Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Нормално ли е играта Darksiders(1) да ми върви с към 15-25 fps при такива параметри на компютъра,

Свойства на процесора: Тип централен процесор 2x , 3000 MHz Набор инструкции x86, x86-64, MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1, SSE4.2 Изходна честота [ TRIAL VERSION ] L1 кодов кеш 32 KB L1 даннов кеш [ TRIAL VERSION ] L2 кеш 256 KB (Asynchronous) L3 кеш 3 MB Multi CPU: ID на дънната платка A M I ALASKA CPU #1 Intel® Pentium® CPU G2030 @ 3.00GHz, 2993 MHz CPU #2 Intel® Pentium® CPU G2030 @ 3.00GHz, 2993 MHz

-------------------------------------------------------------------

Свойства на модулите памет: Име на модула Team Group Team-Elite-1333 Сериен номер Няма Дата на производство Седмица 41 / 2013 Размер на модула 4 GB (2 ranks, 8 banks) Тип на модула Unbuffered DIMM Тип на паметта DDR3 SDRAM Скорост на паметта DDR3-1333 (667 MHz) Ширина на модула 64 bit

Свойства на видеокартата: Описание на устройството NVIDIA GeForce GT 610 Низ на видеокартата GeForce GT 610 Низ на BIOS Version 75.19.88.0.3 Тип видео процесор GeForce GT 610 Тип DAC Integrated RAMDAC Дата на драйвера 19.12.2013 г. Версия на драйвера 9.18.13.3221 - nVIDIA Detonator 32.21 Доставчик на драйвера NVIDIA Размер на видеопаметта 2048 MB

ползвам Windows 7 Ultimate и най-новите драйвъри, не знам но мисля ,че би трябвало да върви с повече fps :/

Редактирано от Malikk (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Normalno li e igrata Darksiders(1) da mi vyrvi s kym 15-25 fps pri takiva parametri na kompiutyra,

Свойства на процесора: Тип централен процесор 2x , 3000 MHz Набор инструкции x86, x86-64, MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1, SSE4.2 Изходна честота [ TRIAL VERSION ] L1 кодов кеш 32 KB L1 даннов кеш [ TRIAL VERSION ] L2 кеш 256 KB (Asynchronous) L3 кеш 3 MB Multi CPU: ID на дънната платка A M I ALASKA CPU #1 Intel® Pentium® CPU G2030 @ 3.00GHz, 2993 MHz CPU #2 Intel® Pentium® CPU G2030 @ 3.00GHz, 2993 MHz

Свойства на модулите памет: Име на модула Team Group Team-Elite-1333 Сериен номер Няма Дата на производство Седмица 41 / 2013 Размер на модула 4 GB (2 ranks, 8 banks) Тип на модула Unbuffered DIMM Тип на паметта DDR3 SDRAM Скорост на паметта DDR3-1333 (667 MHz) Ширина на модула 64 bit

Свойства на видеокартата: Описание на устройството NVIDIA GeForce GT 610 Низ на видеокартата GeForce GT 610 Низ на BIOS Version 75.19.88.0.3 Тип видео процесор GeForce GT 610 Тип DAC Integrated RAMDAC Дата на драйвера 19.12.2013 г. Версия на драйвера 9.18.13.3221 - nVIDIA Detonator 32.21 Доставчик на драйвера NVIDIA Размер на видеопаметта 2048 MB

polzvam Windows 7 Ultimate i nai-novite driveri, ne znam no mislq che bi trqbvalo da vyrvi s poveche fps :/

Желателно е да пишете на кирилица. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нормално ли е играта Darksiders(1) да ми върви с към 15-25 fps при такива параметри на компютъра,

С офисна видеокарта като GT610 (т.е., възможно най-ниския клас) е нормално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С офисна видеокарта като GT610 (т.е., възможно най-ниския клас) е нормално.

Не е нормално. Въпросната карта, е достатъчно способна, че да подкара Darksiders с доста над 30 кадъра в секунда. Особено при положение че говорим за Darksiders 1. Ето за сравнение, как върви Darksiders 2 на Geforce GT 610. В описанието на клипа си пише, без програмата за запис, от 25 до 40 кадъра в секунда.

Редактирано от Dilian Velev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е нормално. Въпросната карта, е достатъчно способна, че да подкара Darksiders с доста над 30 кадъра в секунда. Особено при положение че говорим за Darksiders 1. Ето за сравнение, как върви Darksiders 2 на Geforce GT 610. В описанието на клипа си пише, без програмата за запис, от 25 до 40 кадъра в секунда.

