Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, дойде момента в който и аз ще се сдобия с кола. Та спял съм се на тези.

http://www.cars.bg/c448665

http://www.cars.bg/c507528

http://www.cars.bg/c457007

http://www.cars.bg/c507570

http://www.cars.bg/c495818

http://www.cars.bg/c522072

Тъй като това ми е първата покупка на автомобил нямам представа какво да гледам. Спрял съм се на белия А5 вие какво мислите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично ще кажа,че за тази сума можеш да си купиш чисто нов автомобил.Може и да не е така луксозен,но ще е нов.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че за първа кола не ти трябва нито толкова мощна,нито толкова голяма кола

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 40хиляди нов автомобил.

Защо искаш толкова мощен автомобил?Вчера си взел книжката,днес на 200коня ще се качваш.

Съвета ми е купи си нещо до 3-5 хил лева и няколко години си карай(за опит,да избиваш комплекси,хормони и т.н).

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той за пръв път ще купува,но това не значи,че не е карал до сега.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично ще кажа,че за тази сума можеш да си купиш чисто нов автомобил.Може и да не е така луксозен,но ще е нов.

За кой модел точно имаш на предвид?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам в предвид конкретен модел.Поразгледайте обявите на официалните вносители.

Сега се загледах и аз.Например Шкода Октавия,модификация Елеганс е 32 560 лв.

п.п/Само да вметна,че за тия пари можеш да си вземеш няколко автомобила на старо,да ги обслужиш,че и за една година да им покриеш разходите за гориво.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Q7 не е  лоша, добре изглежда, но А4 е на малко км и има  екстрите и е по нов модел, за А5 това ,че е бяла , а коли с такъв цвят се продават трудно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А8-цата е колата. Карах същия модел на един приятел, да ти кажа много е комфортна. Но недай си боже, нещо да се развали ще си я гледаш, само как ще ти стой пред блока/къщата. По-добре послушай колегите, вземи си една чисто нова и да не береш грижи толкоз. Успех

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За кой модел точно имаш на предвид?

Шкода,Тойота,Пежо всичките имат модели до 40 хил.лева и най-важното гаранция,автокаско...друго е ти да седнеш първи зад волана на една кола.

Е..нямат всички екстри като А8,събрани в едно,но имаш системите за безопастност,което е най-важното.Новата кола си идва с гаранция 5 години или 150хиляди км(ако не се лъжа).Давам ти пример а8 е 33хил без ддс около 40х.лв със.Още 5х.лв за документи и подръжка=45х.лв

Помисли си добре какво искаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Шкода е много хубава марка на разумна цена. Все едно си взимаш Фолксваген но по-добре сглобен и без надценката.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 40хиляди нов автомобил.

Защо искаш толкова мощен автомобил?Вчера си взел книжката,днес на 200коня ще се качваш.

Съвета ми е купи си нещо до 3-5 хил лева и няколко години си карай(за опит,да избиваш комплекси,хормони и т.н).

Къде го метна и ти по върбите? За тия пари наистина може да се купи нов автомобил, но работнически или максимум A1  от подобен така да се каже луксозен клас. А ако ще купува автомобил да се обучава, 5000 лева са доста мижава сума за наистина надежден и сигурен автомобил. А за един млад водач е важно автомобила да е сигурен. Живота не се оценява в икономисани хилядарки, още повече че тук се говори за 7-12 пъти по-висока сума, готова да се даде за първи автомобил. За 5000 вземаш полуизгнила коруба с половина неработещи системи. Скоро един мой колега си взе кола за 5000 лева, която уж имала подгряване на предния джам. Има ама, само бутон. Предното стъкло естествено е сменяно я от собственика, я от търгаша. Това ESP, тракшън контрол и блокиращ диференциал ги нямат за нищо. Вижте само обяви за Фиеста или кой да е подобен автомобил - блокиращ диференциал като " всички екстри", само дето няма половината налични екстри. А и лаика знае, че самоблокиращия диференциал е наистина голяма рядкост, особено при малките автомобили. Това е спортна или офроуд екстра. та за тия 3-5000 лева човек може да си купи само проблеми или да го посети оная с косата.

Предложените автомобили ми харесват като идея. 

