Премини към съдържанието
Pepe Petrov

Помощ. Любовта ме души тотално.

Препоръчан отговор

Здравейте,в класа ми (момче на 14 съм в седми лас) има страшно момиче. Дойде преди три години. Тогава се случи любов от пръв поглед. Адски хлътнах по нея ( и още съм). Веднага разбрах че шанса не е голям,и затова правех това в коета най-много ме бива-да я разсмивам. Спя на всеки две нощи(евентуално). След една година се осмелих да и призная чувствата си. От тогава тя се държи някак си странно. Като я помоля да препиша по география или математика ми даваше а на другите не. През тази ваканция я попитах директно и тя каза да. След началото на учебната година се разхождахме по градинките но не беше нищо особено. По едно време у мен се появи страшно желание да я целуна. Траех си за да не избързвам. След като с нея бяхме 5 месеца аз реших да я попитам и за това. Тогава тя отговори,че може и ако искам. И от тогава все е заета когато и предложа да се видим и постоянно „не е на линия”.На края аз се прецаках с въпроса „още ли сме заедо”. А отговора и до сега е...А познайте...НЕ ЗНАМ

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,в класа ми (момче на 14 съм в седми лас) има страшно момиче. Дойде преди три години. Тогава се случи любов от пръв поглед. Адски хлътнах по нея ( и още съм). Веднага разбрах че шанса не е голям,и затова правех това в коета най-много ме бива-да я разсмивам. Спя на всеки две нощи(евентуално). След една година се осмелих да и призная чувствата си. От тогава тя се държи някак си странно. Като я помоля да препиша по география или математика ми даваше а на другите не. През тази ваканция я попитах директно и тя каза да. След началото на учебната година се разхождахме по градинките но не беше нищо особено. По едно време у мен се появи страшно желание да я целуна. Траех си за да не избързвам. След като с нея бяхме 5 месеца аз реших да я попитам и за това. Тогава тя отговори,че може и ако искам. И от тогава все е заета когато и предложа да се видим и постоянно „не е на линия”.На края аз се прецаках с въпроса „още ли сме заедо”. А отговора и до сега е...А познайте...НЕ ЗНАМ

Здравей Пепи,

Споделяш - хубаво, щом така си преценил. Няма нищо необичайно в ситуацията. Безброй много тийнейджъри по света преминават през подобни неща.

Редактирано от scepsis (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за подкрепата,но имам голямо желание да се метна от балкона(нищо че сме на 1 етаж)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се мятай през балкона. Много е готино това, което ти се случва.

И аз си спомням моите първи любовни трепети като едни полудели пеперуди в стомаха.

Нали сте в един клас? Тогава я виждаш почти всеки ден.

Опитай се да я целунеш през някое междучасие. Успех!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а и аз за разлика от повечето тиинейджъри аз не искам просто нагон и свирки. Изкам да бъда с нея да се държим за ръце да я целуна да и правя комплименти без и двамата да се червим. Дори от тази мисъл че е възможно да правя секс с човек когото наистина обичам някакси ме отвращава (не съм обратен) за тези "възрастни" според които любовта на пубертите трае седмица две да си гледат работата и да не ми спамят.но не искам да стане че аз я целувам в коридора а тя ме блъска назад с думите „ти луд ли си” и после в скайп „сори Пепе(всичи приятели ме наричат така.нещо като прякор)не беше нарочно” и да ме разиграва така

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за подкрепата,но имам голямо желание да се метна от балкона(нищо че сме на 1 етаж)

Нормално, но викам да поизчакаш малко, макар че 1-ви етаж не е високо освен, ако успееш да нацелиш земята с глава. :D

Любовта на твоята е възраст, пък и на всяка в общи линии, е като описаното от jolly_ - пеперуди в стомаха и силни амбивалентни (противоречиви) емоции. Не взимай тези неща прекалено сериозно. Ненормално би било, ако ги няма, а не ако ги има, както е при теб. Тъй че всичко е наред.

