Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
MoH7aH4o

Правилен рестарт на Windows

Препоръчан отговор

Здравейте, с едни приятели спорим, как е по правилно да се рестартира един компютър и дали има разлика ако е от копчето на кутята или от старт менюто. Та Вие какво ще кажете? Имали разлика дали ще е от копчето или от старт менюто?

П.П. Предварително се извинявам, ако съм объркал раздела на темата и моля да се премести на правилното място.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То от копчето на кутията може да го изключиш и после да го включиш (което си е изключване>стартиране) A се рестартира oт старт менюто.

Та...какъв е спора?

Редактирано от skalata_73 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s: Правилно е от вградената функция на Уиндоус

Копчето е за фазата,настъпваща след произнасяне на  израза "Абе аз мога ли да ти е*а  м*****а" .

Редактирано от onogondur (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако говориш за старите кутии, които имаха копче за рестарт,  то отдавна не се ползва и е по-правилно да се рестартира софтуерно: "От Start менюто."

П.П. Голям спор водите :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конкретно за Windows, студеното рестартиране (с копчето на кутията, свързано към дъното) е крайна мярка, тъй като не се позволява на операционната система да запише важни настройки из регистъра, което може да доведе до по-бързо сбозяване на OS.

При контролното рестартиране от Start (или от където и да е, стига да е през OS, ако искате и със shutdown -r), операционната система извършва поредица от действия преди нейното изключване, като например почистване на временни файлове, swap, съхраняване на настройки, etc, което трябва да се случи за да не възникнат проблеми при следващо ползване и за в бъдеще.

Естествено, че има разлика, хаха. Едното е крайна мярка, за това е създадено, другото е стандартният начин по който трябва да се извършва рестартиране.

Редактирано от programings (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре Благодаря на всички. По принцип знам, че е хубаво да се рестартира софтуерно, иначе се получава едно объркване на системата, защото се пропуска проверката на уиндоус за работещи задачи(приложения), съхраняване на настройки и т.н.. Пък директно от копчето се пропуска тази проверка и се получава объркване на базата с данни(нещо такова бе). А някой каза, че нямало значение, дали ще е от копчето или от самият си уиндоус, защото и на двете фукнцията е една и съща и няма значение от къде ще е. Само разликата е, че от бутона на кутията става по бързо, защото се пропуска проверката. Та малко се позамислих, дали наистина има някаква разлика или е без значение. Отдавна не съм се занимавал с хардуер и софтуер и съм позабравил принципа на действие на различните компоненти на един компютър и за това ми стана интересно да видя, как бяха нещата. :)

Редактирано от MoH7aH4o (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А някой каза, че нямало значение, дали ще е от копчето или от самият си уиндоус, защото и на двете фукнцията е една и съща и няма значение от къде ще е...

Кажи на този някой да прочете малко в Wiki, преди да дава каквито и да е било становища, ако не иска да му се смеят някъде.

Редактирано от programings (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, с едни приятели спорим, как е по правилно да се рестартира един компютър и дали има разлика ако е от копчето на кутята или от старт менюто. Та Вие какво ще кажете? Имали разлика дали ще е от копчето или от старт менюто?

П.П. Предварително се извинявам, ако съм объркал раздела на темата и моля да се премести на правилното място.

Зависи. Ако е забил и няма оправия тогава единствено студен рестарт от копчето върши работа. Ако си работи - тогава от старт менюто.

А изобщо най-правилно е да не се рестартира по възможност и ако можеш да си отстраниш проблемите ръчно и без рестарт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.