Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Телевизора е LG 32LN5400 проблема е следния: Когато пусна клип на 1080p ми сече много на 720 не сече ако не пипам нищо друго а само гледам клипа като цяло не върви добре преди време удари гръм и ми изгоря компютъра а телевизора беше включен в компютъра вчера си купих чисто нов компютър но като включа телевизора и пусна клип  на висока резолюция сече също така и cpu - то е на 100 процента а като е на обикновен монитор няма проблеми. Ако някой може да помогне или да даде съвет. Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай да видим какъв ти е компютъра и от какво  пускаш тоя клип.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е компютъра http://www.technomarket.bg/products/09133486/acer-aspire-xc100-sff-dt-slrex-004 предишния ми беше още по слаб но нямаше проблеми а клипа в youtube но като цяло се усеща че не върви добре а като включа компютъра към монитор няма никакви проблеми

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокартата е слаба и се справя трудно с високата резолюция. С монитора на PC-то е по-друга работата и затова не насича.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам,е с Линукс.

Има ли качени всичките драйвери?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо винаги се коментира видеото? Актуална машина дори подобно нещо което е по-скоро калкулатор е достатъчно за 1080p.

Проблема при онлайн гледане е процесора а не видеото.

пс. На мен ми е по-интересно на колко ракии е бил производителя като е правил тая сглобка... а и купувача за да я вземе?

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесор benchmark.

Видео benchmark.

Мисля, че цифрите говорят сами по себе си, колко чини видеото и процесора.

P.S. Ей, така за спорта и за да не съм голословен пуснах едно HD видео на 1080 p. за да видя като колко се товари процесора от него - както си работи на празен ход, така и не мръдна и процент нагоре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютъра си е перфектен аз игри не играя и не работя на него пускал съм телевизора към геймърски лаптоп с i5 procesor и 8 рам и така на татък и на него сече става въпрос дали може да е нещо по телевизора а и от тогава като включа в единия hdmi ми дава no signal дали може да е разбъзикало нещо в входовете нещо такова. Още нещо странно преди вървше на 16:9 сега за да е перфектно трябва да е на just scan. Пробвах с по ниска резолюция не става играх си по видео настройките на телевизора не става върнах заводски настройки пак същото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гипс видеокартата не знам колко е слаба но дори вградената графика на подобни смешни АПУ-та е достатъчна за гледане на 1080p. Те принципно са мобилни (за таблети, лаптопи и т.н.)

Не ползвай хардуерното ускорение като пускаш филм от харда. Пусни си някво клипче 1080p от нета и тогава гледай натоварването на процесора.

Едва ли си с подобно процесорче за да говорим за натоварване 100% но ще има разлика със сигурност. 

пусна клип  на висока резолюция сече също така и cpu - то е на 100 процента 

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.