И един съвет за покупка на стар автомобил. 3-4 годишните автомобили са най-изгодни за покупка. Първо са с достатъчно паднала цена и второ, все още не са амортизирани достатъчно. Стига разбира се да не говорим за такси или служебен автомобил, юркан всеки ден. Но дори и да е бил служебен, подобни кораби се ползват главно за дълъг път, а това означава, че въпреки многото километри, износването е много по-малко от автомобил, каран като такси или по друг начин в града.

Редактирано от Кико (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, дойде момента в който и аз ще се сдобия с кола. Та спял съм се на тези.

http://www.cars.bg/c448665

http://www.cars.bg/c507528

http://www.cars.bg/c457007

http://www.cars.bg/c507570

http://www.cars.bg/c495818

http://www.cars.bg/c522072

Тъй като това ми е първата покупка на автомобил нямам представа какво да гледам. Спрял съм се на белия А5 вие какво мислите?

За тия пари даже и по - малко можеш да вземеш 100 пъти по мощна и газарска  колица наречена BMW която частите не са чак толкова скъпи незнам защо си се спрял точно на Ауди да здрави са , но да кажем и колко по луксозен автомобил от Мерцедес? - то е ясно че щом си тръгнал да купуваш тези коли си знаеш и парите които ще даваш за части дано си се поразгледал колко парички са частите ако нещо се развали например на А8-та или Q 7 - та  , но стига съм дрънкал А5 - та е добре с километрите , закарай я на сервиз покарай я както обичам да казвам ако ти хареса взимаш , куатрото не е от много добрите идеи въпреки че не е лоша , но между тези избори аз бих избрал А8 или А5. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тия пари даже и по - малко можеш да вземеш 100 пъти по мощна и газарска  колица наречена BMW която частите не са чак толкова скъпи незнам защо си се спрял точно на Ауди да здрави са , но да кажем и колко по луксозен автомобил от Мерцедес? - то е ясно че щом си тръгнал да купуваш тези коли си знаеш и парите които ще даваш за части дано си се поразгледал колко парички са частите ако нещо се развали например на А8-та или Q 7 - та  , но стига съм дрънкал А5 - та е добре с километрите , закарай я на сервиз покарай я както обичам да казвам ако ти хареса взимаш , куатрото не е от много добрите идеи въпреки че не е лоша , но между тези избори аз бих избрал А8 или А5. 

А може би се е спрял на Ауди заради качеството на изработка, която не е толкова добра нито при БМВ, нито при Мерцедес. А да зарязваш 4х4 при мощност над 200 к.с. е глупост. Вярно, ако иска да кара, по-добрия вариант е БМВ.  И не знам защо всички му правите сметка на парите. Аз също съм дал над 30 000 лева за колата си, но никога разходите за нея не са ми били проблем. Нали се сещате, че ако давам 5000 лева за кола, то и 500 ще са много за мен. Обаче след като давам над 30 000, дали 500 или 1000 лева ще ме спънат?

...друго е ти да седнеш първи зад волана на една кола...

Що не го каза направо? Друго си е да пръднеш първи в колата.

Редактирано от Кико (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам, че имаш своята слабост, страст, мечта и в такъв случай няма какво толкова да се допитваш.

Аз съм силно пристрастен към марката и ако имах парите, то бих купил първия от листата. За подобни суми обаче човек би си купил чисто нов автомобил, което в случая е правилният избор според мен. Доста атрактивни возила се продават и то на прилични цени.

Все пак следвай инстинкта си и задоволи мечтата си защото ти ще си управляваш автомобила си!!!!

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А може би се е спрял на Ауди заради качеството на изработка, която не е толкова добра нито при БМВ, нито при Мерцедес. А да зарязваш 4х4 при мощност над 200 к.с. е глупост. Вярно, ако иска да кара, по-добрия вариант е БМВ.  И не знам защо всички му правите сметка на парите. Аз също съм дал над 30 000 лева за колата си, но никога разходите за нея не са ми били проблем. Нали се сещате, че ако давам 5000 лева за кола, то и 500 ще са много за мен. Обаче след като давам над 30 000, дали 500 или 1000 лева ще ме спънат?

Що не го каза направо? Друго си е да пръднеш първи в колата.

