Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте на всички !
Ще ви разкажа на кратко какъв е проблема.Наскоро си купих анаглифни 3D очила в червено и синьо и ефекта от тях е доста добър с програмен софтуер а именно CyberLink PowerDVD 13, понеже нямам 3D телевизор, а обикновен LSD.
Тези очила много бързо уморяват очите и получаваш главоболие, ако гледеш с тях повече от 20 минути.Някой можели да ми каже какви точно очила трябва да си купя за този софтуер CyberLink PowerDVD 13, активни или пасивни очила.
Благодаря ви предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бeз 3Д телевизор няма да стане.За обинкновен монитор (телевизор) може да ползвате само анаглифни!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колегата "Скалата_73" ме е изпреварил. С този тип очила, само на обикновен монитор и телевизор може да гледате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колегата "Скалата_73" ме е изпреварил. С този тип очила, само на обикновен монитор и телевизор може да гледате.

То с анаглифните очила може да гледа и на 3Д телевизор :)  Идеята беше,че ако няма такъв нито пасивни ,нито активни ще му свършат работа!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То с анаглифните очила може да гледа и на 3Д телевизор :)  Идеята беше,че ако няма такъв нито пасивни ,нито активни ще му свършат работа!

Благодаря за отговора, но си помислих, че може да има решение за очилата, понеже в самия софтуер има промяна на няколко 3D изображения за микро полар за 3D рейди и стереоскопични и наистина се променя картината 

на изображението в нея, но не се вижда с анаглифните,та за това попитах дали има някакво решение и силно се надявах чрез този софтуер, но.....явно няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора, но си помислих, че може да има решение за очилата, понеже в самия софтуер има промяна на няколко 3D изображения за микро полар за 3D рейди и стереоскопични и наистина се променя картината 

на изображението в нея, но не се вижда с анаглифните,та за това попитах дали има някакво решение и силно се надявах чрез този софтуер, но.....явно няма.

Той този плеър (софтуер) си има опции за 3D ,но тези опции са за друго :) Иначе анаглифно 3D можете да гледате с много плеъри не само с този.Има доста анаглифни 3D-та по торентите.Иначе на обикновен монитор (телевизор)може да гледате и с другия от по-разпространетите типове очила за анаглифно 3D (защото има и други) -например със червено-зелените,но....за добро 3D се иска специална  ,,техника,,

Колкото за ,,закрастване,,става ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички !
Ще ви разкажа на кратко какъв е проблема.Наскоро си купих анаглифни 3D очила в червено и синьо и ефекта от тях е доста добър с програмен софтуер а именно CyberLink PowerDVD 13, понеже нямам 3D телевизор, а обикновен LSD.
Тези очила много бързо уморяват очите и получаваш главоболие, ако гледеш с тях повече от 20 минути.Някой можели да ми каже какви точно очила трябва да си купя за този софтуер CyberLink PowerDVD 13, активни или пасивни очила.
Благодаря ви предварително.

Със тези очила съм превъртял много игри и много филми съм изгледал, без грам главоболие. Ако имаш хубава видеокарта, се разрови във настройките на цвят, яркост контраст имаше и още настройки за избистряне и промяна на дълбочината на образа. Може и със настройките на монитора да си поиграеш. Постигал съм невероятни резултати и ако не са блестящите цветове на червеното нямаше изобщо да си взимам 3D-тв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със тези очила съм превъртял много игри и много филми съм изгледал, без грам главоболие. Ако имаш хубава видеокарта, се разрови във настройките на цвят, яркост контраст имаше и още настройки за избистряне и промяна на дълбочината на образа. Може и със настройките на монитора да си поиграеш. Постигал съм невероятни резултати и ако не са блестящите цветове на червеното нямаше изобщо да си взимам 3D-тв.

Видео картата ми е AMD  Catalyst  Radeon HD series 4500 има доста дълбоки настройки, включително и за видео 3D. Но мисля, че проблема е в сдвояването на монитора с телевизора, понеже единият (монитора) е ultra HD 1920 x 1200 a другият ( телевизора) е ful HD 1920 x 1080  и преминават чрез ресйвър с HDMI 1.4 кабел, който също е ful HD.A именно там ми се губи резолюцията и самите настройки от видео картата от монитора към телевизора.Та явно ще трябва да се сдобия с 3D телевизор. :) 

Редактирано от стопн (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видео картата ми е AMD  Catalyst  Radeon HD series 4500 има доста дълбоки настройки, включително и за видео 3D. Но мисля, че проблема е в сдвояването на монитора с телевизора, понеже единият (монитора) е ultra HD 1920 x 1200 a другият ( телевизора) е ful HD 1920 x 1080  и преминават чрез ресйвър с HDMI 1.4 кабел, който също е ful HD.A именно там ми се губи резолюцията и самите настройки от видео картата от монитора към телевизора.Та явно ще трябва да се сдобия с 3D телевизор. :) 

Ако имаш възможност за 3D телевизор се възползвай. Ако натрупаш 15-20 дена с цветните очила си вземи тв със активни очила. Вземеш ли пасивни ще забележиш, че е по зле 3D ефекта от цветните очила. Ако нямаш толкова стаж със шарените ще ти хареса и пасивното 3D. При мен шарените очила работеха отлично на монитора- T F T 1680 x 1050. Имах и 40 inh телевизор 1920 x 1080. На телевизора не ми хареса образа.  

