ми се дават толкова пари за слушалки. Те са ми просто за домашна употреба - да сл. музика на компютъра, телефона, таблета, да има хубав, силен звук и дълбок бас. Няма да правя пари с тях, така че не бих дал повече от 70 - 80лв. за слушалки. А според мен тези пари за достатъчни за изискванията които имам. Преди време си бях купил JVC за 20лв., което ми покриваше идеално изискванията, но се счупиха. И вие също може да препоръчвате модели. По - горе може да видите какви изисквания имам. 

Редактирано от horror_maniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Занеси в магазина диск с позната ти музика и помоли да чуеш няколкото модела - това е правилният начин да избереш.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано Преди 9 минути

възможно най евтените

на всичка пише -  made in china

То тва ми е пределно ясно...

Занеси в магазина диск с позната ти музика и помоли да чуеш няколкото модела - това е правилният начин да избереш.

Ами аз слушам попринцип електронна музика, като цяло. Малко рок, от време на време. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ти се дават малко повече пари ще ти препоръчам да си вземеш слушалки на Steelseries. Разгледай тези два модела:SteelSeries 5H v2 - 91 лв.SteelSeries 5H USB - 79 лв.Аз сам с белите от 5-6 години вече и сам много доволен. Леки са, удобни, добре прилепват около ушите и не ги усещам и цял ден да сам с тях. Микрофона е подвижен, а кабела е 3 метра. И звука естествено е достатъчно силен и качествен!Успех с избора!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси, харесват ми, но не търся геймърски слушалки, а добри за електронна музика. Знам, че не мога да очаквам нещо много добро за цена до 80лв., но искам нещо максимално добро за тези пари. Тези, които си препоръчал ми харесват като дизайн, но не търся геймърски. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси, харесват ми, но не търся геймърски слушалки, а добри за електронна музика. Знам, че не мога да очаквам нещо много добро за цена до 80лв., но искам нещо максимално добро за тези пари. Тези, които си препоръчал ми харесват като дизайн, но не търся геймърски.

Каква е разликата, освен в името че на тези пише "геймарски" и това че са с микрофон? Това, че са геймарски да не значи че не стават за музика? За тези пари едва ли ще намериш някаква разлика в звука, и сам почти сигурен че тези са по добри от каквито и да са слушалки за 50 лв. Разлика ще намериш освен ако са някои професионални за 300-400 лв. Но ти си решаваш сам, това е моето мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Засега съм се насочил към Sennheiser-a (HD 203). Аз съм пробвал Razer Electra, попринцип - те са геймърски, и не ми хареса как звучат. А иначе се насочвам към Sennheiser, защото съм пробвал HD 205 II и звука беше разбиващ. А към AKG, защото съм чувал, че били много добри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Засега съм се насочил към Sennheiser-a (HD 203). Аз съм пробвал Razer Electra, попринцип - те са геймърски, и не ми хареса как звучат. А иначе се насочвам към Sennheiser, защото съм пробвал HD 205 II и звука беше разбиващ. А към AKG, защото съм чувал, че били много добри.

Този модел HD 203/5 е много по-слаб от AKG-то. Аз ползвам Sennheiser-HD 598, но там нещата са съвсем други.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този модел HD 203/5 е много по-слаб от AKG-то. Аз ползвам Sennheiser-HD 598, но там нещата са съвсем други.

Ок. А кои AKG са по - добри? http://www.shopmania.bg/slushalki/p-akg-k-511-8211827 тези или тези http://www.shopmania.bg/slushalki/p-akg-acoustics-k404-7204331 ???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен вземи вторите. Кристално чист звук и много висока чувствителност подходяща за свързване с компютри, телефони и всюкакви преносими аудио устройства. Ако имаш възможност ги чуй и двата модела, но за мен К404 са по-добрите слушалки. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези два модела са от различен тип като конструкция - едните (K-511) обхващат ухото, другите (K-404) стоят върху ухото.Имам K-512, които ползвам от време на време в движение (подобни на K-511, доколкото виждам) и впечатленията ми са, че не са толкова удобни при дълго носене, а като звук са със странно изкривени средни честоти и с някак запушени високи. Иначе също са чувствителни и свирят достатъчно силно от плеърче с 15 mW / 16 Ohm изход на канал (поне спрямо моите изисквания).

Редактирано от killchain (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 100лв. може да вземеш слушалки и отделна аудио карта ,където звука ще е в пъти по-добре от вграденото аудио!