а и аз за разлика от повечето тиинейджъри аз не искам просто нагон и свирки. Изкам да бъда с нея да се държим за ръце да я целуна да и правя комплименти без и двамата да се червим. Дори от тази мисъл че е възможно да правя секс с човек когото наистина обичам някакси ме отвращава (не съм обратен)

за тези "възрастни" според които любовта на пубертите трае седмица две да си гледат работата и да не ми спамят.

Ти си романтик, но на 14 наистина е малко рано за секс. Сексът инак е хубаво нещо, ако има истинско споделяне, а не е просто фитнес, но всичко с времето си. Насочи енергията си в нещо градивно, вместо да скачаш от балкона. Примерно, напиши любовно стихотворение, композирай музика, нарисувай твоята муза или нещо друго, което ти се отдава. Ако нямаш такива дарби, просто иди да потичаш, да караш байк, скейт, ролери, сноуборд или каквото там караш. Имай предвид, че не само момчетата, но и момичетата на тези години често не са наясно с чувствата си или не умеят да ги изразят адекватно. С други думи, тя може да те харесва или да не те харесва, а може и просто да не знае дали те харесва или не те харесва, както ти е казала.

Изобщо, релакс и не взимай всичко прекалено сериозно. Животът не започва и не завършва с първата любов.

ПП Поздрави за правописа, граматиката и стила ти. Повечето тийнове на твоите години у нас са полу-грамотни и не могат да вържат две разбираеми изречения в писмена форма. Да не учиш в някоя от т.нар. елитни гимназии?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За любовта възраст няма. Опре ли до любов всички сме на по 14.

Единствения съвет, който мога да ти дам в тази ситуация, е да действаш.

След като я целунеш ще намериш отговор за себе си. Тя или ще отвърне и ще се случи вълшебство между вас, или ще се дръпне. Предполагам, че на 14 години момичетата често не знаят какво точно искат, но ако и тя изпитва същите чувства към теб, може би очаква някакви по-конкретни стъпки от твоя страна. 

Сексът с човек, когото обичаш, е приказен.  Все едно си в друг свят.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не уча в ел. гимназия просто чета азимов. А за музиката аз свиря на класическа и ел. китара и на синтезаторосъзнавам че не е много важно но не го чувствам. Ако слушам клишето слушай сърцето си то тя е въздухът за мен

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не уча в ел. гимназия просто чета азимов. А за музиката аз свиря на класическа и ел. китара и на синтезаторосъзнавам че не е много важно но не го чувствам. Ако слушам клишето слушай сърцето си то тя е въздухът за мен

Азимов - браво на теб! Свириш - и за това браво!

Дали е слънцето и въздуха за теб може да провериш много лесно. Запушваш си носа и виждаш колко време можеш да изкараш без да дишаш. Минута, две, три...? ;)

Пепи, всичко отминава. И това ще отмине. Просто имай малко търпение и не драматизирай. Щом нещо е имало начало, то неизбежно ще има и край. Междувремено, ако се отвори случай да я целунеш - направи го.

