Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Незнам точно дали е проблем, но когато си доближа ухото до харда или съм в много тиха стая понякога чувам лаптопа да прещтраква съвсем леко ( Дали е позициониране на главите незнам) и когато си доближа ухото до харда чувам леко стържене.

Има ли някакъв проблем?

П.С. Държи 35 С. Пускал съм ХД туне и стресс тест, но всичко си е нормално....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Два варианта:

1) Диска просто в момента работи (активно четене / записване).

2) Чуваш паркирането на главите (ако е интензивно, често и дразнещо, може да се дължи на проблемен firmware, имаше такъв известен проблем доскоро с някой WD дискове).

С две думи: 200 OK :D (всичко е наред).

Редактирано от programings (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли някакъв проблем?

Не, освен ако не го ползваш за възглавница!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам лаптоп от същата серия. Прищракването е от CD-то, напразно се притесняваш. Само дето така и не разбрах за какво го прави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До techmaniac

Щом имаш лаптоп от същата серия би ли ми казал  ако си го отварял, как е свързан захранващия порт(с кабел или запоен за дъното) , защото се спънах в кабела преди известно време, да знам дали има повод от притеснение :D.

П.С, Мерси за отговорите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не съм го отварял и не мога да ти кажа със сигурност. Ако толкова се тревожиш, посети сервиз за да проверят дали му има нещо. За прищакването е ясно - от CD-то е. Дори като включа лаптопа се чува същото това прищракване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам лаптоп от същата серия. Прищракването е от CD-то, напразно се притесняваш. Само дето така и не разбрах за какво го прави.

Щракането е като от СД,ама си е баш от харда,който е Сигейт,а не WD,както някой^ каза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щракането е като от СД,ама си е баш от харда,който е Сигейт,а не WD,както някой^ каза.

Само дето тези лаптопи са с дискове на Тошиба, а не Сийгейт но вие щом така смятате. Аз имам и съмнения че охладителя също прищраква от време на време заради IceCool технологията която въведоха Асус в новите модели лаптопи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само дето тези лаптопи са с дискове на Тошиба, а не Сийгейт но вие щом така смятате. Аз имам и съмнения че охладителя също прищраква от време на време заради IceCool технологията която въведоха Асус в новите модели лаптопи.

Щом казваш-не съм отварял модела;проблеми със скапали се и щракащи съм имал на Сигейт 2.5/3.5.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.