Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

ТОВА е дъното ми http://www.biostar.com.tw/app/en/mb/introduction.php?S_ID=308#spec проблема е че имам 4 слота

за рам общо може да побере 8 РАМ

Аз имам 2 оригинални плочки по 1 ГБ работят без проблем едно момче си донесе още една  рам 1 Гб  слагам я на

слота

слогом я и забива и нали като се пускат едни реклами на дъното и там спира и нищо не прави а или почва да бибитка като бибитка почиствам там дето се слага ако може да ми помогнете да не трябва да почистя слотовете

дето се слага раммта нз какво да правя ако може да ми помогнете

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много е възможно тази рам да е повредена.Опитай само с нея да заредиш.Опитай с нея и с една от твоите плочки.Пробвай на различни слотове.

И ползвай малко препинателни знаци.Ако дойдеш на моето място да прочетеш какво си написал,не знам дали ще разбереш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи аз сега сложих дази на приятеля ми. И сега сам с една от мойте и  на приятеля ми .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И ако е повредена,как ще я сложиш? Сигурен ли си,че работи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бих те съветвал да слагаш различни РАМ памети.БИОСа по принцип ще нагоди всичките модули да сработят заедно, като коригира честотата и таймингите на модулите, но някой път не се получава.Виж да ли е читава плочката,която ти бе дадена.Ако са с крайно различни показатели има шанс да не сработят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно към едно са само мойте са сини а неговата зелена аз имам още една зелена която я взей от битака ама прави същото .

Ето и с Speccy

Оперативна памет    Memory slots      Total memory slots  4      Used memory slots  2      Free memory slots  2    Памет      Тип  DDR2      Размер  2048 MB      Канали #  Едноканална      DRAM честота  380.0 MHz      CAS# латентност (CL)  5 такта      RAS# към CAS# закъснение (tRCD)  5 такта      RAS# предзареждане (tRP)  5 такта      Време за цикъл (tRAS)  18 такта      Време за цикъл на банката(tRC)  24 такта      Командно отношение (CR)  2T    Physical Memory      Memory Usage  36 %      Total Physical  2.00 GB      Available Physical  1.28 GB      Total Virtual  3.35 GB      Available Virtual  2.77 GB    SPD      Брой SPD модули  2        Гнездо #1          Тип  DDR2          Размер  1024 MB          Производител  Nanya Technology          Макс. производителност  PC2-6400 (400 MHz)          № на част  M2Y1G64TU8HB4B-25C          Сериен №  A9801815          Седмица/година  49 / 07            JEDEC #3              Честота  400.0 MHz              CAS# латентност  5.0              RAS# към CAS#  5              RAS# пред-зареждане  5              tRAS  18              tRC  23              Напрежение  1.800 V            JEDEC #2              Честота  266.7 MHz              CAS# латентност  4.0              RAS# към CAS#  4              RAS# пред-зареждане  4              tRAS  12              tRC  16              Напрежение  1.800 V            JEDEC #1              Честота  200.0 MHz              CAS# латентност  3.0              RAS# към CAS#  3              RAS# пред-зареждане  3              tRAS  9              tRC  12              Напрежение  1.800 V        Гнездо #2          Тип  DDR2          Размер  1024 MB          Производител  Nanya Technology          Макс. производителност  PC2-6400 (400 MHz)          № на част  M2Y1GH64TU8HD6B-AC          Сериен №  08A83A14          Седмица/година  31 / 08            JEDEC #3              Честота  400.0 MHz              CAS# латентност  5.0              RAS# към CAS#  5              RAS# пред-зареждане  5              tRAS  18              tRC  23              Напрежение  1.800 V            JEDEC #2              Честота  266.7 MHz              CAS# латентност  4.0              RAS# към CAS#  4              RAS# пред-зареждане  4              tRAS  12              tRC  16              Напрежение  1.800 V            JEDEC #1              Честота  200.0 MHz              CAS# латентност  3.0              RAS# към CAS#  3              RAS# пред-зареждане  3              tRAS  9              tRC  12              Напрежение  1.800 V

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое от горните писания изпълнихте?

Пробвахте ли различни комбинации с паметите?

Сложихте ли само новата памет?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,възможно е да трябва да се обнови БИОС. Възможно е и самото дъно да не иска да възприеме новите памети.

Намерете някой познат,с подходящо дъно,на което да пробвате само тия нови памети.Да видите там ще заработят ли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забравих да ви кажа като ги пукна 2те компютъра се пуска и има една лого на БиоСтар и след него се пуска , а като съм с 3те засича на логото

и седи. Преди малко изчистих слотовете и опитах различни комбинации но пак така. Те плочките рам си вървят аз сега съм с едната дето ми я дадоха и 1 от самия компютър дето е другата моя съм я махнал . Как да си обновя БИОСА

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забравих да ви кажа като ги пукна 2те компютъра се пуска и има една лого на БиоСтар и след него се пуска , а като съм с 3те засича на логото

и седи. Преди малко изчистих слотовете и опитах различни комбинации но пак така. Те плочките рам си вървят аз сега съм с едната дето ми я дадоха и 1 от самия компютър дето е другата моя съм я махнал . Как да си обновя БИОСА

Значи дъното не може само да настрои честотите на модулите.Вашите две  Nanya Technology  PC2-6400 (400 MHz)( т.е 6400 мб/с пропускателна способност) , работят на честоти и тайминги близки или равни  на JEDEC #3 , явно дъното ви не може да настрои третия модул ,който се опитвате да поставите на честоти и тайминги близки до тези.Внимавайте ако постявате на дъно, което някак си ще ги приеме , има случаи при поставяне на различни модули рам, тръгват на еднакви честоти и различни тайминги и от там правят проблеми на хард диска ( при записване основно).

Пак казвам :не съветвам поставянето на различни модули РАМ памет в едно дъно.

Евентуално пробвайте с упрейд на БИОСа след това сложете третия модул, може би ще тръгне така.

Редактирано от loc_dogy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влизаш в сайта на производителя на дъното и намираш дъното си там.И гледаш какво дават като поддръжка на дъното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не можах да намеря точно къде е това . Намерих някой неща но не знам дали са тези и не незнам дали да ги изтегля да не объркам нещо ако може да ми дадеш линк и кое точно да изтегля и да го инсталирам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.