Исках просто да кажа , че аз за тези пари мога да купя по-мощна кола която е първа ръка , дадох пример BMW . ;)

Редактирано от The Prodigy (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Исках просто да кажа , че аз за тези пари мога да купя по-мощна кола която е първа ръка , дадох пример BMW . ;)

Избери си Японска кола и си я купи!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

вие какво мислите?

Друго не знам, но километрите е абсурдно да са тези за 5-6-7 годишни коли в този клас.

Много ще се наиграеш и имай предвид, че толкова стари Аудита ще имаш бая ремонти, особено по ходова част и окачване.

Взели са им животеца читавия на тия колици, придали са им търговски вид и чакат някой като теб да клъвне.

Много скъпи са частите за Ауди и не виждам смисъл от такава покупка.

За тези пари си вземи една чисто нова Шкода октавия с по-мощния мотор или един Супърб втора ръка на 1-2 години.

Говоря ти от опит и ме е боляла главата от такива Ауди-та, но ти си знаеш и избора си е твой.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А аз не виждам място за сравнение между Шкода и Ауди, въпреки че са роднини по концерн. Първо и Ауди и Порше са автомобили с имидж. Второ, ако ще е Шкода, нека е Форд. За тия парички преди време се вземаше чисто новичко Мондео със 160 к.с и Ecoboost  мотор.   А ако човека иска да кара, няма какво да му мисли - взема Поршето или пък се насочва към някое БМВ. Специално Cayennе   се слави с отлична надеждност, ако става въпрос за ремонти.  Наистина, онова Порше от линка ми изглежда твърде шареничко, което говори и за яка експлоатация от собственика. Но щом става въпрос за автомобили втора употреба, никой не може да бъде сигурен на какво ще попадне. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Друго не знам, но километрите е абсурдно да са тези за 5-6-7 годишни коли в този клас.

Много ще се наиграеш и имай предвид, че толкова стари Аудита ще имаш бая ремонти, особено по ходова част и окачване.

Взели са им животеца читавия на тия колици, придали са им търговски вид и чакат някой като теб да клъвне.

Много скъпи са частите за Ауди и не виждам смисъл от такава покупка.

За тези пари си вземи една чисто нова Шкода октавия с по-мощния мотор или един Супърб втора ръка на 1-2 години.

Говоря ти от опит и ме е боляла главата от такива Ауди-та, но ти си знаеш и избора си е твой.

Audi Б4 комби първа ръка взех през 2003 година , 2011 го продадох и евала , ауди-то беше перфектно това може би е колата която най - малко съм пипал , затова решил ли е да дава такива пари , бих го насочил към първа употреба. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А аз не виждам място за сравнение между Шкода и Ауди, въпреки че са роднини по концерн. Първо и Ауди и Порше са автомобили с имидж. Второ, ако ще е Шкода, нека е Форд.  

В общи линии повечето ти постове в автомобилния раздел са адекватни, поне що се отнася до технически локуми и прочетени изгъзици.

В случая, обаче, си много далече от истината и въпреки, че съм наясно за любимата ти марка Форд, този път изобщо не си прочел това, което съм казал.

Не сравнявам двете марки, а казах, че е по-добре чисто нова Шкода от дръгливо и изтърбушено Ауди.

Още повече цената на Аудито (и на която и да е друга кола) нараства още с покупката, поради смяната на един куп консумативи.

Или ще го посъветваш да не сменя нищо?

Карал ли си такова Ауди за повече от 20 километра тест дрейв?

Правил ли си му 1-2 ремонта, които като ги плащаш виеш срещу луната?

Надеждни били повече от БМВ и Мерцедес...

Този пък бисер като го прочетох се посмях добре.

Това ми е последния такъв пост, за да не спамя темата на момчето.

Както казах избора си е негов.

Audi Б4 комби първа ръка взех през 2003 година , 2011 го продадох и евала , ауди-то беше перфектно това може би е колата която най - малко съм пипал , затова решил ли е да дава такива пари , бих го насочил към първа употреба. 

Новото Ауди не го коментирам и още повече като си го гледаш и не го мачкаш юнашки по пътищата на родината и извън нея.

Всъщност за Б4 съм чувал доста хубави отзиви, но не съм карал и нямам поглед върху него.  :)

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В общи линии повечето ти постове в автомобилния раздел са адекватни, поне що се отнася до технически локуми и прочетени изгъзици.