А имаш ли представа какъв може да е проблема и как мога да да подкарам играта по-добре ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А имаш ли представа какъв може да е проблема и как мога да да подкарам играта по-добре ?

Нищо по хардуера ти не би трябвало да забавя до толкова играта, така че остава проблема да е софтуерен. А там варианти много :D Като за начало просто направи някои неща да си забързаш работата на компютъра. Ънинстал на ненужните и неизползвани неща, почистване на регистри (с някоя безплатна програмка пак върши работа), опростяване на стартъп-а. Няма никакъв смисъл с пускането на Уиндоус-а да се стартират приложения които не се използват (в повечето случаи има не само по едно такова ;) ). Също, принципно би трябвало да имаш инсталиран, но за всеки случай си инсталирай най-новия net.framework. Игрите си го изискват, и по спомен от преди време, не тръгваха изобщо без него. Последно като ми се случи да имам някакви проблеми с кадри в секунда (не чак такива, но все пак бяха осезаемо по малко от преди последната преинсталация),се оказа че е от framework-а. Инсталирах го и ми се дигнаха още 20-на кадъра отгоре.И последното за което се сещам в момента, пробвай с по-стари драйвери. И такива случаи съм имал, в които явно новите драйвери не са особено добре оптимизирани за някоя стара игра, и прави проблеми.

Редактирано от Dilian Velev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от loki9889
      Здравейте, не знам от къде да започна. Използвам лаптоп Acer Aspire 5742zg , поствам характеристиката. (снимка 1)
      Windows е на няколко дни. И проблема ми е, че Firefox използва прекалено много memory. (снимка 2)
      Преди играех league of legends с включен skype и ми вървеше чудесно. Играх world of warcraft Dreanor пак много добре вървеше. А сега играя world of warcraft TBC, където системните изисквания са много по малки от на другите игри.. и играта ми върви с 30 fps.
      Къде според вас е проблема? И как да го разреша.
      Няма вируси на лаптопа.
      А това са всички инсталирани работи на лаптопа? Може би нещо липсва, но не знам какво. (снимка 3)

• от Емилиян Йорданов
      Здравейте! Преди 2 дена си взех лаптопа от преинсталация.. казах на техника да го изчисти от прах, защото не е бил чистен от година почти и преинсталиран от година, защото нямаше нужда.. но последните седмици да не кажа почти месец започна да забива, да вади по-малък фпс при игрите и т.н... търпимо беше, но аз реших да го занеса. Инсталира ми уиндоус 10 разбира се кракнат.. изчисти го пред мене видях че излезе доста прах от него, въпреки това игрите си вървяха почти перфектно (до преди месец).. и така взех си го аз. Инсталирах си драйвърите за видео картата и процесора.. ъпдейтнах ги на последната версия за да е актуално всичко.. влязох в nvidia control panel, да направя така, че да играя игрите с видео картата, а не с процесора или вградената intel graphics.. и изтеглих си cs:go само от стийм, а другата.. league of legends си я изтеглих от официалният им сайт.. включвам и какво да видя? 30-40 фпс на low... същата работа и при cs. Гледах уроци, фпс буустове, какво ли не.. няма промяна :/ Махнал съм Game Dvr-a, който знам, че прави проблеми и... все същата работа  повече от 60 не стига и то адски трудно.. а vsync съм го изключил от nvidia control panel-a и за всеки случай от настройките в игрите. А също така, забравих да отбележа, че не чувам вентилаторите т.е. вграденото охлаждане да работи.. за разлика от преди.. шумеше много както при абсолютно всички геймърски лаптопи.. Искам съвети.. моля да пишат наистина хора, които са сигурни в това как да го оправя... притеснявам се  Лаптопа ми е добър за тези игри.. не чак перфектен, но мога да си ги играя без лаг.. лигата преди 250-260 фпс на High, сега с 300 зора - 30-40.. забравих да отметна, че даже самия лаптоп е бавен малко в браузъра "Google Chrome" Благодаря!