Не разбрах проблема ти със свързването на видеокартата със телевизора. Ако не постигнеш резолюция 1920 x 1080, ще имаш проблеми и със новия 3D-тв. Ще виждаш хората със 4-ри очи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих добавил към автора...

Проблема ти със сдвояването  е въпрос на настройки!

Активната технология въпреки някои минуси неуспоримо е по-добрата,стига да ти понася.Препоръчвам ти по възможност да изгледаш някъде поне един филм и да видиш дали няма да имаш симптомите,които се появяват макар и при малък процент от хората ,които гледат активно 3D -главоболие,световъртеж и т.н.т. (Има и хора на които не им понася никакво 3D)Ако всичко е окей и държиш на 3D силно ти препоръчвам то да е с активна технология и тогава ще видиш каква е разликата от анаглифното и как каквито и настройки да правиш няма, ама нищо общо с нереалните цветове с анаглифното такова!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокартата трябва да пуска сигнал само на тв-то или само на монитора.  Ако имаш леко раздвоен образ се оправя от това меню. Публикувано изображение

Мисля, че тази опция се показва само когато има резолюция  1920 x 1080.  Ако тази опция я нямаш, ще пробваш със зум на плеара.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за компетентните отговори, много ми помогнахте с тези настройки на видео картата и картината на 3D изображението се подобри значително с анаглифните очила, но засега ще карам с тях.А колкото  за 3D телевизорите с активното 3D ще почакат и без това са доста скъпи. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за компетентните отговори, много ми помогнахте с тези настройки на видео картата и картината на 3D изображението се подобри значително с анаглифните очила, но засега ще карам с тях.А колкото  за 3D телевизорите с активното 3D ще почакат и без това са доста скъпи. :)

Щом засега нямаш възможност за 3D телевизор и си се спрял на анаглифно 3D ще ти подскажа нещо. Ако искаш пробвай със Stereoscopic Player!Има опция за приближаване,раздалечаване на ,,двойния,,образ (това,което го има в опциите на 3D телевизорите) Така ще постигнеш още по-добър резултат за ,,изясняване,,на изображението (където има леко разминаване на образа може да се коригира).Само,че той е тежък плеър и товари доста.Не ти знам конфигурацията,но пробвай ако искаш как ще се държи.

Приятно гледане.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заиграх се заради теб и сега се чудя имали смисъл от покупка на пасивен 3D телевизор. Който има такъв да пробва следните настройки и да си каже мнението, че на мен ми е трудно да намеря голяма разлика.

Автора ще трябва да си купи пасивни (поляризирани) очила. Цената им започва от 15лв. Аз използвам KMPlayer и приложих следните настройки.

След като пусна филма, кликам на образа с дясно копче и от падащото меню събирам образа в зависимост от кадрите- рамо до рамо или глава под крака. :)

Публикувано изображение

След като вече е събран образа, отново влизаме във същото меню за да оправим червено-синята картина защото си е по подразбиране за цветните очила.

Прилагаме тази отметка.

Публикувано изображение

При мен не се събра образа на пълно, за това от клавиатурата със + и - (намират се най в дясно) зумнах образа 3-пъти. Образа се събра перфектно и със реалистични цветове.

При този вариант на гледане субтитрите трябва да са обикновени (.srt)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заиграх се заради теб и сега се чудя имали смисъл от покупка на пасивен 3D телевизор. Който има такъв да пробва следните настройки и да си каже мнението, че на мен ми е трудно да намеря голяма разлика.

Автора ще трябва да си купи пасивни (поляризирани) очила. Цената им започва от 15лв. Аз използвам KMPlayer и приложих следните настройки.

След като пусна филма, кликам на образа с дясно копче и от падащото меню събирам образа в зависимост от кадрите- рамо до рамо или глава под крака. :)

Публикувано изображение

След като вече е събран образа, отново влизаме във същото меню за да оправим червено-синята картина защото си е по подразбиране за цветните очила.

Прилагаме тази отметка.

Публикувано изображение

При мен не се събра образа на пълно, за това от клавиатурата със + и - (намират се най в дясно) зумнах образа 3-пъти. Образа се събра перфектно и със реалистични цветове.

При този вариант на гледане субтитрите трябва да са обикновени (.srt)

Благодаря за съвета, ще пробвам с пасивни очила и ще пиша дали ще стане с 3D ефекта върху обикновен LSD телевизор, но след като се сдобия с такива очила.

Ако някой знае какви точно да си купя като марка да пише.Аз също ползвам KMP-то, но само за HD филмите , понеже изкарва перфектна картина и звук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета, ще пробвам с пасивни очила и ще пиша дали ще стане с 3D ефекта върху обикновен LSD телевизор, но след като се сдобия с такива очила.