Айде, успех и от мен!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Невинни хора умират по света, покосени я от вражески, я от приятелски куршум, снаряд, ракета ти за едно момиче, ще се мяташ от балкона. Братле всички сме преминали през това, но не сме се мятали от никъде.Всичко е до време. Дръж се мъжката, иди при нея поговорете, уточнете си нещата и това е. Живота продължава с или без нея. Като поотраснеш малко, ще разбереш за какво ти говорим.Къде си още "14" годишен... Ти какво очакваш, да се ожениш за нея и да си живеете щастливо ли? Ще ти кажа истината в "лицето" или има друг или просто не те харесва и си играе с теб (и с приятелките и ти се присмиват). Ще има следваща, и следваща и следваща, както и за нея следващ.Както казах вече дръж се мъжката имай си достойнството и не позволявай на когото и да било да го наранява или да си играе с него.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам,знам но не ме прецака. Искаше да не ми е гадно. В училище си личи че наистина съжалява.Не ми се е извинила защото си мисли че ще я сметна за слобохарактерна (не знам защо).Кому е нужна тая ш**на любов. Вече имам теория че Афродита(Венера) е садистичен нацист.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За господин Кондуров.На Парис никой не му е казвал че ще има други момичета и да се държи мъжки. Не. Той макар малко нечестно и подло (все пак отвлича хубавата Елена) той не оставя нещо да застава на пътя на любовта му. Да вярно. Започнала Троянската война и Троя паднала,но на него не му е пукало. Бил е с любимата. Изводът е:Хората са готови на всичко за любовта. Що за момче ще съм ако взема сега да се откажа. А за scepsist. Това че съм влюбен не означава че не мога да мисля трезво. Освен за някои теми. На Джон Бон Джоуви никой не му е казвал да не драматизира. Още повече за парчето I'll be there for you.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се обиждайте ама откак съм в тъй наречената "френд" зона трябва някъде да си го изкарам а в бокса не става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кому е нужна тая ш**на любов. Вече имам теория че Афродита(Венера) е садистичен нацист.

Ха-ха! Значи, глей сега кво написа един батко (на теб ти е батко, а на него аз съм му батко), преди няколко години в една тема за любоФта в раздела за философия. Малко е завързано, щото тогава беше 4-ти курс във философския факултет на СУ, но ще хванеш основната идея. Той писа:

Несъмнено е, че обекти (нека така наричам хората) извън нас ИМА... идеята е тази, че чувството ЛЮБОВ се поражда в НАС, така да се каже (малко грубо, но и точно), ние си създаваме ИЛЮЗИЯТА за обекта към когото изпитваме чувства и НЕ е важен самият обект, а възникналото наше възприятие. Ето какво ни казва самият Пруст в "Една любов на Суан": "Обикновенно човещките същества ИЗВЪН НАС НИ СА ТАКА БЕЗРАЗЛИЧНИ, че ВЛОЖИМ ЛИ (е ключовата дума) в някое от тях подобна възможност да ни причини страдание или радост, то почва да ни се СТРУВА дощло от друга вселена" (с.255, изд. Народна култура, библиотека Световна класика). Болезненият извод е следният: любов има, но тя ВИНАГИ е дело на един човек от неговите впечатления, обектът, другият е само тласък, той е безинтересен, защото в една връзка аз НЕ обичам него, а просто съм под влияние на породилите се чувства и впечатления в самия мен, аз изживявам себе си и илюзиите си в любовта, следователно какви са претенциите на ЧУВСТВАТА над разума? Смело мога да кажа НИКАКВИ, дам, така е, любовта може и да НЕ може да се обхване в понятия, нито чисти разсъдъчни, нито в диалектическо движение, но тя е просто субективно ( и затова различно и НЕпостоянно) чувство... Другият извод е, в любовта правя грешката да си мисля, че другият е важен и че обичам него/нея, т.е. обектът, а всъщност това е просто заблуда и впечатление на моя аз... оттук и мъките, страданията и сълзите. Няма да се правя на Цитатко, но с всеки запознат с края на "Една любов на Суан" изводът е повече от категоричен ... две загубени години за жена, която дори и НЕ е мой (на Суан) тип... и къде е истината за любовта тогава?! Enjoy !!!

Готино, нали? То е горе-долу това, което казваш ти. Сега ще ти кажа, обаче, какво се случи по нататък. Авторът на горенаписаното, който е близък приятел, взе, че са влюби. ЛюбоФта му беше споделена и от отсрещаната страна. Това му откри нови измерения, за които не подозираше, че съществуват по-рано. Споделяне на емоции, усещания, впечатления, идеи и други, които напълно отиваха отвъд дотогавашните му представи... От тогава-насам отношението му към любоФта се промени. И ти ще минеш през това, предполагам. Това е ОК и е частичка от живота. Доста важна, впрочем. Хората, които не са познали и преживели тези чувства пълноценно са като осакатени. Може би, ще стигнеш до момент, когато да надраснеш неща като привързаност и вкопчване, а може би няма. Първо, обаче, трябва да ги изпиташ и опознаеш. Тъй че не бързай да отричаш любоФта. Преживей я, виж я какво преставлява (сладка ли е, солена ли е , горчива ли е или друга някаква) и после виж прецени има ли смисъл от нея и ако има какъв е той.

