Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Искам да попитам за някои неща тъй като не съм 100% сигурен дали съм прав.Използвам windows 7 64 bitКогато преинсталирам компютъра и идва ред на драйверите откъде е хубаво да ги изтеглям или инсталирам:- от диска за дъното, където се намират основните драйвери.- от официалния сайт на дъното в моя случаи "ASUS P8B75-M LX" откъдето свалям възможно най-новите драйвери.- отделно тоест например за видео картата свалям от официалния сайт на NVIDIA и т.н.В крайна сметка как да разбера дали моя хардуер работи на 100% правилно тоест как да разбера дали всички ми драйвери са инсталирани правилно и на място?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Драйверите се теглят от сайта на производителя. От диска са по-стари версии. От Device Manager-a се вижда дали драйверите са инсталирани коректно.

Редактирано от Нико_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Драйверите се теглят от сайта на производителя. От диска са по-стари версии. От Device Manager-a се вижда дали драйверите са инсталирани коректно.

От сайта на производителя, тоест ASUS или за видео картата специално от NVIDIA ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От сайта на производителя, тоест ASUS или за видео картата специално от NVIDIA ?

Да! За дъното - от сайта на ASUS, за видеокартата - от сайта на GIGABYTE!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да! За дъното - от сайта на ASUS, за видеокартата - от сайта на GIGABYTE!

Предполагам и за процесора важи същото тоест от сайта на intel? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам и за процесора важи същото тоест от сайта на intel? 

Процесорите не се нуждаят от драйвери!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чипсета се нуждае от драйвър. Тегли драйвърите за дъното от асус, чипсет-драйвър, VGA-драйвър (ако имаш вградена видео карта), лан-драйвър, звуков - драйвър.... За външната видео карта от сайта на Нвидиа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесорите не се нуждаят от драйвери!

Ясно!Ще ми обясните ли как се премахва правилно един драйвер например драйвера на видео картата? Защото някъде прочетох, че първо се маха стария драйвер напълно (не само от контролен панел/деинсталиране на програма) и после се инсталира новия.

Чипсета се нуждае от драйвър. Тегли драйвърите за дъното от асус, чипсет-драйвър, VGA-драйвър (ако имаш вградена видео карта), лан-драйвър, звуков - драйвър.... За външната видео карта от сайта на Нвидиа.

колегата "нико", препоръчва драйвера за външната карта да се изтегля от сайта на производителя в случая gigabyte.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно!Ще ми обясните ли как се премахва правилно един драйвер например драйвера на видео картата? Защото някъде прочетох, че първо се маха стария драйвер напълно (не само от контролен панел/деинсталиране на програма) и после се инсталира новия.

колегата "нико", препоръчва драйвера за външната карта да се изтегля от сайта на производителя в случая gigabyte.

Когато стартираш новата инсталация на драйвер,би трябвало да засече че вече има инсталиран такъв.И ще те попита дали да премахнеш старият,поправиш или да инсталираш новият.Но може да има и изключения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато стартираш новата инсталация на драйвер,би трябвало да засече че вече има инсталиран такъв.И ще те попита дали да премахнеш старият,поправиш или да инсталираш новият.Но може да има и изключения.

Това ми е известно, обаче прочетох, че е препоръчително преди да се инсталира нова версия на определена програма или драйвер да се премахне първо въпросната програма или драйвер напълно от компютъра и тогава вече да се инсталира новият/та драйвер или програма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ми е известно, обаче прочетох, че е препоръчително преди да се инсталира нова версия на определена програма или драйвер да се премахне първо въпросната програма или драйвер напълно от компютъра и тогава вече да се инсталира новият/та драйвер или програма.

Нали дадена програма си я конфигурирал и настроил по определен начин,и след като я премахнеш напълно ще следва нова конфигурация.Не мислишли,че тези които са създали новите версии не са помислили за това.И не,не е необходимо да се премахне старата за да се инсталира новата.Тя просто се надгражда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега Петко , преди да инсталираш новия драйвер , просто деинсталирай стария . Ако драйвера е инсталиран изцяло то това става от " Програми и компоненти " в Контролния панел . Ако драйвера е бил конфигуриран от Уиндоус , то през "Диспечера на устройствата " с десен клик и "Деинсталиране " . Каквото изтрие и премахне толкова . Инсталираш новите драйвери и точка. Понякога има устройства чиито драйвери ако не бъдат деинсталирани , пример за това са някой модели видеокарти на Nvidia ,има проблем при опит за инсталиране на нови такива . В такива случай се използват програми и инструменти за почистване след деинсталация .