Ако някой знае какви точно да си купя като марка да пише.Аз също ползвам KMP-то, но само за HD филмите , понеже изкарва перфектна картина и звук.

Гледай да са ти удобни по главата и цената. Еднаква работа ще свършат- имам няколко вида и нямат разлика в образа.

Забравих да напиша, че при поляризираните очила трябва да наведеш или да гътнеш телевизора, че се раздвоява образа.

Редактирано от nikolela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забравих само да отметна, че съм пробвал с Real 3D, които имам от кино салони Арена и те не стават за домашни условия, понеже за тях трябват два проектора които се пускат едновременно.

Та мисълта ми е, ако тели очила се водят поляризирани пасивни, то с тях вече съм установил, че не става.

post-345693-0-99683500-1389604053_thumb.

post-345693-0-65275800-1389604063_thumb.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забравих само да отметна, че съм пробвал с Real 3D, които имам от кино салони Арена и те не стават за домашни условия, понеже за тях трябват два проектора които се пускат едновременно.

Та мисълта ми е, ако тели очила се водят поляризирани пасивни, то с тях вече съм установил, че не става.

Не само с тези Reald 3D ,ами с каквито и да е пасивни очила няма да стане!То ако можеше да се гледа 3D само с очила за по 15-тина лева хората нямаше да си купуват 3D телевизори !!! На обикновен монитор (телевизор) може да гледаш само анаглифно 3D с анаглифни очила!

Aко не вярваш-пробвай :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не само с тези Reald 3D ,ами с каквито и да е пасивни очила няма да стане!То ако можеше да се гледа 3D само с очила за по 15-тина лева хората нямаше да си купуват 3D телевизори !!! На обикновен монитор (телевизор) може да гледаш само анаглифно 3D с анаглифни очила!

Aко не вярваш-пробвай :)

Май на 80% си прав. Днес закачих стария телевизор и не можах да пусна 3D по горе описания начин. Утре ще го закача пак и няма да го оставя на мира. Може причината да е драйвер, кабел разделителна способност и куб други причини. Автора на темата може и да изчака малко с покупката на тези очила. Факт е обаче, че на монитора работи дори и при свит плеар колкото твоя аватар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май на 80% си прав. Днес закачих стария телевизор и не можах да пусна 3D по горе описания начин. Утре ще го закача пак и няма да го оставя на мира. Може причината да е драйвер, кабел разделителна способност и куб други причини. Автора на темата може и да изчака малко с покупката на тези очила. Факт е обаче, че на монитора работи дори и при свит плеар колкото твоя аватар.

Абе френд стига открива топлата вода...

Довечера ще очаквам да си коригираш процентите Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте отново.имам активни очила на самсунг въпросът ми е дали мога да ги ползвам в кино салоните?благодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте отново.имам активни очила на самсунг въпросът ми е дали мога да ги ползвам в кино салоните?благодаря предварително

Не можеш!В кино салоните се използват поляризирани 3D очила.Тези твоите са на съвсем друг принцип.

Както и не можеш да използваш очилата от киното за домашна употреба.Специално за RealD 3D очилата пък сме коментирали, че могат да се използват само в киносалони с RealD 3D оборудване.Както и, че очила, които се ползват в кина с друго 3D оборудване, различно от RealD 3D не са подходящи за използване в киносалон оборудван с RealD 3D техника!

Внесох и малко пояснения (пак) за евентуални следващи питанки :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам какви ги приказвате тука, но очилата от кино Арена за Real3D си стават перфктно за домашна употреба с телевизор с пасивна технология и няма никаква разлика, може и да има значение телевизора , моя е нов с 3Д матрица на LG. И не знам изобщо защо смятате, че пасивната технология е по-зле от активната...може и да е била, но през 2012-та :D За в момента LG са най добрите в псивната 3Д технология и изобщо като 3Д Лед телевизори, активната технология има много недостатъци, по-тежки очила, батерии, скъпи са самите очила ако си ги счупиш, важно е разтоянието, ъгъла , херцовете.., по някой път прави някакви проблеми електрониката и доста дразни очите. Аз съм гледал у комшията на 3Д Самсунг и активна технология , гледам си и моя с пасивната LG технология и да ви кажа, качеството е невероятно...дори и той каза че съжалява че не е изчакал да си вземе сега LG ами си е взел Самсунг ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За очилата няма да споря, за технологиите също.Само ще ти кажа, че няма как презредово 3D да е по-добро от ,,пълноразмерно,, такова. Или не си добре с очите, или пък щом наистина не правиш разлика значи няма значение какво гледаш  :whist:  

И за това, че LG са най-добри напрау ма разби :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички отново след една година приблизително :).

Сега вече имам 3д телевизор самсунг 40 инча с активно 3д и очила в комплекта, които не се зареждат с usb и са малко странни , не съм виждал до сега такива, но пак имам проблем със 3d софтуерни програми, вече пробвах две 

CyberLink PowerDVD Ultra 11 и TotalMedia Theatre 5 и пак нямам изображение с очилата . Дава ми само анаглифно изображение и не мога да го сменя а има опции за друго 3d.

Моля помогнете . 

Редактирано от стопн (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.