Не приемай това като съвет или даване на акъл. Ти си знаеш какво правиш. Животът си е твой. Просто споделям с теб, защото си пуснал темата...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да но хората само страдат от любовта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да но хората само страдат от любовта

Ммм... Зависи. Можеш ли да дефинираш понятието, т.е. да дадеш определение за това какво е истинската любов, а не любоФта? Аз бих казал, че любовта е да желаеш ДРУГИЯТ да е щастлив без значение дали е с теб или не е с теб. Ако си способен да пожелаеш това съвършено искрено и от сърце, то няма да има никакво страдание. Ако, обаче, през цялото време се фокусираш върху твоите собствени чувства, върху твоя стремеж към щастие, то страданието рано или късно ще те застигне.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

знам и искрено искам тя да е щастлива. Но ми е зле че няма да е щастлива с мен. Един вид ссамокритика. А и не издържам на мисълта че може утре да видя как някое лайнярско копеле я целува а и както е сега нещо повечезащото всички момчета от 7те класове са такива

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и ревност, това ми харесва. Виж сега, аз ти говоря от личен опит, а не врели некипели.Когато аз бях на 15 имах приятелка, която беше на 14 от несебър (аз съм от ахелой). Беше срамежлива, кротка, тиха и леко потайна.Бяхме заедно около 3 години. Аз и бях първия сексуален партньор. Направихме го след първите 5 месеца на нашата връзка. Бях влюбен изчаквах удобен момент и разбира се нашите да не са си в нас (ахаххаха, повечето ще ме разберат). Както и да е, направихме го в нас. И видиш ли, когато тя натрупа 1 година и 7-8 месеца сексуален опит, започна да се държи различно. Стана по разговорлива, по самоуверена, наперена, с по-голямо самочуствие и самооценка. Когато свърши нашата приказка, знаеш ли какво ми каза? Каза ми, че всичко това, което е било с мен е било заради друго момче... Нейната ученическа любов, искала е да натрие носа му и го направи много добре даже бих казал. След всичко, тя неможа да го заклещи в мрежите си (ученическата и любов) и си остана сама. Идваше няколко пъти при мен, но аз си имах друга сериозна приятелка и така, тя си остана самотна.... Сега вече си има дете и женена за един познат... Но не е ученическата и любов.Няма да ме разбереш какво искам да ти кажа, младежо. Бъди въпреки всичко себе си. Винаги си имай едно на ум. Не се отказвай, но и недей да даваш всичко от себе си, ако не получаваш поне половината от това, което даваш. С едно момиче единственно бях така, давах, раздавах се.... И след това се научих да бъда, хем джентълмен, хем леко "момчето с леденото сърце", бях хем мил, хем лошото момче и се научих, че може и да не си ти този, който да дава всичко от себе си за да те спечели....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

знам и искрено искам тя да е щастлива. Но ми е зле че няма да е щастлива с мен. Един вид ссамокритика. А и не издържам на мисълта че може утре да видя как някое лайнярско копеле я целува а и както е сега нещо повече