Като притежател на Superlux HD330 и ASUS XONAR DG на обща стойност 100лв. съм изключително доволен от качеството на звука.

За сравнение съм правил с вградено аудио Риалтек 892(където си е доста добре за вградено такова) и до скорошните ми слушалки JVC Xtreme Xplosive HA-S4X-E - разликата е значителна.

За вграденото аудио няма да говоря ,там и двете слушалки свирят зле , с аудио картата дори и нисък клас нещата са значително по-добре.

При JVC-то бях доволен ,,докато не чух суперлукса - при тях баса е доста плътен и ясен и не така рязък, чувам доста повече детайли без изкривявания. За сравнение старите бяха разсвирени, а суперлукса още са в процес и предполагам ще се подобри още звука.

В тази тема има много изписано за суперлукса, доста хора ги закупиха и поне аз не виждам лош коментар за тях ,а напратив дори ги намесват в доста по-висок клас слушалки като възможности!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последно решение - ще си купувам AKG K 404. Благодаря за отговорите.

Защо точно тях?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последно решение - ще си купувам AKG K 404. Благодаря за отговорите.

Добър избор. За толкова пари не може да се вземе нещо по-качествено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър избор. За толкова пари не може да се вземе нещо по-качествено.

Koss PortaPro не бяха ли горе-долу на същата цена? :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Koss PortaPro не бяха ли горе-долу на същата цена? :P

Гроре-долу с 20лв. по-скъпи. /Няма да ти се плезя!/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гроре-долу с 20лв. по-скъпи. /Няма да ти се плезя!/

Добре, де, говорех наизуст, не погледнах цените...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мнението на playalistic четохте ли? Той ви е предложил много добри слушалки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо точно тях?

Поради няколко съществени причини.

1. horror_maniac е написал "Те са ми просто за домашна употреба - да сл. музика на компютъра, телефона, таблета, да има хубав, силен звук и дълбок бас." и AKG K 404 са слушалките които ще свършат работа.

2. AKG K 404 са с нисък импеданс и много висока чувствителност и ще се справят перфектно със сигнал от горепосочените източници. Също тези слушалки освен дълбок и силен бас имат и задоволителен среден диапазон и добри високи и свирят наистина много силно.

3. http://www.musicworld.bg/bg/m_4220000/i_46251/Superlux_HD330.html са едни добри за парите си слушалки и свирят добре/въпреки, че ги няма много във високочестотната област/, но няма да му вършат работа защото освен, че са с ниска чувствителност и са със висок импеданс. От компютър, телефон и други такива източници на сигнал/предвидени да работят с 32 ома товар/ тези слушалки ще свирят доста тихо. На тези слушалки им трябва по-сериозен източник на сигнал, като слушалков усилвател или аудиофилска звукова карта работеща със слушалки 150 ома., но който си купи такива устройства едва ли ще си купи точно тези слушалки.

Мисля, че се разбра защо!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря много на AGD, че обясни толкова подробно за тези слушалки. Ще си ги купя скоро и ще изкажа собственото си мнение за тях. Надявам се наистина да са толкова добри, колко ги описва, защото наистина е това, от което се нуждая - са са силни и с дълбок бас. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря много на AGD, че обясни толкова подробно за тези слушалки. Ще си ги купя скоро и ще изкажа собственото си мнение за тях. Надявам се наистина да са толкова добри, колко ги описва, защото наистина е това, от което се нуждая - са са силни и с дълбок бас. 

Колегата е прав за това ,че за неговите изисквания(които аз не съм догледал), е по-добре нискоомни слушалки.

С другото обаче не мога да се съглася , понеже най-мижавата асус ксонар храни въпросните висикоомни слушалки без проблем, а разлика  на слушалки биле те и на 32 ома на вградено аудио и на отделна аудио карта също е значителна.

Ако не е проблем мобилността може да прегледате и тези варианти:

Koss UR55 - 69лв. с безплатна доставка

Sennheiser HD 428 - 83лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колегата е прав за това ,че за неговите изисквания(които аз не съм догледал), е по-добре нискоомни слушалки.

С другото обаче не мога да се съглася , понеже най-мижавата асус ксонар храни въпросните висикоомни слушалки без проблем, а разлика  на слушалки биле те и на 32 ома на вградено аудио и на отделна аудио карта също е значителна.

Ако не е проблем мобилността може да прегледате и тези варианти:

Koss UR55 - 69лв. с безплатна доставка

Sennheiser HD 428 - 83лв.

Предполагам, че не си съгласен със закона на ОМ ?!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.