Video Card: NVIDIA Geforce GTX 960M
      Graphics Card: Intel HD Graphics 4600 
      Processor: i5 4210H, 2,90 GHz
      RAM: 8 GB
      HHD: 1 TB
      Windows: 10, Pro|

Забравих да спомена, че при чистенето.. лаптопа не го разглоби, а го продуха със въздух от изхода където излиза топлия въздух.., защото лаптопа ми е acer aspire v 15 nitro и ако го знаете.. трудно се разглобява
    • от Daniel R. Dimitrov
      Здравейте, преди няколко дена си ъпдейтнах windows-a, естествено не по мое желание, и след този ъпдейт нещата не бяха както трябва и се оказа, че нямам драйвъри за видео картата. Инсталирах ги, след което играта започна да ми забива на всеки 3-4 секунди, след което пак продължаваше 60 fps. (Играта е 'osu!' - изключително лека, плюс това съм махнал всякакви ефекти) След това реших да пробвам да използвам вградения процесор. Оказа се, че проблемът изчезна. Поне засега. НО. След една минута играта започна да върви на 15-20 фрейма. След което пак се оправи и така пак започна един ужасен цикъл. С NVIDIA-та цепи през 3 секунди, а с вградената се получава един цикъл гладка игра, след което започва да лагва и после пак гладко. Нямам никаква представа на какво може да се дължи.
      Лаптопът ми е "Acer Aspire V 15 Nitro - Black Editioin".
      (NVIDIA GeForce GTX 860M, Intel Core i7 4710HQ 2.50GHz)
    • от jorkata9898
      Добър ден, имам следния проблем. Преди няколко дни закупих MSI GTX 970 4G Gaming. Инсталирах я на дъното и всичко дотук беше добре. Същият ден закупих и 8gb Corair Vengeance ram ddr3 и чисто ново захранване Raidmax Thunder V2 735w 80+ Bronze.
      Всичко работи както трябва, но забелязвам голям Performance drop&low gpu usage в игрите, в сравнение с други карти като тази и в сходни конфигурации в интернет. Процесора ми е i3 4170-3'7 Ghz, знам, че малко или много ботълнеква картата, но чак пък толкова.. В The Crew на минимални настроики Off/Low Не мога да кача над 55fps, GTA V-1280x1024, Medium to High, 50-60 fps без Vsync.. Следя поведението на картата докато играя с MSI Afterburner и не вдига над 60 градуса over load, не вдига над 50-60% gpu usage, процесора не грее над 70 градуса.. Кутията има добър поток на въздух от 2 120мм вентилатора, така, че за thermall throtling не може да се говори. Използвах DDU за да изчистя старите драйвери на старото видео, инсталирах новите със Geforce Experiance, без нея също, няма резултат. Махнах едната плочка РАМ, (защото преди да взема 8, имах 4+2, и сега съм с 12), също няма резултат.. Настроих от опции на захранването всичко да е на High Prformance, в Nvidia Control Panel  in Global Settings също избрах Prefer Maximum Performance, но уви. А да спомена, че на бенчмарковете картата бичи на 99-100% и вади страхотни резултати на 1080р и 1440р.. Проблема идва когато играя игри.. На Unigine Valley Extreme HD Preset вади 3441 резултат - 1080р.
      Комфигурация:
      CPU: Intel Core i3 4170 3.7Ghz
      MOBO: Asrock H-81M-DG4 LGA 1150
      GPU: MSI GTX 970 Gaming 4G
      PSU: Raidmax Thunder v2 735w 80+ Bronze
      RAM: Corsair Vengeance 8GB DDR3 1600Mhz
      2x 120mm Fans
      1 TB Seagate HDD 3.5
      ..
      Благодаря ви предварително, силно де нуждая от адекватен отговор и решение, защото е ужасно чувството да имаш horsepower и да не можеш да я използваш..
    • от Ralchev Beats
      Здравейте ,
      извинявам се предварително на модераторите , ако не е трябвало да правя нова тема - не намерих раздел подходящ за мен. (peace)
      Накратко конфигурация : 
      Ново дъно ASROCK 960GC-GS FX
      Processor AMD Athlon 7750 Dual-Core 2.70Ghz
      Видеокарта NVidia 9600GT 
      Нов Хард Диск - Seagate 1TB 
      Нов Windows 7 , успешно инсталирани всички драйвери , (НО) забелязвам това (Screenshot123). И при Disable на вграденото видео и при активиран с проблема , резултатът е един и същ , но като си разкача външната видеокарта , всичко е ок в Device Manager.
      Проблемът е , че през Youtube клип нямам никакъв проблем при възпроизвеждане на 1080p FullScreen , но пускам игра , която съм пускал и преди и е вървяла нормално и тя е с под 10 fps.Опитах други 2-3 игри , отново е същото.
      Температурите на картата и процесора са ОК.
      Настройките през BIOS са за PCI-E слота.
      Премахнах картата, резултатите са малко по-добри , но предполагам , че такива са възможностите на вградената карта (15-20FPS).
      Моля за помощ , благодаря за вниманието 

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.