Разбирам. Наистина... Позволи ми да ти кажа и още някои неща. Аз съм имал тъкмо две големи любови през живота си. Първата беше като студент. Продължи към 4 години и после тя замина да учи в чужбина. Разделихме се и го преживях доста драматично, защото в продължение на четири години бяхме градили планове как ще се оженим, ще имаме деца и ще се обичаме "докато смъртта ни раздели". Но, както казва Джон Ленън, животът е това, което се случва докато си правим планове. И в един миг всичко рухна като картонена къщичка от карти. Почувства се съвършено lost. Изпитах толкова дълбоко разочарование, че години наред имах само хаотични връзки - днес с тази, утре с онази. Преди девет години, обаче, срещнах жена, с която съм и до днес. Не беше някаква любов от пръв поглед. Помня, че първият път, когато се запознахме беше на едно обществено мероприятие и тя ме подразни с нещо си. Беше много намаана и и направих някаква забележка. Бе, сдърпахме се малко. После нещата се развиха така, че все попадахме на едни и същи места и се опознахме... Виж, Пепи, знам, че е трудно за приемане, а още повече за следване, но най-разумното е да нямаш очаквания и да не планираш подобни неща. Просто да си открит към всичко, към всяка ситуация и да оставяш нещата да се случват етествено без да ги насилваш и без да планираш много-много. Така можеш да уловиш всяка възможност. Освен това, това е едно вълнуващо състояние, при което не знаеш откъде ще изкочи заека. Инак, ако се фокусираш само върху едно нещо, върху едно единствено очакване (примерно върху нея), ще пропуснеш хиляди други неща и възможности.

–––––––––––––––––––––––

И още нещо, което ще ти кажа сега, макар че в момента за теб не е актуално. Любовната емоция в чисто биологичен план е свързана с възпроизводството и оцеляването на вида. Затова и продължава сравнително кратко. От три-четири месеца до 1/2 г. Това е време, в което ще се чувстваш като в рая. В следащите година-година и 1/2 ще започне да утихва. Това не означава, че вече няма да си привлечен от партньора, а че ако наистина искаш да останеш с него, то трябва да потърсиш някои по-дълбоки основания и да се научиш на някои неща - напр. да изслушваш, да правиш компромиси, да му даваш свобода и други такива. Тези неща са важни.

Виж сега, аз ти говоря от личен опит, а не врели некипели.

Колега, тук стана като "Искрено и лично". :D

Дано му е от полза на момчето. Аз като бях на неговите години нямаше нет, нито подходящи хора, с които да споделям... Мхм. Не знам дали за добро или не.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момче, просто поспи малко, много фантазии имаш. Къде си се разбързал и то на четиринадесет години. Не съм чел темата, ама и ревност някакви небивалици, глупости. Сега ако кажеш, че искаш да спиш с момичето.Искал да я разсмива. Не става така момче. Ядосай я едно хубаво, да видиш как ще полудее по теб. Такива мекотели никой не ще. Влюбен бил. :DОК ?! ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за слушане съм супер. И какъвто съм музикален имам много добра слухова памет(сигурно 1-2 терабайта) и помня всяка нейна дума. А за компромиси... Кой пръв да бие сервиси в волейбола и аз я пуссам първа. А за свобода амии няма как. Единственои правяпът когато влизаме по стаите и не позволявам дая обиждат. Поне не и в мое и нейно присъствие. Сами да ни псуват колкото искат. Не чувам думите и те не ни вредят(думите са много силни. Правени са опити върху някакво мн. чувствително растение и след като го напсуват атомите се разрушават)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Послепис: детската любов е най-сладкото нещо, безгрижна такава някаква.. Така, че постарай се повече. т.е, няма за какво да се впрягаш. Има време за истинска любов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не че нещо ама ти тъп ли си. Кво са. Като я обичам да я напсувам и да я пребия в знак на любов и после и тя да се влюби в мен.КУ-КУ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не че нещо ама ти тъп ли си. Кво са. Като я обичам да я напсувам и да я пребия в знак на любов и после и тя да се влюби в мен.КУ-КУ

Просто ме уби !Кой е казал да я псуваш, или нещо от тоя род ? - Ти на мъж ли ще се правиш, или на момиче. Малко ли са момичетата на около. Подразни я малко. Все пак нито знам твоя характер, нито нейния. Така да отваряш теми във форуми е меко казано безсмислено. Опиши я едно хубаво, тогава ще дадем мнение за нея. То тебе те видях вече. Кажи й че е тъпа, като на мене и ще видиш как ще я накараш да се влюби. Прояви малко мъжественост. Казах ти го и по-горе.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.