В случая, обаче, си много далече от истината и въпреки, че съм наясно за любимата ти марка Форд, този път изобщо не си прочел това, което съм казал.

Не сравнявам двете марки, а казах, че е по-добре чисто нова Шкода от дръгливо и изтърбушено Ауди.

Още повече цената на Аудито (и на която и да е друга кола) нараства още с покупката, поради смяната на един куп консумативи.

Или ще го посъветваш да не сменя нищо?

Карал ли си такова Ауди за повече от 20 километра тест дрейв?

Правил ли си му 1-2 ремонта, които като ги плащаш виеш срещу луната?

Надеждни били повече от БМВ и Мерцедес...

Този пък бисер като го прочетох се посмях добре.

Това ми е последния такъв пост, за да не спамя темата на момчето.

Както казах избора си е негов.

Новото Ауди не го коментирам и още повече като си го гледаш и не го мачкаш юнашки по пътищата на родината и извън нея.

Всъщност за Б4 съм чувал доста хубави отзиви, но не съм карал и нямам поглед върху него.  :)

Е, нямах предвид, че Ауди са по-надеждни. Напротив, от трите луксозни марки, БМВ е в челото. Имах обаче предвид, че качеството на изработка и материалите в Ауди са над нивото на конкуренцията. И да, новия автомобил е по-добре, та бил той и по-маломощен, по-малък или с по-лошо оборудване. Обаче аз никога не съм успявал да убедя някой в правотата на това твърдение. Първо защото никой не може да си направи точна сметка на разходите при стар и нов автомобил и второ, защото не мога да накарам някой наумил си да купува кола за имидж, да я сменя с Форд или в случая със Шкода. А ако вземем всички разходи за 15 години, ако човек кара новозакупена кола и човек, каращ 10 годишни автомобили ще видим, че дадените пари са почти едни и същи. Само дето в единия случай си караш колата 5 години без да се замисляш за ремонти, а след това продължаваш да я караш още 10 години, като и знаеш кътните зъби. Във втория случай купшуваш 3-4 коли за 15 години и първо, рискуваш да попаднеш на боклук. Второ, рискуваш да те измамят и да се наложат скъпи ремонти. И трето, винаги караш стара и морално остаряла техника, като само в последните 5 години двамата купувачи карат автомобили на една и съща възраст. та като дръпнем чертата на разходите ще видим, че тоя с новия автомобил първите години е карал доста по-модерна кола и се е кефил на новото, а втория водач си е скубал косите  за щяло и нещяло, като така и не е усетил тръпката какво е да пръднеш пръв на лявата седалка и какво е няколко месеца да мирише на ново. 

Та всеки си решава какво да кара и аз никога не съм успявал да убедя някой, че купуваната от него кола е боклук и че не си заслужава да се дават пари за нещо старо, амортизирано с неизвестни проблеми и неизвестно бъдеще.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз само ще кажа, че за мен е 100 пъти по-добре да е чисто нова, но в малко по-нисък клас, от колкото кола на 5-6 години. 

Но, има и друго. Като гледам пича е на 19 години. На дали му дреме за ремонти и т.н., при положение, че баща му ще му купвата колата. Той иска просто да е гъзар. Ясно е. Нямам как, на такъв човек, който не си вади парите да говориш за рентабилност и т.н. На него просто не му дреме. Парата я има и това е. Така че, не го мислете, спора стара/нова в случая е излишен. Даже, ако питате мен, му дайте и по-скъпи предложения, парите очевдино не са му проблем, щом вади 30-40К кеш и плаща. Поне като взима нещо, да е наистина добро. 

Само да не мине от енергото, като се залепи за някой стълб. 

Пич, умната и със здраве да караш, каквото ще вземеш. 

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за отговорите. Май намерих решението в ново audi a3

Редактирано от :)Андрей (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за отговорите. Май намерих решението в ново audi a3

В случая и аз бих предложил по-маломощна и евтина кола, но парите са си твои, а и ти вече си избрал "тъмната страна". Само ще те помоля каквото и да вземеш, карай го по-бавничко, и най-вече разумно, защото не си само ти на пътя. На 19 г си и при теб е несериозно да се говори за какъвто и да е опит по пътищата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.