Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Вчера си монтирах новата видео карта mSi NVIDIA GeForce GT 630 4GB DDR3 128-bit PCI-E http://bg.msi.com/product/vga/N630GT-MD4GD3.html Но останалите компоненти на компютъра ми са на 6-7 години вече и предполагам, че още нещо е за смяна, за да работи пълноценно видеокартата.

Дъно ASRock ALiveXFire-eSATA2 

http://www.asrock.com/mb/AMD/ALiveXFire-eSATA2/index.bg.asp

Процесор AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4000+  2.09GHz

http://products.amd.com/pages/DesktopCPUDetail.aspx?id=60&f1=&f2=&f3=&f4=&f5=&f6=&f7=&f8=&f9=&f10=&f11=&f12=&AspxAutoDetectCookieSupport=1

RAM 3GB (DDR2 800MHz)
HDD: 250GB 7200RPM SATA-II
FDD: 1.44MB 3.5'' Black
Стара видео карта: Sapphire x1550 512MB DDR2 PCI-E
Case ATX 400W/5058
Монитор BenQ FP557s

Проблемът ми е, че 1080р филми не вървят, както се надявах, ами звукът изпреварва картината. А за основната ми цел - да подкарам GoPro клипчета 1080р 60fps+ и дума не може да става, дори 1080р 24fps забиваше ужасно. Освен това всичко на монитора трепери, макар и едва забележимо, но трепти. 

P.S. Прочетох в подобна тема, че драйвърите на старата карта може да пречат. Не можах да се справя с въпросното изтриване на старите драйвъри от Device Manager и затова след като монтирах новата видео карта, преинсталирах компютъра.

Мнения?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изключително лош избор за видеокарта но е достатъчна за 1080p. То и едно съвременно вградено видео е над необходимото.

Демек трябваше да смениш процесора (новите са с вградена графика), дъното и паметта вместо да купуваш напълно безсмислена видеокарта.

Принципно ако са на харда (не онлайн) би трябвало да вървят с подходящ плеар като MPC-HC (без пакети с кодеци).

Задължително спирай торент клиента като искаш да гледаш нещо! И въобще гледай да облекчиш процесора всячески.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изключително лош избор за видеокарта но е достатъчна за 1080p. То и едно съвременно вградено видео е над необходимото.

Демек трябваше да смениш процесора (новите са с вградена графика), дъното и паметта вместо да купуваш напълно безсмислена видеокарта.

Принципно ако са на харда (не онлайн) би трябвало да вървят с подходящ плеар като MPC-HC (без пакети с кодеци).

И процесора и видеото са достатъчни за да подкарат 1080p.

Нещо си омазал драйверите или кодеците.

Пробвай с VLC

Между другото дъното с някои ограничения поддържа голяма гама процесори та може да се замислиш за смяна на процесора.

CPU Support List

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще и 10 гб памет да и сложат на тази карта, то тя пак толкова ще си може. Напаправо е кощунство да се набутвате с подобни слаби карти, макар и да са ново поколение. За 1080п би трябвало да е достатъчна иначе.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.