Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте! Последните няколко дни обмислях, как мога да подобря състоянието на лаптопа,с по-малко пари и поради причината, че не виждам много смисъл от нов.

Dell Inspiron 5520:

CPU- Intel 3rd Gen i5-3210M 2.5-3.1Ghz

RAM - 8GB Samsung DDR3 1600Mhz 11-11-11-28

Motherboard chipset - Intel Panther Point HM77

GPU - HD Graphics 4000

HDD - Samsung SSD 840 250GB

Та, да се върна на въпроса ми. Понеже вградената видео карта ползва от RAM паметта ми, ако я сменя с по-добра ще окаже ли някакво влияние? Примерно видях в сайт за бенчмарк, как същият процесор на компютър със 16GB RAM прави двоен, че и малко по-голям резултат от моя.

EDIT: Гледах тези 2 варианта, като ъпгрейд.

1: http://www.amazon.com/dp/B00EOUF8AO/ref=wl_it_dp_o_pC_S_ttl?_encoding=UTF8&colid=2PGYHYSCT7687&coliid=I3DWKQ3JH6GHXM

2: http://www.amazon.com/dp/B00EXBUW7I/ref=wl_it_dp_o_pC_S_ttl?_encoding=UTF8&colid=2PGYHYSCT7687&coliid=I3IP2BD69ZJCR2

Най-малката причина, че е DDR3L.

Редактирано от Nikolay Penchev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едва ли ще подобриш вграденото видео със замяна на паметта. Ако беше AMD APU там по-високите честоти и по-голямото количество памет имат преднина, но не и в този случай.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едва ли ще подобриш вграденото видео със замяна на паметта. Ако беше AMD APU там по-високите честоти и по-голямото количество памет имат преднина, но не и в този случай.

Ако можеш да ми обясниш, от къде иде разликата тогава ще съм много благодарен :D

Моят резултат: http://www.passmark.com/baselines/V8/display.php?id=18234021836

и на някой си :D : http://www.passmark.com/baselines/V8/display.php?id=18225144743

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези памети, които си избрал и тази която е на лаптопа не се различават кой знае толкова много, освен по латентността. При положение, че честотите и обемите са еднакви - смяната е безсмислена. Освен това имаш и SSD, вградената графика няма как да смениш - няма повече от това какво да се направи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би от това че неговата памет е по-бърза, но едва ли пък ще е заради размера. Така като гледам има и други разлики на които не си обърнал внимание - разлика в дънната платка, твърдия диск при теб е ссд, а при него обикновен hdd, което ме навява на мисълта че платформите (лаптопите) ви са различни.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако можеш да ми обясниш, от къде иде разликата тогава ще съм много благодарен :D

Моят резултат: http://www.passmark.com/baselines/V8/display.php?id=18234021836

и на някой си :D : http://www.passmark.com/baselines/V8/display.php?id=18225144743

Разликата идва от 3D графиката, другите резултати са идентични с твоите. Погледни пак резултатите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разликата идва от 3D графиката, другите резултати са идентични с твоите. Погледни пак резултатите.

Аз знам, че от там иде, но разликата в хардуера не е голяма, а той прави повече от двоен резултат на 3D.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз знам, че от там иде, но разликата в хардуера не е голяма, а той прави повече от двоен резултат на 3D.

Как да не е голяма ? Я прочети предното ми мнение.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да не е голяма ? Я прочети предното ми мнение.

Моят лаптоп също беше с HDD, но го смених със SSD. Остават РАМ и дъно. Аз лично не вярвам да дава такава голяма разлика самото дъно и за това пуснах тази тема за РАМ-та.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за начало - двете дънни платки са различни. Иначе, драйверите на видеото обновени ли са?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за начало - двете дънни платки са различни. Иначе, драйверите на видеото обновени ли са?

Да, сложил съм последните драйвери от интел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влияние ще има, но пренебрежимо малко.

P.S. Тоя лаптоп ше стане златен с тия ъпгрейди. (за твърдотелния е вече късно, ама) По-евтино ще е да го използуваш още годинка без надграждане, да го продадеш и да си вземеш нова платформа куфарче.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми се чете цялата тема но да влияе. Конкретно в случая би имало леко подобрение ако плочката е една. Става въпрос за двуканалния режим които оказва влияние а не размера/обема.

Ако тия 8ГБ са две плочки е безсмислено да се пипа. Ако е една може да се помисли за замяна с 2х4 ако ти се занимава.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влияние ще има, но пренебрежимо малко.

P.S. Тоя лаптоп ше стане златен с тия ъпгрейди. (за твърдотелния е вече късно, ама) По-евтино ще е да го използуваш още годинка без надграждане, да го продадеш и да си вземеш нова платформа куфарче.

SSD го взех, защото имах 1ТБ, който използвах 1/4 от него, също така отделя по-малко топлина и най-важната причина не се влияе от подмятания на самият лаптоп, не е като да го използвам за настолен :D. След слагането му останах още по-доволен, понеже всичко стана значително по-бързо и изчезна и минималния лаг.

Не ми се чете цялата тема но да влияе. Конкретно в случая би имало леко подобрение ако плочката е една. Става въпрос за двуканалния режим които оказва влияние а не размера/обема.

Ако тия 8ГБ са две плочки е безсмислено да се пипа. Ако е една може да се помисли за замяна с 2х4 ако ти се занимава.

2x4 са.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако твоите 2 плочки памет вървят в двуканален режим, единственото ,което можеш да направиш е да вземеш нови 2 по-бързи от което няма да  видиш много повече производителност.Интелските iGPU Не са тези които се радват на високи скорости на РАМта.

А ако не вървят в двуканален режим можеш да вземеш други две, които ще сработят двуканално(ако някой има и др предложения да ги сподели) и теоретично да удвоиш пропускателната способност на вградения видео чип, но отново Интел не показват очакваното подобрение при удвояване на bandwidth-а.

Редактирано от loc_dogy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.