Към колегата Iliyan Georgiev - хубаво казвате да се замисли автора за еди какво си , а преди да напишете това Вие замисляте ли се  защо производителите на много и то сериозни програми ,имат на официалните си сайтове и инструменти за премахване и почистване ? Има ли нужда да обяснявам това ? Или има нужда да се изброяват някакви неща ? Когато се инсталира някакъв софтуер и в даден момент се реши(наложително или не )  че трябва да бъде обновен , единствената чиста и грамотна процедура е :

Официален сайт - проверка за по -нова версия - деинсталиране на старата - инсталиране на новата - при проблем се почистване с инструменти-рестарт -нова инсталация на продукта .Други варианти често често водят до проблеми . За инсталацията  специално пък на драйвери  по системата "драйвер върху драйвер " коментарите отдавна са изкоментирани.

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момци, използвам темата да попитам, защо в сайта на Acer не мога да изтегля драйвъри за система различна от Win 7??

Интересуват ме конкретно драйвъри за Aspire 5742G под XP, но не мога да открия!!!

Публикувано изображение

Any ideas??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

щом ги няма в сайта на производителя не знам къде ще ги намериш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

щом ги няма в сайта на производителя не знам къде ще ги намериш

Такива глупости за пръв и последен път пиши . След като не знаеш , тогава какъв е смисъла да пишеш въобще по тази тема . Това с какво помага на този който има проблем ? Споделяш че си бос, и не знаеш че когато на официалния сайт  на производителя на лаптоп някакъв няма драйвери за дадена ОС, се търсят за всяко устройство по отделно от неговите производители ? Явно не знаеш че лаптопа е съставен от части(видекарта , звукова карта , безжична карта , лан карта и т.н )  който си имат производители .Ти чул ли си видео или звукова карта с марка "Asus "  или "Acer " ???   Когато нямаш представа кое и как се прави , не пиши поне че не знаеш . Това не помага нито на теб , нито на никой .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такива глупости за пръв и последен път пиши . След като не знаеш , тогава какъв е смисъла да пишеш въобще по тази тема . Това с какво помага на този който има проблем ? Споделяш че си бос, и не знаеш че когато на официалния сайт  на производителя на лаптоп някакъв няма драйвери за дадена ОС, се търсят за всяко устройство по отделно от неговите производители ? Явно не знаеш че лаптопа е съставен от части(видекарта , звукова карта , безжична карта , лан карта и т.н )  който си имат производители .Ти чул ли си видео или звукова карта с марка "Asus "  или "Acer " ???   Когато нямаш представа кое и как се прави , не пиши поне че не знаеш . Това не помага нито на теб , нито на никой .Е  т

Е ти дървен философ с този пост по какъв начин му помогна,а?5 реда хейтване!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се хаби, казах ти не сме равни да ми държиш тон, капут сплескан!!!

Както и предположих - липса на капацитет . Да, не сме равни . няма как да сме и никога няма да сме. Назад си и винаги ще ми се молиш , ако не го разбираш , правиш го и в момента , само че си мислиш че нещо друго демонстрираш .

Спри с обидите , почваш да прекаляваш . Сам се наблъска в шамарите и сега освен с обиди и някакви равенства друго нещо не може да ти роди главата. Може и да не знаеш , но обидите когато някой е сгащен в ъгъла без да очаква са защитна реакция на простия и ограничен индивид . Дадох ти възможност да докажеш че не си такъв , но опита ти беше неуспешен . Минаваш в категорията .... а да не обиждам и аз .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както и предположих - липса на капацитет . Да, не сме равни . няма как да сме и никога няма да сме. Назад си и винаги ще ми се молиш , ако не го разбираш , правиш го и в момента , само че си мислиш че нещо друго демонстрираш .

Спри с обидите , почваш да прекаляваш . Сам се наблъска в шамарите и сега освен с обиди и някакви равенства друго нещо не може да ти роди главата. Може и да не знаеш , но обидите когато някой е сгащен в ъгъла без да очаква са защитна реакция на простия и ограничен индивид . Дадох ти възможност да докажеш че не си такъв , но опита ти беше неуспешен . Минаваш в категорията .... а да не обиждам и аз .

Гледай го бе, стига спамил!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какаво да те гледам бе ? Кой си ти бе ? Тока и водата ли ще ми спреш ? Хляба ли ще ми вземеш ? Ще ме направиш глупав като теб ли ? Какво ще направиш бе уникалния и по-равния от равните ???????

Ей ......да се вземеш в ръце и да се осъзнаваш  бързо .

Почна да ми ставаш смешен вече . Тоя дето щял да ме рендосва и не сме били равни . Ти нещо май се мислиш за някакъв фактор ..... Слез на Земята . Повече и дума няма да напиша по твой адрес . Ще следя какво и къде пишеш , ще си направя колекция от писането ти и ще я кача за твоя радост и гордост .

Точка слагам аз . Ти не можеш това .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

добре ето като хейтвате тая програма ви намира всички драйвери писал съм един път за нея Driver Genius свалте програмата намира драйверите който ви липсват инсталира ги и всико е ОК !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

добре ето като хейтвате тая програма ви намира всички драйвери писал съм един път за нея Driver Genius свалте програмата намира драйверите който ви липсват инсталира ги и всико е ОК !

Дали?

Редактирано от Iliyan Georgiev (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.