Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Вмомента съм с 4 ГБ Кингстън 1333 МХз. Ако може да ми препоръчате още 4 ГБ РАМ :) Навсякъде различно казват..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взимаш още една плочка от същата серия или продаваш тази и купуваш един кит 2x4.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вмомента съм с 4 ГБ Кингстън 1333 МХз. Ако може да ми препоръчате още 4 ГБ РАМ :) Навсякъде различно казват..

И ние ще кажем различно.

Напиши си първо модела на дънната платка.

Тези 4gb една плочка ли са или 2х2?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземете си същата плочка.Разбира се,зависи от парите,които сте готов да отделите.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето като твоята. Взимаш една такава още или продаваш твоята и купуваш кит 2x4 както казах вече. Ако процесора ти е APU наблегни на по-висока честота за по-добра производителност на видеото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето като твоята. Взимаш една такава още или продаваш твоята и купуваш кит 2x4 както казах вече. Ако процесора ти е APU наблегни на по-висока честота за по-добра производителност на видеото.

А може ли да ми обясните какво е APU?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи да взема 2х4 ГБ 1600 MHz..

Не.Вземи още една като тази,която имаш (ако е една 4ка).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А може ли да ми обясните какво е APU?

Значи да взема 2х4 ГБ 1600 MHz..

Дъното ми е ASUS F2A55-M LK2

Вашата дънна платка е сокет FM2,ако имате закупен процесор трябва да бъде със същия сокет.Нещо от този вид-A10 6790k 4.3GH FM2,AMD A10-5800K X4/3.8G/FM2/BOX,A10-6800К X4/4.1GHZ/FM2/BOX.Колегата Ви е дал добро обяснение какво представлява въпросното APU.Най-елементарно може да се характеризира,като процесор притежаващ вграден графичен чип.За да оперира оптимално се препоръчва да се ползва рам памет с честота 1866 мхц или 2133,като вариант 2х4 гб. в двуканален режим.Ако решите да поставяте дискретна видеокарта не е нужно да се купува толкова скъпа рам памет.При условие,че поставите плочка от 4 гб 1333мхц. се намалява производителността на вграденото видео.

Поздрави !

Редактирано от Ross Atanasov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Засилвате момчето вместо 65 да похарчи 165 лв.за тоя дето духа.То за 65 лв ще си вземе втора плочка,а за останалите 100 лв една 7770 втора ръка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам си процесор AMD X4 A8-6600K. Гледах, дъното ми не поддържа 2133 МХз. Максимум 1866. Ако може и да препоръчате видео карта, защото не съм доволен от вградената.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам си процесор AMD X4 A8-6600K. Гледах, дъното ми не поддържа 2133 МХз. Максимум 1866. Ако може и да препоръчате видео карта, защото не съм доволен от вградената.

В предния си пост написах,че не е нужно да се купува скъпа рам памет( 1866 или 2133 мхц )щом обмисляте да поставите дискретна видеокарта.Тогава подобна инвестиция губи смисъл.Ако сте решил да купувате отделен графичен ускорител,кажете каква сума можете да отделите за този компонент?

Ето няколко варианта :

SAPPHIRE ULT HD6670 1G G5 BULK

ASUS R7 250 1GD5

SAPPHIRE HD6670 1G GD5 BULK

Видео карта Asus AMD Radeon R7 250, 1024MB, GDDR5, 128bit, DVI, HDMI, -149.39 с безплатна доставка

Поздрави !

Редактирано от Ross Atanasov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В предния си пост написах,че не е нужно да се купува скъпа рам памет( 1866 или 2133 мхц )щом обмисляте да поставите дискретна видеокарта.Тогава подобна инвестиция губи смисъл.Ако сте решил да купувате отделен графичен ускорител,кажете каква сума можете да отделите за този компонент?

Около 100 лева, 150 максимум. Не много :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Около 100 лева, 150 максимум. Не много :)

GIGABYTE 1024M R7 250 R725OC-1G DDR5 PCI-E 3.0 Крайна цена 152,77 лв.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

MSI AMD Radeon R7750, 1024MB, GDDR5, 128bit. Всичко под 7750 ( евентуално и R7 250 ) e на ниво вградено видео, та не си заслужава! 

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно R7 250 е по-добре от 7750. А 6670 във варианта си с 1GB DDR5 е над нивото на вградено видео. Но разликата в цената с R7 250 е малка и наистина не си заслужава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно R7 250 е по-добре от 7750. А 6670 във варианта си с 1GB DDR5 е над нивото на вградено видео. Но разликата в цената с R7 250 е малка и наистина не си заслужава.

R7 250 е нa нивото нa 7730!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

R7 250 е нa нивото нa 7730!

Ако ги сравняваме от към Render Configuration да, но R7 250 е по-бързата карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ги сравняваме от към Render Configuration да, но R7 250 е по-бързата карта.

Нaдявaх се поне дa не те мързи дa ползвaш гугле,но уви. Некa поне aвторa се възползвa от безплaтнaтa информaция в интернет!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нaдявaх се поне дa не те мързи дa ползвaш гугле,но уви. Некa поне aвторa се възползвa от безплaтнaтa информaция в интернет!

За много от потребителите в този форум Google е най-великия учител, уви!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За много от потребителите в този форум Google е най-великия учител, уви!

По-добре Google учител от колкото подвеждaщa информaция!Предстaви си aвторa рaзбере, че се е прекaрaл и после реши дa сподели било нa приятел или в друг форум - то вaрянтa дa кaже "предложихa ми тaзи кaртa в кaлдaтa" е по-голям от колкото "XECUTIONER" ми я предложи - то тогaвa губи и форумa!
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре Google учител. 

Щом така смяташ :shock11:!  Xecutioner досега никой не е прекарал и няма да го направи! Няма такъв варянт!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом така смяташ :shock11:!  Xecutioner досега никой не е прекарал и няма да го направи! Няма такъв варянт!

Първо докaжи ,че R7 250 е по-добрa от 7750 и тогaвa говори дaли подвеждaш или не!

До кaто не го нaпрaвиш, дори и тези които ползвaт гугъл ще приемaт постовете ти зa нaпълно "въздухaрски"

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.