Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

конфигурацията ми е:Intel Pentium E5700 2x3,00Ghz s.775Gigabyte EP41-UD3L s.775 Sata2Kits 2x2gb DDR2 Super TalentGeforce GTS450 1gb GDDR5WD2500JS 250gb Sata2 8mbPSU 550W в момента съм с 32 bit Windows 7 Professional....та въпроса ми е дали няма да е по добре да му сложа 64 bit понеже 32bit чете само до 3,37gb рам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

конфигурацията ми е:Intel Pentium E5700 2x3,00Ghz s.775Gigabyte EP41-UD3L s.775 Sata2Kits 2x2gb DDR2 Super TalentGeforce GTS450 1gb GDDR5WD2500JS 250gb Sata2 8mbPSU 550W в момента съм с 32 bit Windows 7 Professional....та въпроса ми е дали няма да е по добре да му сложа 64 bit понеже 32bit чете само до 3,37gb рам

За по-добре откъм производителност не знам, ама за пълната индексация на оперативната памет - да.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в момента съм с 32 bit Windows 7 Professional....та въпроса ми е дали няма да е по добре да му сложа 64 bit понеже 32bit чете само до 3,37gb рам

Сам си си отговорил.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колегите преди мен са казали точно и ясно нещата . В допълнение мога да спомена само че ако автора има желание може да прочете и други неща от сорта на :

http://www.unawave.de/windows-7-tipps/32-bit-ram-barrier.html?lang=EN

Просто за информация .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С 64 битов процесор, спокойно можеш да ползваш 64 битов Windows. 64 битовия софтуер, ще върви по-добре. Отделно, както казаха колегите, ще ползваш пълния капацитет на рам паметта.

Редактирано от Касперски (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Също така е добре да си провериш настройките в БИОС, защото някои дъна искат ръчно да зададеш настройка за индексацията на паметта. Ако не го направиш 64-битовата ОС пак ще си показва и ползва 3.37 гигабайта. Някои модели дъна на АСУС са точно така, почти всички на АсРок и по-стари дъна на МСИ - също, така че може и Гигабайт да имат такава настройка.

Редактирано от rado84 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какъв е смисъла от тази настройка в биоса?

Ми не знам - питай производителите. Факт е обаче, че на сегашното ми дъно (AsRock G31M-GS R2.0) има такава настройка и докато не зададох ръчно на тази настройка да ремапва (или както там се наричаше) РАМ паметта - така и не видях 4.00 ГБ в Properties на My Computer. Пишеше си 3.40 ГБ използвани (4.00 инсталирани) и дотам. Едва след като се заиграх с тази настройка в биоса Windows 7 започна да използва всичките 4 гигабайта памет.

Сестра ми има едно MSI-ско дъно, в чийто настройки забелязах същата опция за паметта, а съм я засичал и в по-стари модели на ASUS. За да я слагат толкова често по продуктите си, значи тази настройка има някаква цел и/или полза, но аз лично не я знам каква е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от xXx*Triple*xXx
      Добър ден От известно време (2-3месеца)забелязвам в Event Viewer където е отметката Error ми излиза едно - Schannel : The following fatal alert was received: 40. Търсил съм из разни форуми да опитам да разбера за кво иде реч от какво се получава този error но като цяло не намерих нищо което да ми е от полза И за това мисля,че е време да се обърна за запитване към вас ако някой тук знае нещо да сподели
    • от Мирослав Каменов
      Здравейте, моят проблем е следният лаптопът ми е Guru M67SRU закупих си оригинален диск за Windows 7 от Microsoft с цел да вдигна битовете на моят понеже е 32 Bit а искам 64 Bit така сложих диска във лаптопът пуснах инсталацията започнах да го инсталирам и ми изписа че „Windows не може да се инсталира защото е стартиран безопасен режим натиснете Ok за да продължите натискам и вадя диска и пускам Windows normally излиза ми това натискам ok пак това пробвах да вляза във Safe Mode да го спра не става излиза ми само това на снимката и не ме пуска вътре помощ!!!!

• от xXx*Triple*xXx
      Добра вечер и ето на бързо моя въпрос ... Преди около 20тина минути сядам и пускам компа и чакам да зареди стигна до екрана Windows 7 Ultimate и се рестартира след това излезе екрана с : Start Windows Safe Mode ... Start Windows With Network ... Start Windows Normally ... цъкнах на Start Windows Normally и след като зареди отворих да видя в Event Wiever показваше ми най горе в графата Critical 1 със следното : EVENT ID 41 The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly. Някой ако знае нещо относно този EVENT 41 да сподели в коментарите Мерси Предварително
    • от asdfj
      Привет.От доста време насам имам проблем при инсталирането на уиндоус 8 на Lenovog50.Закупен е с 8-цата и след това съм го преинсталирал няколко пъти с уиндоус 7. На диск тръгва и когато се покаже инсталацията да избера език и т.н. отказва и блокира клавиатурата и мишката,а в биоса работи и при 7-цата върви без проблем.Възможно ли е да е заключен към 8? Отчаян съм тъй като тази 7ца не върви добре и искам да си върна предишния.Другия ми въпрос е чрез флашка какви са настройките в биоса с UEFI/Legacy и как да подкарам флашката.
      Багодаря предварително.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.